Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150cc silindir pistonu ve gövdesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Tüm MT dostlarına selamlar.

Zelasun 125GY için bir modifikasyon yapmak istiyorum. Motor üstten egzantirikli. Motorun hacmini 150cc'ye çıkarmak istiyorum. Ancak bunun için iki yol var. Birincisi, silindiri 150cc'ye honlatıp 150cc piston bulmak. İkincisi, scooterlerdeki gibi silindir gövdesi ve pistonu 150cc olan parçaları almak. Honlatmayı en son çare olarak görmek için;

150cc üstten egzantrikli bir motorun silindir gövdesi ve pistonunu nerede bulabilirim?(şu anda Ankara'dayım. Adana ve Ankara'da bulamadım. Yarın İstanbul'da olacağım) Şu anda hangi markada böyle bir motor mevcuttur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yzb bozo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Bora Erkan
    Hocam Teknik Hoca demişsin 125cc den 150cc ye Honlatacam diyosun.Honlama 0,10 mm gibi rakamlardadır.Sen Rektefiye yaptırman lazımki buda işlemde ufacık motorda olmaz gibi 150cc değil 200cc yapsan daha iyi olur uğraştığına değsin yani 200cc lik bi gövde kapak al polende vardır adanada gy200 ün takılabilirse onu tak.Bora Erkan

Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Dostum Boran_erkan;

Lütfen farklı olarak algılama, rektefiye yenişleştirme işlemidir. Silindirin iç çapı honlama yardımıyla istenilen ölçüye getirilecektir. Bu işlem öncesi zaten silindir iç hacmi torna ile büyütülecek, ardından son ölçü için honlama yapılacak. Ancak;

Bu işlem için Adana Büyük Köy Muhtarlığında güvenebileceğim (ne aci ki) kimse yok. Daha önceki birkaç girişimimi heba ettiler çünkü. Neyse. Bu montorun 200cc silindir gövdesi ile uygunluğu yok. Çünkü 200 cc lerde egzantrik bloktan. Bizdekilerde egzantrik üstten. Bu nedenle eşdeğer bir 150cc üstten egzantirikli motor arıyorum

Ayrıca, motor alt yapısı ve krank parçaları 200'lüğe göre değil.

Sedat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bws50
    onu satıp bir 150 lik alırsın olur sana 150lik motor

Motosikleti
    şimdi yok
    dostum bana sorarsan bu işe hiç bulaşma aynı işlemi bir arkadaşım sccoter motoruna uyguladı ve bi zaman sonra motoru mahfoldu ama zevk senin para senin kolay gelsin
    merakla beklıyorum çalışmalarını
    ALLAH YÜRÜ YA KULUM DEDİ MOTORUMU SATTIM :salut::queen::flower::sunny:::unsure::::whip::::146::

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    bizim bi arkadas kanunı cheta ya 125 likden 150 lik piston taktırdı.. Düzcede bi ustaya yaptırdı.Ön ve arka dişlilerle oynadı ve su anda onun motoru benım zs 200 ü geçiyor hem hız olarak hemde on kaldırma gibi kalkıslarda falan cok güclü bi goruntu yaratıyo motoru... Senin dedigin gibi honlama yardımıyla yaptırdı sanıım sonra 150 lik bi piston bulup çaktırdı...
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Herkese selamlar;

Cevap yazan tüm arkadaşlara öncelikle teşekkür ederim.

Amacım normal şartlarda sürat yapmak değil. Bu motorun hiçbir parçası bulunmuyor (distribütör Adana'da olmasına rağmen) Mesela contaları, pistonu segmanı yayı, civatası çalı çöpü hiçbirşeyi bulunmuyor. Bulunanlarda oldukça pahalı. Ayrıca, bu motor standart bir 125cc yol motosikletinde olması gereken bir motor. Yani cross için üzertilmiş değil. Çok dağ tepe tırmanan yada hız meraklısı birisi değilim, ama özellikle ara hızlanmalarda yada otoban sürüşlerinde en ufak rampalarda güçten düşüyor. Orjinal 14 dişlisi ile motor 70km'den sonra işkenceye dönüşüyordu. 15 dişli yaptırdım, bu seferde torku az geliyor. Satıp yenisini almak gerek, o da para etmiyor. Anlayacağınız, bu motoru satamam da. Harcayacağım 100-150 milyon sonrası istediğim hale getirebilirsem bineceğim. Şimdi, anlaşılan emsal bir 150cc piyasada yok. Ben bu motoru kendi imkanlarımla biraz güçlendirmek durumundayım. Hepinize teşekkür ederim.

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
     MT Site yönetimi uyarı mesajı.
    Uyarı Sebebi:  Başlığınızın içerik hakkında bilgi vermesine dikkat ediniz
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

roadmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP
    değerli üstadım elindeki silindir anladığım kadarıyla 125cc eğer takmayı düşündüğün 150cc lik piston silindiri kurtarıyorsa yaptır retifiyeyi olsun.
    dostlarımdan birinin 150cc motoruna 200cc pistonu bu şekilde yaptırdık rektifiyeciye gayette güzel olduğunu söylüyor kendisi sana kolay gelsin
    TECRÜBE GÜZELDİR AMA PAHALLIYA MALOLUR

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    hocam daha olmadı hurdacıdan pert bir 150 lik bir motor takarsın kasa sorun olmaz gibi. belki titan motoru olabilir. o ihtimalleri de bir araştır istersen
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)