Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ÇALIŞMADI yardım lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    suzuki an125
    5 gündür çalıştırmadığım motosikletimi dün çalıştıramadım.akü sağlam,marş motoru çalışıyor ama motor çalışmadı.benzini var,benzin musluğu açık konumda..cikleyi açıp marşa bastığım zaman sanki daha tok bi ses geliyor...cikle kapalı marşa bastığımda çıkan ses daha cılız gibi geldi bana...sorun ne olabilir...şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    bujiyi sök tepesi yaglanmışmı bak iyice sil temizle sonra tekrar dene

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Vurdur çalışır !
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

MOTORU BuGÜN ALDIM SORUN ÇIKARDI YARDIM LÜTFEN!!!

Arkadaşlar bugün bnde ramzey qm125t 10 v scooter aldım. 2000 ytl kask plaka ruhsat dahil. herşey güzel giderken motorsikletten ufak bi düşüş yaşadım ve marş düğmesi koptu

sonra ayak marşıyla çalıştırdm 2-3 kere akşamliyin bi baktım ayak marşıyla çalışmıyor. tabi deli oldum daha ilk günden motorun arıza çıkarması bni deli etti. sizce neden olablr? nasıl çalıştırablrm motordan anlamıyorum. teknik servis biraz uzakta oraya nasıl götürebilrm,,, Şmdiden Teşekkürler....

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    O benim motordada arada oluyor 4-5 gün bıraktınmı ilk bir çalışıyor gibi oluyor ondan sonra stop ediyor zor çalışıyor.
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    benim scooterimdada oluyor hatta bozuldu diye tamirciye götürmüştüm bana şöyle demişti benzin depoda az kaldığı zaman borudaki benzin kuruyor ve tıkanmasına neden olduğundan benzin gitmiyo demişti

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Karbüratörlü olan tüm araçlarda "JİKLE" dediğimiz ve görevinin karbüratöre nefes aldırmak olan bir aparat vardır..
    Bu aparat aracı belli bir süre (2-3 gün veya daha fazla) kullanmadığımızda makina rahat çalışsın diye kullanılır..

Bunun kullanımı ise;

kontak açılır, jikle çekilir,(ışıklar açıksa kapatılır) marşa önce kısa olarak 2-3 defa basılıp bırakılır.
    Sonra marşa direk olarak çalışacak gibi basılır.Ve makina(başka problem yoksa) normalde çalışması gerekir..
    Çalıştığı zaman ise 2-3 dakika jikle o konumda bırakılır ve gaz alıp verme yapılır.
    Artık normal çalışan bir makinanın jiklesi kapatılabilinir..

Eğer bu dediklerim yapıldığı halde makina çalışmıyorsa;
    1) Benzin ve benzin yolu kontrol edilir..
    2) karbüratör kontrol edilir..
    3) Buji kontrol edilir..
    4) Platin varsa , platin ve ya ateşleme bobini kontrol edilir..

Enjeksiyonlu araçlarda bu problem olmaz.Daha doğrusu onlarda genelde benzin pompası olduğu için ilk çalıştırmada pompa belli bir oranda hava ve benzin iletisi yapar makinaya..
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)