Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

6x1 watt power led sis lambası yapımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    genelde motosiklet'lerde olmazsa olmaz degil ama yeri geldiğinde çok işe yarar sis lambası .
    naket motosiklet'lere pek yakışan türden sis farı bulmak biraz zor veya ben begenmiyorum
    3-4 gün sis farı aradım en az 15 tane mağazaya bakmışımdır ama benim ER-5'e yakışacak tarzadan sis farı bulamadım malesef.
    aslında normal sis farı ampülleri 1 tanesi 55 watt güç çektiği için ve bizler 2 tane sis farı takacağımızdan 2x55 watt motosiklet'e fazladan ek yük bindirmekte.
    ben'de bu yüzden power led sis lambası (Gündüz farı-daytime running lights)almayı düşündüm ama piyasada pek yok ve olanlarda az sayıda ve fiyatları baya pahalı.
    kısa bir araştırma sonucun'da karaköy bankalar caddesinden Bilgin Led Bilgin abiye RGB kartına işlem yaptırıp (PCB kartı oldu ) 1 watt High Power Helio/Prolight (power led) montaj ettim.mercek olarak 60 derece lens olan mercekleri kullandım.mercek açısını begenmeseydim 45 derece mercek takıcaktım ama gece kullanımında gördümkü 60 derece lens mercekler çok harika ışık vermekte.
    ER-5'in sonradan taktığım PHILIPS CRYSTAL VİSİON ULTRA 4000 K farından fazla ışık vermekte
    led'leri karta montaj işlemi ve merceklerin odaklanması gayet basit.kart altına sogutucu mecburen takıyoruz her ne kadar fazla ısınmasa'da takmasak olmuyor.
    işin en can alıcı tarafı yapmış oldugumuz power led devresini monte edeceğimiz sis lambası kutusunu bulmak'tı
    çok aradım oto aksesuarı satan bir arkadaşın dükkanın'da tezğah altında gözüme ilişti t takım sis lambası
    almış oldugum sis lambalarının ön sarı camını,iç merceğini çıkarttım ve biraz kesme-biçme sonucu power led devresini sis lambası kutusuna monte edebildim bence baya güzel durdu.sadece geriye 2 mm beyaz pleksi'den ön koruyucu cam kesmek kaldı,su ve darbelerden korumak için
    gerekli malzeme ve fiyatları ;

1-12 adet 1 watt 90 lümen power led
    2-12 adet 60 derece lens
    3-2 adet aluminyum sogutucu
    4-isteğe bağlı 12 volt 20 amp.ışıklı anaktar on-of
    5-Pcb led devresini içine monte edeceğimiz sis lambası kasası
    6-5 mm çapında 10 cm uzunlugun'da hortum.sis kutusunun hava girişi için
    7-2 adet 10 cm çapında 2 mm pleksi koruyucu cam
    8-silikon tabancası + silikon
    9-havya + lehim + 0,75 mm kablo (kırmızı-siyah renkli)

fiyat olarak ;
    pcb kartı + 12 adet 60 derece lensler + 12 adet power led 40 TL
    sis lambası kutusu 45 TL
    2 adet 12 volt 20 amp. ışıklı on-of anahtar 2.5 TL
    lehim ve kablo hazırda vardı

buyrun bunlar'da görseller

bu da harici on-of ışıklı anahtarlar

daha karanlık ortamda far ve power led sis farı ayrı ayrı yanar biçimde fotolarını çekip ekleyeceğim ,aradaki fark daha iyi belli olsun.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rasta07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NT700 v Deauville
    Güzel çalışma . Oldukça şık ve işlevsel gözüküyor...
    Köpeğe atılan bir kemik yardımseverlik değildir. Yardımseverlik, en az köpek kadar aç olduğunda etini onunla paylaşmaktır. Jack London

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    genelde motosiklet'lerde olmazsa olmaz degil ama yeri geldiğinde çok işe yarar sis lambası .
    naket motosiklet'lere pek yakışan türden sis farı bulmak biraz zor veya ben begenmiyorum
    3-4 gün sis farı aradım en az 15 tane mağazaya bakmışımdır ama benim ER-5'e yakışacak tarzadan sis farı bulamadım malesef.
    aslında normal sis farı ampülleri 1 tanesi 55 watt güç çektiği için ve bizler 2 tane sis farı takacağımızdan 2x55 watt motosiklet'e fazladan ek yük bindirmekte.
    ben'de bu yüzden power led sis lambası (Gündüz farı-daytime running lights)almayı düşündüm ama piyasada pek yok ve olanlarda az sayıda ve fiyatları baya pahalı.
    kısa bir araştırma sonucun'da karaköy bankalar caddesinden Bilgin Led Bilgin abiye RGB kartına işlem yaptırıp (PCB kartı oldu ) 1 watt High Power Helio/Prolight (power led) montaj ettim.mercek olarak 60 derece lens olan mercekleri kullandım.mercek açısını begenmeseydim 45 derece mercek takıcaktım ama gece kullanımında gördümkü 60 derece lens mercekler çok harika ışık vermekte.
    ER-5'in sonradan taktığım PHILIPS CRYSTAL VİSİON ULTRA 4000 K farından fazla ışık vermekte
    led'leri karta montaj işlemi ve merceklerin odaklanması gayet basit.kart altına sogutucu mecburen takıyoruz her ne kadar fazla ısınmasa'da takmasak olmuyor.
    işin en can alıcı tarafı yapmış oldugumuz power led devresini monte edeceğimiz sis lambası kutusunu bulmak'tı
    çok aradım oto aksesuarı satan bir arkadaşın dükkanın'da tezğah altında gözüme ilişti t takım sis lambası
    almış oldugum sis lambalarının ön sarı camını,iç merceğini çıkarttım ve biraz kesme-biçme sonucu power led devresini sis lambası kutusuna monte edebildim bence baya güzel durdu.sadece geriye 2 mm beyaz pleksi'den ön koruyucu cam kesmek kaldı,su ve darbelerden korumak için
    gerekli malzeme ve fiyatları ;

1-12 adet 1 watt 90 lümen power led
    2-12 adet 60 derece lens
    3-2 adet aluminyum sogutucu
    4-isteğe bağlı 12 volt 20 amp.ışıklı anaktar on-of
    5-Pcb led devresini içine monte edeceğimiz sis lambası kasası
    6-5 mm çapında 10 cm uzunlugun'da hortum.sis kutusunun hava girişi için
    7-2 adet 10 cm çapında 2 mm pleksi koruyucu cam
    8-silikon tabancası + silikon
    9-havya + lehim + 0,75 mm kablo (kırmızı-siyah renkli)

fiyat olarak ;
    pcb kartı + 12 adet 60 derece lensler + 12 adet power led 40 TL
    sis lambası kutusu 45 TL
    2 adet 12 volt 20 amp. ışıklı on-of anahtar 2.5 TL
    lehim ve kablo hazırda vardı

buyrun bunlar'da görseller

bu da harici on-of ışıklı anahtarlar

daha karanlık ortamda far ve power led sis farı ayrı ayrı yanar biçimde fotolarını çekip ekleyeceğim ,aradaki fark daha iyi belli olsun.

Süper olmuş Eline sağlık

Bende benim Gv 250 için sis lambası araştırıyorum gerçekten sıkıntılı.Ya watt olarak çok güçlü yada tasarımlar uymuyor.Olmadı bende senin gibi toplayacağım.

Paylaşımın ilham verici teşekkürler
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

Motosikleti
    Mondial 150 MR
    Çok güzel olmuş. Merak ettiğim birşey var. Power ledler direk 12 Volta mı bağlı yoksa arada sürücüsü var mı? Direk bağladığımızda çok fazla ısındığını biliyorum.

divermc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZ 6 FAZER

Süper olmuş

Abi emeğine sağlık gerçekten güzel olmuş. Gündüz böyleyse, aynadan gece gören nasa yı arar diye düşünüyorum. ))

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Kardeşim eline sağlık,1100 xx e olan bir şey varmı elinde
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    güzel bir çalışma olmuş.....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır

O poşet nedir

Şaka bir yana. Aklımdaki proje tam olarak buydu. 3 lü 60 derece Led yetecek bana. Ben de sürücü işini sorayım. Şu anda direk devreye bağlamışsınız gibi görünüyor. Araştırdığım kadarıyla koruyucu bir devre eklemek lazım. Ne dedi Karaköy ahalisi. Böyle bir sıkıntı olmaz diyorlarsa bende yapacağım .
    Gökhan YAŞDAL

stepfunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600 K9
    Ellerinize sağlık süper olmuşlar. Çok başarılı bir çalışma.
    Bende aynı uygulamayı düşünüyordum ama xenon taktım.

kudret696 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 ( 2015 - Siyah )
    çok başarılı olmuş.. ellerine sağlık
    önce MZ251 gitti, sonra ACTİVA....
    YENİSİ CBF 150

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı TAYFUNBORA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süper olmuş Eline sağlık

Bende benim Gv 250 için sis lambası araştırıyorum gerçekten sıkıntılı.Ya watt olarak çok güçlü yada tasarımlar uymuyor.Olmadı bende senin gibi toplayacağım.

Paylaşımın ilham verici teşekkürler
    gv 250 için uygun sis lambası kasası bir sürü var o yönden şanslısınız
    ama naked motosikletlere hele'de ön farı yuvarlaksa seçenek pek fazla yok ve ya ben bulamadım
    bu power ledler en uygunu yoksa bende 3 watt power led düşünüyordum ama ısınma sorunu işi bozuyor,O yüzden 1 watt power led kullanmak zorunda kaldım.
    çok harika ışık veriyor görsellik ve görünürlük açısından'da süper + motosiklet tesisatına ve aküsüne ek yük getirmiyor.
    toplam çektiği amper 12 power led'in 1,2 amper.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:51 ----------

Alıntı AyhaN2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel olmuş. Merak ettiğim birşey var. Power ledler direk 12 Volta mı bağlı yoksa arada sürücüsü var mı? Direk bağladığımızda çok fazla ısındığını biliyorum.
    arada taş direnç var.18 volt'u 10.5 volta düşürüyor.yoksa dediğiniz gibi power ledler fazla voltaj'dan ısınma yapıyor,gerçi soğutucu var ama yinede ısınıyor.
    araya direnç koyup voltajı düşürünce ısınma yok neredeyse.

ben ledler 3'erli grup halide bağladım RGB devre o şekilde tasarlandı.
    3 tane led 3x3.5 volt=10.5 volt yapıyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:59 ----------

Alıntı divermc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi emeğine sağlık gerçekten güzel olmuş. Gündüz böyleyse, aynadan gece gören nasa yı arar diye düşünüyorum. ))
    teşekkür ederim
    zaten normalde bunlar gündüz farı diye geçiyor
    akşam sisleri hafif yukarı tutunca öndeki rahatsız oluyor aynadan anlaşılıyor.
    geçen bizim arkadaşın arkasından gidiyorum abi diyor sadece ışık demeti görünüyor seni fark edemedim lambalardan diyor.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    tamer helal sana sen yaparsın bende ugraşmadım musut hocan yeni aldım takacam güzel olmuş yakışmış ve işe yarar

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı yasdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster

O poşet nedir

Şaka bir yana. Aklımdaki proje tam olarak buydu. 3 lü 60 derece Led yetecek bana. Ben de sürücü işini sorayım. Şu anda direk devreye bağlamışsınız gibi görünüyor. Araştırdığım kadarıyla koruyucu bir devre eklemek lazım. Ne dedi Karaköy ahalisi. Böyle bir sıkıntı olmaz diyorlarsa bende yapacağım .
    O poşet öndeki mavi çakar ledlerin kontrol ünitesini sudan koruyor.aklıma başka fikir gelmedi zamansızlıktan
    isterseniz sürücü koyabiliyorsunuz,harici sürücü devreleri hazır şekilde var zaten.
    ama ben ledleri 3 erli gruplar halinde rgb devresi üzerine monte ettim ve taş direnç ile voltajı düşürdüm ısınma gibi bir sıkıntı yok.
    zaten karaköy'de Bilgin Led bilgin abi ile birlikte tasarladım.çok düşük amper çekmekte.
    rahatlıkla yapabilirsiniz her hangi bir sıkıntı yok

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    sis farı ihtiyacı olan ve devre mevre anlamam arkadaş diyenler içinucuz bir çözümüm var.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisv...422202/detay/?

şu malzemenin 12 voltla çalışanı da var. bunların 2 tanesi s2 tip lambalardan (armut) daha fazla ışık gücü verir. adet maliyeti 10-15 tl. elektrik toptancılarında karaköyde daha ucuza bulursunuz. lambaların en az 50 000 saat kullanım ömrü var. 9 aydor kontağı kapatmadığım motorumda 1 kış boyunca üstüne kar, yağmur, çamur yağmıştır ve hala çalışıyor. malzeme kolay kolay bozulabilen bir malzeme değil.

uygulaması; parklardan paralel çekip lambanın uçlarına bağlarsanız, bir de araya anahtar koyarsanız istediğiniz anda yanan sis lambalarınız hazır. motor koruma demirinize 2 adet kelepçeyle motorunuza sabitleyebilirsiniz. koruma demirinin içine lastik atarsanız koruma demiriniz zarar görmez.

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı cbr1100 xx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim eline sağlık,1100 xx e olan bir şey varmı elinde
    Teşekkürler Tünal abim sen beğendiysen işlem tamamdır
    patentini almalı şimdi bu ürünün
    abi tamamen görsellikle alakalı,beğenilen kasanın içine 3-6-9'arlı şekilde power ledleri uydurmak kalıyor geriye.

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Tamer slm.Banada bu takımdan temin edebilirmisin? Vaktim olmuyor almaya.Malzemeleri alsan yeter montajı hallederim.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı stepfunk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ellerinize sağlık süper olmuşlar. Çok başarılı bir çalışma.
    Bende aynı uygulamayı düşünüyordum ama xenon taktım.
    Teşekkürler
    zenon bende takmayı düşünüyordum ama takmasan daha iyi olur dedi ustam
    gerçi kaliteli balastı olan zenon takabilirsin dedi.şu an için pek gerek kalmadı neredeyse.
    bir'de bu tarz sis lambalarının güzel bir tarafı var ön cama istediğiniz renk filim taktıgınızda sislerin ışığı O renk oluyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:32 ----------

Alıntı kudret696 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok başarılı olmuş.. ellerine sağlık
    teşekkür ederim.paylaşmak güzeldir

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:40 ----------

Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamer helal sana sen yaparsın bende ugraşmadım musut hocan yeni aldım takacam güzel olmuş yakışmış ve işe yarar
    abi işimiz bu
    öyle her şeye para verirsek vay halimize
    sen birde yakından verdiği ışığı görmelisin
    akşam bir kaç resim çektim gece nasıl ışık verdiğine dair bak bakalım ne durumda.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:48 ----------

Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sis farı ihtiyacı olan ve devre mevre anlamam arkadaş diyenler içinucuz bir çözümüm var.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisv...422202/detay/?

şu malzemenin 12 voltla çalışanı da var. bunların 2 tanesi s2 tip lambalardan (armut) daha fazla ışık gücü verir. adet maliyeti 10-15 tl. elektrik toptancılarında karaköyde daha ucuza bulursunuz. lambaların en az 50 000 saat kullanım ömrü var. 9 aydor kontağı kapatmadığım motorumda 1 kış boyunca üstüne kar, yağmur, çamur yağmıştır ve hala çalışıyor. malzeme kolay kolay bozulabilen bir malzeme değil.

uygulaması; parklardan paralel çekip lambanın uçlarına bağlarsanız, bir de araya anahtar koyarsanız istediğiniz anda yanan sis lambalarınız hazır. motor koruma demirinize 2 adet kelepçeyle motorunuza sabitleyebilirsiniz. koruma demirinin içine lastik atarsanız koruma demiriniz zarar görmez.
    O lambalar iç mekan kullanım amaçlı eski türde spot armatürler için kullanılır.
    onların 12 voltta çalışanıda var taviki karaköyde fiyatı 29 TL tanesinin.
    burda benim için önemli olan fiyat degil görsellik ve verdigi ışık açısı ve ışık gücü.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:51 ----------

Alıntı ergün1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamer slm.Banada bu takımdan temin edebilirmisin? Vaktim olmuyor almaya.Malzemeleri alsan yeter montajı hallederim.
    selam Ergün abi
    sana devre+power ledler+soğutucu+lens mercekler dağınık şekildemi olsun
    yoksa montajlı şekildemi ve kaçarlı grup led istiyorsun abi.sığdıracağın kutunun ebatı önemli burda gerisi kolay.

Motosikleti
    NC 700 SA
    Devre+power ledler+soğutucu+lens mercekler dağınık şekilde 6 şarlı Tamer,kutuyu ayarlarım bir şekilde.senin kullandıklarından.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    dün akşam çektiğim gece resimleri
    ortam pek müsait değildi ama fikir vermek açısından
    normal görüntü

kısa farlar ile birlikte görüntü

sadece power ledler

power led + kısa lamba

sadece kısa hüzmeli far

fikirlerinizi alalım ,değişiklik yapma ihtimali var mercek açıları ile.daha dar açılı ışık demeti yapabiliriz.

Motosikleti
    NC 700 SA
    45 derece mercek daha iyi sonuç verir gibi geliyor?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)