Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

sa YOLDA LASTİK TAMİR TAKIMI

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    arkadaşlar yolda lastik tamiri için çeşitli tamir malzemeleri var bunlardan hangisi daha kullanışlı tercübe sahibi olanlaryazsınlar onu alalım
    yıllarca motora bindim allahtan bir kere seneler önce bogaz köprü girişinde gümledi yenisini almak zorunda kaldım.şimdi uaun yolda başıma gelirse en kolay uygulama hansinde

1 fitil tamir takımı var ayrıca bir pompa taşımak lazım
    2.köpuk spreyler var yeterince şişiriyormu
    3.basınclı tüpler var işe yarıyormu lazım olunca
    başka bilen varsa bir adım öne çıksın lütfen

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

lastıgınızı tubeeles oldugunu varsayarak;spreyler en yakın lastıkcıye gıtmeye yetıcek kadar vakıt kazandırabılır
    tabıkı en saglıklısı fıtıl yontemıdır.
    soyle soyleyeyım sehır ıcındeyken fıtıl kurtarıcıdır.ugras gerektırmez
    uzun yola cıkacaksanız kesınlıkle fıtıl takımı ve pompa almanızı onerırım

ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    köpük spreyler yeterince şişiriyor ...

fitil olan tamir takımlarınin içerisinde hava tüpleri var pompa taşımaya gerek yok ....

** köpük spreyeri 50 km kadar idareten götürüyor 20 TL civarı , kullanımı çok kolay
    ** fitil takımlar kesin tamiri sağlar ancak ne kadar sağlıklı ve pratik olur ?? tartışılır ...

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    her iki durumda da fitil yada köpük kullanılsa bile lastikçiye gidip kalıcı yama yaptırmak gereklidir.
    piyasada yaygın inanışın aksine fitil yama kalıcı bir yama türü değildir.
    uzun süreli kullanımda mutlaka kaçak yapacaktır.
    lastik pompası yoksa yanında bir kamyon çevireceksin onların kompresöründen hava basabilirsin.

vw.bora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    içten şambiyelli lastikler için ne önerirsiniz arkadaşlar

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    köpük spreyi öyle bir hava basıyor ki lastiği neredeyse 35-40 bara çıkarp beton gibi yapıyor emin ol...1 hafta önce ilk defa kullandım lastiği yarıktı ve jantdan ayrılmıştı dış lastiğim...buna rağmen iş gördü tavsiye ederim...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    köpük spreyi öyle bir hava basıyor ki lastiği neredeyse 35-40 bara çıkarp beton gibi yapıyor emin ol...1 hafta önce ilk defa kullandım lastiği yarıktı ve jantdan ayrılmıştı dış lastiğim...buna rağmen iş gördü tavsiye ederim...
    motoruna göre değişecektir ama bu durum.
    Sendeki cubuf 150nin lastiğin içine alabileceği hava birim miktarı ile ( basınç değil ) bir race motorun lastiğinin içine alabileceği hava miktarları çok farklıdır.

Onun için yanıltıcı olmasın eğer tüm tüpü kullanmışsan o lastiğe ufak motorların lastiğini taş gibi yapıyor olabilir ama büyük lastiklerde tam olarak bunu yapamayabilir

buna dikkatinizi çekmek isterim
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    o tüpler araba lastiği için değil mi normalde?
    araba lastiğini şişirebilen tüp, racing lastiğini de şişirir heralde.

Motosikleti
    KUBA - RAINBOW-100 CUB
    Teşekkürler. En kısa zamanda tubeles ve bahsedilen köpük spreyinden alacağım.
    Motosiklet = Özgürlük

BAIIHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB1000R
    konuyu hortlatıyor olacağım ama yeni konu açmaktan iyidir sanırım.

geçen hafta motorumu parktan almaya gittiğimde arka lastiğin oldukça indiğini gördüm. lastiğimle ilgili bir sıkıntım yoktu. uzun süredir hava basmayınca çok emin olmamakla beraber basınç çok düşük olduğunda boşalıveriyor sanırım. hava basabileceğim en yakın benzin istasyonunada oldukça uzakta olduğumdan çantamda bulundurduğum bu köpüğü kullandım. benzin istasyonuna vardığımda ise 14 psiden fazlasını basmadı kompresör.

merak ettiğim konu, bu köpüğün temizlenmesi veya lastiğin değişmesi gerekir mi yoksa bu şekilde devam edebilir miyim?

cevaplar için şimdiden teşekkür ederim

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    bildiğim kadarıyla lastiğin ve jantın temizlenmesi gerekiyor. lastiğin uzun sure park halinde durduktan sonra belli bi seviyeye kadar iniyorsa muhtemelen ufak bir patlak vardır. lastiğin havası inip, lastikte büzüştüğü için patlak kapanıyor ve içindeki hava belli bi seviyenin altına inmiyor. daha sonra tekrar şişirdiğinde gerilen lastikteki patlak yine açılıyor ve tekrar hava kaçırmaya başlıyor.

aynı durumu bende yaşyordum daha sonra gereğinden kalın(!) fitil kullanarak lastiği onardıkları için (honda konşuk motor...) lastikteki patlağı asla onartamadım.. patlağın büyüklüğüne göre uygun fitil kullanmalarına dikkat et.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)