Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Servis

Motovento
    REKLAM ALANI
    MercuyRising - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5 - Piaggio Skipper150
    Selamlar;

Tanısma bolumunede mesaj attım yeni bir uyeyim herkese burdanda selam..

Kawasakicilere sormak istedigim bisey var, motosikletimin ingilizce olan orjinal kullanım klavuzunda bakımlar 1000-6000-12000-18000.. vs seklinde ilerliyor fakat turkce garanti kitapcıgında ise 1000-5000-10000..vs seklinde 1000 bakımına gidip bunun sebebini sordugumda "ingilizce kitapcıktakiler avrupa standartlarına gore ayarlanıyor" gibi sacma cumlelerle karsı karsıya kaldım. Bunun Z-moto nun daha fazla para kazanmak icin uyguladıgı bir taktik oldugu apacık ortada. Benim motor suan 6154km de ve pazartesi servise goturucem zaten gecen sefer 6000de bir getirecegimi solemistim onlara ama asıl merak ettigim gelecekte Allah korusun olusacak ve garanti kapsamına girmesi gerekecek bir sorunu bu sebepten garantimin iptal oldugunu ileri surerek gidermeyecek olurlarsa bu durumu kime sikayet edebilirim? Kawasaki-Japonya ya mail atsam ise yarar mı acaba?

Bide sırf kawasakinin bu servisi yuzunden gelecekteki model tercihlerimi diger markalardan yana kullanmayı dusunuyırum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fancy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhaba,MercuyRising

motorun hayırlı olsun bende ER 5 aldım daha 250 km. fakat türkçe katoloğum yok bana yok dediler. türkçe kitabı sizde varmı?

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    adamlar motorların bakım olayını türk yol standartlarına göre ayarlamış olmalılar

fancy anahtar teslim fiyatrı nedir bizi bir bilgilendirirmisin lütfen

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    MercuyRising, bence türkçe kitapçıktaki bakım zamanlarında gitmelisin. Çünkü yurt dışına üretilen motosikletler daha kaliteli. Türkiyeye gönderilen motorla ingiltereye giden bir değil... ( ben bunu pegout 206 dan biliyorum, adamlar türkiyede 1 yıl garanti verirken fransada 3 yıl garanti veriyorlardı. Ve arabada durmadan tuhaf tuhaf problemler çıktı.)
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

onurserdar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben de bu sene sıfır klr aldım, servisin söylediği 2500 km de yağının değişmesi gerektiğiydi..

kitapçığın türkçesi yok, ingilizcesinde de yağ değişimleri 1000-6000-12000 diye gidiyor.

ama dikkatimi çeken diğer husus ise; sibop ayarları için kitapda 12000 km diyor.
    buji 24000 diyor, hava filtresi 6000 diyor, yağ filtresi 1000-12000-24000 diyor

3 litre yağ 45 ytl. değiştirin gitsin. motorun aşınmasını azaltır erken yağ değiştirmek. zararı yok faydası var.

garanti olayına gelince, sevisler bunu istediği gibi seçebilir. mesela benim connect 15 binde yağ değiştiriyor, babamdaki hyundai h100 ise 5000 de yağ değiştiriyor.

connect de hyundai de 2005 model, ikisi de turbo dizel, ikisinin de servisi 200-250 ytl arası. ama birisi 15000 de bir giriyor, diğeri 5000 de bir giriyor. ben de olsam 5 sene garanti veririm. bi senede ortalama adamlar babamdan 1000 ytl fazla para alıyorlar anlayacağınız.

ama sizin durumunuz bu kadar da vahim değil, 1000 km fark var sizinkisinizde.. ben yerinizde olsam bu farkı çok da önemsemezdim, kemdim mesela ilk 1000 yağını 600 de değiştirdim, 3000 yağını 2400 de dğiştirdim, şimdi 6000 ini beklemeden 5000 de falan tekrar değiştireceğim

trenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var işte...
    bence head ofise bildir. herkes işini dogru yapsın.

arkadaşlar er 5 8115 ytl ye denk geliyor fakat sitede anahtar teslimmi bir bilgi yok alan arkadaşlar bunun anahtar teslim fiyatını ve aldıkları bayiyi yazarlarsa iyi olur

doziz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Ben 1 Ay önce yani zam gelmeden ve fuar kampanyası dahilinde anahtar teslim fiyatı 4750 euroya mal oldu...

MercuyRising - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5 - Piaggio Skipper150
    Motor ben aldıgımda 8.500 YTL + plaka masraflarıydı

Kullanım kitapıgının turcesi yok ama ingilizcesinin icinde servis zamanları yazıyor. Turkce garanti belgesinin icinde de servis zamanları yazıyor ama ikisi birbirini tutmuyor.

Yurt dısında uretilen motorların daha kaliteli oldugu konusuna katılmıyorum hepsi japonyadan geliyor sonuc olarak. Bu avrupaya bu orta asya ya diye ayırdıklarını zannetmiyorum ve asıl kitapcıkta servis ne diyorsa o olmalı.

Bugun bakıma goturdum randevu alırkende ustune basa basa 2-3 kere 6000 bakımı dedim. Kimse ses cıkarmadı pasa pasa yaptılar servisi garantiyede damgayı bastılar. (120 YTL tuttu bu arada) bundan sorada 12000de gidicem. Eger laf edecek veya garantiye damga basmayacak olurlarsa kesinlekle japonyaya faks mail ne varsa sikayet edicem. Ise yarar mı bilmiyorum ama isallah bole biseye gerek kalmaz.

Bu arada beyaz sinyal taktım inanılmaz guzel durdu resmen motorun karakteri degisti er-5 kullanıcılarına tavsiye ederim...

afterdarq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    MercuyRising, benimde er-5'im var ben ilk bakımda 115YTL ödemiştim,
    sadece yağ(60YTL) ve yağ filitresi(25YTL) değişmişti,işçilik adı altında 30ytl de para almışlardı.6000km bakımında neler değişti ve neler yapıldı,servise nereye götürdün ve memnun kaldınmı?

clay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    ar4kadaşlar lütfen saçmalamayın garantiler ülkelere göre değişibilir hele sözkonusu türkiyeyese ürkiyenin yolları malum + hava şartlarıda eskiden yağlar yazlık ve kışlık olarak ayrılırdı bilirmisiniz yazın farklı kışın farklı yağ konulurdu arabalara teknoloji gelişti bu ayrım ortadan kalktı. türkiyenin yooları avrupa gibimi ya havası bilkinçli kullanımı bunlar göz ardı etmeyiniz hava sıcaklığı yağa etki eden bir konudur + yolların bozuk oluşu civataların yani hertürlü sıkılan altin görevini yerine getiremez hale sokar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler