Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

hava filt

Motovento
    REKLAM ALANI
    sertac1734 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hava filtresi nasıl temizlenir???

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ercüment erdun,benim kIrmIzI JInlun 250cc metal kIsragIm,oglumun 200 cc lIk yaban keçIsI sky team
    hava filtresi sünger ise sabunlu sula yıkayıp kurutursun
    elyaf ise tuhafiyeden 1 mt elyaf alıp eskisine göre kalıp çıkarıp yenilersin
    her ikisede değilse servisten veya motorsiklet parçacılarından alıp orjınalınla değirtirirsin

basınçlı hava ile temizle. bildiğim en mantıklı yöntem bu.

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    sertac1734 elektirikli süpürgeyle temizle, ama bir süre sonra değiştirmen gerekiyor biliyorsun.
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    öncelikle kullandığın motorun markasını yazarsan daha iyi olur
    ERASER WİLL COME BACK

federal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S
    bence hava filtresi temizlenmez, değiştirilir,

hava filtresine para vermezsen eğer, benzine daha fazla vereceksin çünkü....
    Tribünlerde, Hep Dillerde Bu Sevda Bitmez Gönüllerde
    Dar Ağacında Olsak Bile Son Sözümüz FENERBAHÇE !!!

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Sünger filitre ise (genelde scooter gibi araçlarda kullanılıyor) mazot ile yıkayıp hava ile durulayıp, ince yağ sıkıp takıyorsunuz.

Karton, kağıt filtrelerden ise sadece değişim periyodunun yarısında bir hava tutup kaba temizlik yaparsınız. Değişim km'si geldiğinde yenisini takacaksınız.

Açık hava filtresi denilen özel filtrelerde ise özel solüsyonu ile temizlik yapıyorsunuz. Yalnız bu ürünlerinde yıkranma süreleri var.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

Motosikleti
    Burgman An 400
    Makine, ince yağ sıkıp takıyosunuz demekle filtrenin yağlı olmasının mı gerektiğini demek istedin. Geçen gün benim motorun filtresini çıkardım yağlıydı bu normal bişey o zaman.

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Merhaba

Evet normal birşey. Sizin motorunuzun filtresini görmedim ancak yağlı filtreler çok uzun zamandır kullanılan filtre seçeneklerinden biridir. Filtreye sıkılmasının haricinde yağ banyolu(havuzlu) filtrelerde vardır. Özellikle eski traktör ve otomobillerde bu tip filtre kullanılırdı. Ancak günümüz şartlarında gelişen teknoloji ile buna gerek kalmadı.

Özellikle Scooter motoru gibi çekilen hava debisi düşük araçlarda yağlı sünger filtreler tercih edilmekte. İşlerinide güzel yapmaktalar. tabi temiz kaldıkları sürece

Görüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

kahraman34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    içmeler köprüsünden aşagı in tersaneleri geç işte ben ordayım(tuzla)
    Motosikleti
    bir adet 2005 model kırmızı düldül(as150t)
    hava filtresi benim motorda koltugun hemen altındaki siyah bölmede bazen basınçlı havayla temizliyorum fakat belirli ömrü var zamanı geldimi değiştiyorsun ilk aldığında motoru 3000 veya 4000 km arasında
    [SIZE="2"][B][FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Red"]gerçekleri [/COLOR][COLOR="Yellow"]tarih [/COLOR][COLOR="Red"]yazar[/COLOR],[COLOR="Yellow"]tarihi [/COLOR][COLOR="Red"]galatasaray[/COLOR] [COLOR="Yellow"]yazar[/COLOR][/FONT][/B][/SIZE]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler