Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Motorlarda Yağlama ve Yağ Çeşitleri..!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA XT 600E SATILMIŞTIR ARTIK MOTORU YOK
    sanırım aradığım cevabı burda bulabilirim...yamaha xt600 üm var eskişehirde ikamet etmekteyim..dün bi motor tamircisiyle konuştum ben genelde aldığımdanberi 20-50 yağ kullanıyorum..usdat dedi ki 10 40 atmalısın.yağlama pompasını zorluyorsun ve ilk çalışmada motorun daha fazla aşınır demişti.bana söylenen ne kullandıysan aynı yağı atman hiç değiştirmemen.çelişkide kaldım.20-50 mi 10-40 mı hangisi tavsiyeniz..şimdi bir yerde daha okudum..ya bu xt 600 lere ne kadar yağ giriyo...4 lt hemen hemen yağ koyuyorum yanlışım mı var arkadaşlar..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial RF
    merhabalar bi sorum olucaktı ilgili arkadaşlara

05 model today var bende bana biraz hasarlı geldi ama motorunda sorun yoktu.

açıkçası gözüüm gibi baktım bakımını eksik etmedim. Fakat şu son bi kaç haftadır

hareket halindeyken durduğum zaman tekrar kalkışımda motor boğuluyor yani

daha doğrusu kalkarken bulunması gereken vitese atmıyor kendini birkaç ara gaz

hamlesinden sonra toparlıyor kendini.

Sebebi ne olabilir acaba? Teşekkürler
    [B]I'm a new [COLOR="Red"]kid[/COLOR] on the bloc ![/B]

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    ya bu xt 600 lere ne kadar yağ giriyo...4 lt hemen hemen yağ koyuyorum yanlışım mı var arkadaşlar..
    660 modellerndeki yağ kapasitesi 2,9 litre civarı. Ki bu tam kapasite, değişim daa azdır.

2,5 litre gibi yağ değişimin olmalı, kitabına bak acilen. Fazla yağ zararlıdır.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Arkadaşlar hepinizin motorlar konusunda bayağı bilginiz var. benim ise o kadar yok Benim 2004 model 125 lik kanuni hussarım var şu an 40 bin km de yağ olarak castrol gt 20-50 kullanıyorum. ayrıca parçalarının aynılarını bulamıyorum. mesela oturağının aynısını bulamadım. yeniside bayağı rahatsız ediyor. bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

merhaba arkadaşlar bende de kanuni moped turbo sport gxl var.Dün shell'den
    X100 model motor yagsı aldım acaba bu yag benim motoruma uygunmudur şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    caracal 200/siyah
    üstad...
    verdiğn bilgiler gerçekten çok önemli...Şu anda kanuni caracal kullanıyorum ve rodaj zamanında sık sık yağını değiştiriyorum ve çok faydasını gördüm..
    yanlız bir sorum olacak : bundan önceki motoruma mobil-1 (0W30 ) tamsentetik yağ kullanmıştım ve çok iyi sonuçlar aldım,motorun çalışması bile değişmişti..Caracal içinde de tam sentetik yağ kullanmak istiyorum , fakat bir yerden duyduğuma göre debreyajı yağlı sistemlerde sentetik yağ debreyaj plakalarını bozuyormuş !..
    doğruluk payı nedir ?..kaydırıcılığı fazla olduğundan hem motorun ömrünü uzatıyor hemde yakıtı düşürüyor.. kullansam zararı olurmu debreyaja ?
    saygılar

erdemka07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha x-max 250
    arkadaşlar bugün 7000 bakımını yaptırdım motorun.ancak yağ değişimde önceki yağdan 500-600 gr eksik çıktı.(4000 yağ değişiminde 1200 gr yağ koymuştuk).acaba problem ne olabilir?

_alp_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VTX 1300
    shadow-vt verdigin bilgiler icin tesekkurler. Yalniz bircok motosikletin kullanim ve servis kitapciklarinda, her yag degisiminde, yag filtresinin de degistirilmesi gerektigi yazar
    http://www.ataturkungencligehitabesi.com/

Okuyup da bugunu anlayamayan ahmaktir...

Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pulset dostum, motor yağına hiç bir katkı maddesi katma. Niye die sorma, katma işte
    Zaten hiç bir yağ firması (ki AR-GE ye çuvalla para yatırıp yüzlerce mühendis çalıştırıyorlar) "yağlarımızda gerekli olan katkılar var, katkı katıp özelliğini bozmayın" diye kıçlarını yırtıyolar.
    Bu motor yağ katkıları para tuzağından başka bişey değil.

Ülke ekonomisine bir katkı da siz yapın almayın.

Siz hiç Castrol gibi sırf yağla uğraşan bir firmanın yağ katığı sattığını gördünüz mü

Pazarlanan en iyi, garantili yok Usa patentli yok Nasa onaylı Nano teknoloji Bor mucizesi hiç bir ürüne tenezzül etmeyin.

Ben 60.000km garantilisini kullandım 3-4.000 km anca sessiz ve yakıt da farksız.

Bu ürünler sigara gibi motoru katkı bağımlısı yapar. Sesi bir müddet kestiği doğrudur. Ancak yağ değişimi gelmeden gene ses yapar.

En büyük zararı da silindirdeki honlama çizgilerini bozmasıdır.Kesinlikle bulaşmayın

Aynı durum benzin katkısında da vardır. Kandırmacadır.

Motosikleti
    GSX 1300R HAYABUSA '06
    Ellerine kollarına sağlık, sağolasın sayende epey bilgi edindim, çok teşekkürler.
    [B]Airwolf[/B]:bounce:

Motosikleti
    Mondial 100km Renk: Kırmızı - 07 JY 608
    Arkadaşlar Motorda Yag bakımı her 1000 km de bir yapılıyor ya. motorumun bakımıni geçeli 300 km oldu acaba bi zararı olurmu? yag seviyesine baktım normal gözüküyor.
    07-gєηçℓιк

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Çok bilgilendiriçi olmuş teşekkürler.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    mondial 125 mh drift
    Arkadaşlar bende 125 lik mondial drift var yazın hangi marka ve model yağı kullanmam gerekiyor
    fz6_fazer bunu beğendi.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Forumda bu sıralar yağ ile ilgili çok sorular dönüyor. Bu başlığı hortlatalım.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler