Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

devirdayim pompası F650 gs

Motovento
    REKLAM ALANI
    kurzweill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar motorumun 1-2 km gidince yağ lambası yanıyor yağ deposunu açıp bakınca yağın kapağa kadar yükseldiğini gördüm biraz bekleyince yağ seviyesi normal e dönüyor ve yola 1-2 km daha gidebiliyorum borusan a kadar bu şekilde idare ettim neyseki çok uzakta değildim borusanda Servis müdürü burak bey devirdayim yada devirdaim hangisi doğru bilmiyorum pompası arızalı değişecek 250 euro civarında maliyeti var parça yok motoru bırak git 10 civarında sürer işiniz dedi ben o an beynimden vuruldum motorumu 10 gün nasıl bırakırım orada? Bu şekilde gidemezsin dedi ben dinlemedim motoru yormadan hararet yaptırmadan dinlene dinlene geldim zaten 40 km nin üzerine çıkınca rüzgardan soğuyor herhalde lamba hiç yanmadı eve geldim hımmm bu arada benzine yağ karışmış dedi bu nasıl olur biri koymadıkça mümkünmüdür bilmiyorum ama anlayamadım eve geldiğimde devirdayim pompasının bulunduğu yeri açtım marşa bastım pompa çalışıyor eğer yanlış şeye bakmadıysam motorun sol tarafında 2 hotum giren bir kapak var altta o kapağı sökünce minik bir pervane var anladığım kadarı ile pompa o şimdi ne yapacağım bana önerileriniz yardımlarınız nelerdir..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kawasaki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    devir daim denilen şey ile pompası aynı
    yani suyu motorla radyator arasında dolandıran şey. aynı zamanda pompa gibi iş yaptıoğından pompa da denebilir
    ..
    benzine yağ karışacak imkan yokki. depodan kazayla koymuş olmayasınız
    eger sogutma suyunda yag varsa o zaman tehlikeli.
    sen motor çalışıyor iken radyatör kapagını aç ve suyu izle. suda hiç hareket olmassa anlaki su devir daim yapmıyor. eger hareket ediyosa eve suda yag yoksa o konuda sorun yok demektir
    Durdurun dünyayı müsait bir yerde inecek var

kurzweill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba değerli bilgilerinizi paylaştığınız için çok teşekkürler sorunun ne olduğunu anladım suyun devirdaimini sağlayan minik bir pervane var o pervanenin olduğu yerden motora su giriyor yani pervane suyun devirdaimini sağladığı gibi su ile yağı ayırıyor f650 lerin hepsinde kronik bir rahatsızlıkmış bu borusan a sordum parçalar var dedi 36euro +kdv gibi bir fiyat verdi eğer yanlış anlaşılma yoksa yarın pervaneyi ve contayı alıp takacağım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler