Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

piaggio skipper150 şanzuman sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    cakimos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scoter
    [B]herkese merhaba
    piaggio skipper 150 sahibi bir motorseverim
    1 ay önce motorumla tuzlaya giderken yolda şanzuman kilitlendi yolun ortasında tabi bu durum tekerlekleride kilitleyip nerdeyse kaza yapmama sebep oluyordu
    daha sonra şanzumanı açıp ne olmuş ne bitmiş diye baktım kayış kopmuş dişlilerden biri kırılmış onları değiştirip orjinal kayış taktım motorun durumu gerçekten iyi idi aradan 5 gün kadar sonra şanzumandan sesler gelmeye başladı aynı günün akşamı eve giderken kayış yine koptu
    bunun nedeni ne olabilir içinde eksik bir parçadanmı veya gevşek sıkılmış bir vidamı
    arkadaşlar bana yardım edermisiniz
    şimdiden teşekkür ederim..........

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    techseen_honda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA T1
    selamlar.Arkadaşım arka tekerleğin rahat dönüyor mu?Dişli şanzımanda kırıldıktan sonra yerine taktığın dişliler orjinal mi?şanzıman kutusunun temizliği iyi yapıldı ve tüm rulmanların yenileri ile değiştirildi mi?Eğer bunları yaptıysan ve yapılan işten eminsen kayışının kolay kolay kopmaması lazım hele piaggio gibi bir markada.şanzımanında bir kasıntı olmasın oturmayan bir rulman daha sonra dağılarak sıkışma yapabilir. Tekrar şanzımanına bir bak kasıntı zorluk sıkışma olmasın.Lastiğin kolay dönsün.İyi şanslar.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Arka tekerlek şanzıman kilitlense bile rahat döner !
    Çünkü debriyaj en sondadır !
    Motor ve kayış devamlı döner , debriyaj tekerlekle kavramayı sağlar .

techseen_honda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA T1
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka tekerlek şanzıman kilitlense bile rahat döner !
    Çünkü debriyaj en sondadır !
    Motor ve kayış devamlı döner , debriyaj tekerlekle kavramayı sağlar .
    dostum kusura bakma ama şanjımandan kastın nedir? Senin dediğin vitesli motorlarda oluyor o da debriyaja basmazsan zamanında gene kilitlenir.Zincirin koptu araya sıkıştı gene kilitlenir.Kaldı ki Piaggio skipper 150 vitesli değil ki otomatik arka şanzıman Kilitlenirse yani dağılır dişli kırılır filan arka tekerlek nasıl dönüyor bi izah edermisin ben on senedir scooter kullanıcısı ve kendi motorumun tamircisi olarak yanlış biliyorsam düzeltiver.Debriyaj en sondadır demişsin ondan sonra ne var? biz boşuna değiştiriyoruz o zaman şanzıman yağını Lütfen biliyorsak konuşalım ilham alsınlar bilmiyorsak susalım insan sansınlar.

cakimos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scoter

şanzuman sorunu

başımdan geçenden bahsettim
    ayrıca tekerlek kitlenme yaptı arka teker firenledi motorun hızı yavaşladıgında kitlenmeyi kesti varyatör kayışı koptu hatta kayış lif lif ayrılmış bir şekilde gördüm açtığımdavaryatör kayışının motordan aktarmayı yaptığı ilk dişli motor tarafındaki o dişlinin ismini bilmiyorum motor tarafındaki dişliyi değiştirdim yanlızca ve varyatör kayışını
    şu sıralar işimden dolayı şanzumana bakamadım kayışın koptuğunu düşünüyorum çünkü motor normal çalışıyor haraketi tekerleklere iletmiyor sadece
    benim sorum aynı olayı ikinci kez 10 gün süreyle tekrarlamasının sebebi nedir diye soruyorum hemde aynı şekilde...

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    slm
    piaggio skipper 150 nasıl bi motor 2.el düşünmekteyim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler