Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
19. sayfa BirinciBirinci ... 9171819202129 ... SonuncuSonuncu

MT-ATÖLYE İşi olmayan giremez!!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    tyler_durden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT225
    Alıntı ozzy73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim scooter da da çizikler vardı aynı renkte OJE evet bildipin oje yle kapattım sonuç mükemmele yakın
    yine mi seenn kardeş dur bakalım deneyeyim onu. peki aynı tonu nerde bulucaz? dükkana girip "bana şu motorun renginde oje ver" desem gülmezler mi bana

Alıntı SERHAN YORUK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pasta cilayı süngerle değil üstüpi ile gölgede yap.pasta cila yapacağın yeri önce tozdan arındır.süngerle pasta cila yapılmaz.
    pasta cilayı hallederiz de boya tonunu nasıl öğrenicez? yoksa tüm kırmızı olan kısımları boyatmam gerekecek
    Ama yapmayın diyordu Tanrı, o daha bir çocuk...!!!
    Nükleere H A Y I R!!!!!
    **01 JJ 743**

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    Alıntı ergunz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok teşekkür ederim yardımın için en kısa zamanda denicem bu arada avcılara malesef çok uzağım
    dostum eerki zorlanacak olursan hafta içi istanbul avrupa yakasının çou yerinde dolaşıyom malum kuryelik işte yanlış bişey yaparım diyosan yer söyle bi urar yardımcı olurum zaten iki dakkalık işi var
    Hayat ENDURO yla başlar
    ENDURO yla devam eder
    ENDURO yla biter.

ergunz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1000RR,600F,ET4
    Alıntı ucanteneke5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum eerki zorlanacak olursan hafta içi istanbul avrupa yakasının çou yerinde dolaşıyom malum kuryelik işte yanlış bişey yaparım diyosan yer söyle bi urar yardımcı olurum zaten iki dakkalık işi var
    valla çok saol ben bi deneyeyim seni de yormayalım beceremezsem zaten motor denediğim yerde kalacak o zaman sana ulaşmaya çalışırım tekrardan çok teşekkürler
    SÖZLE DÜŞÜNÜR,SÖZLE SÖYLERİZ.VE SÖZÜMÜZLE ANILIRIZ.BİR SÖZLE UNUTUR GİDER,BİR SÖZLE ÖLÜMSÜZ KALIRIZ

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    arkadaşlar atölyemizin müşteri sıkıntısından dolayı kapanmıştır
    böyle bişey oldu galiba ki pek uğrayan yok vah vah çok üzücü bi olay.
    Hayat ENDURO yla başlar
    ENDURO yla devam eder
    ENDURO yla biter.

Marv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600f
    ya benim motoru 1 kaç ay önce düşürmüştüm.grenajda derin çizikler kaldı acaba oje onlarıda kapatırmı?çünkü serviste sorduğumda bişi yapılamaz demişti usta.yardımcı olursanız sevirim.
    Drift Religion

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    beyler benim cbf 150 nin koruma demirlerini kapatmayı düşünüyorum...su çamur sıçratmamaı için...evden işe işten eve kullanıyorum moturu...yaklaşık 20 km civarı günlük...tam kapatsam hava soğutması kesileceği için zarar verirmiyim makinaya...bobin falan gümlemesin...yada blok kısmını açıkmı tutsam...bide egsoza var demire yakın...hangi malzemeyi kullansam sizce...erimesin istiyorum...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Sevgili Atölye müdavimleri

Bagaj çantalarımız zamanla tangırdamaya başlıyor. Çantayı çıkartıp altına Mouse Pad koyun, boyutunu makasla keserek ayarlayın, çanta çok güzel sabitleniyor ve iyi esniyor çukurlarda, tangırtı da kesiliyor

He unutmadan, Aldığın Takımı Yerine Koy

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler benim cbf 150 nin koruma demirlerini kapatmayı düşünüyorum...su çamur sıçratmamaı için...evden işe işten eve kullanıyorum moturu...yaklaşık 20 km civarı günlük...tam kapatsam hava soğutması kesileceği için zarar verirmiyim makinaya...bobin falan gümlemesin...yada blok kısmını açıkmı tutsam...bide egsoza var demire yakın...hangi malzemeyi kullansam sizce...erimesin istiyorum...
    Mete Kardeşim,
    Mevsim Kışa dayandı, bence örtmende sorun olmayacaktır. Sana tavsiyem, motorunun gövde sıcaklığını elin ile kontrol et bugünlerde, elinin iç kısmı ile motor trafikte durduğunda yapabilirsin, hatta tükürükleyip de değdirip çekebilirsin. Bu sana motorunun normal çalışma düzeyinde yaklaşık sıcaklığı hakkında bir bilgi-tecrübe edindirecektir. Koruma demirlerini kapattığında benzer bir testi yaparak fazla ısınıp ısınmadığını kontrol edebilirsin. Benim fikrim, kış aylarında sorun olmayacağı yönünde. He ben paraya kıyar Laser Isı Ölçme cihazı alıp yaparım bu işi dersen daha güzel

Kapatma malzemesi olarakince alüminyum plaka öneririm. işlemesi kolay, şekil vermesi basit, perçinlenebilir, vidalanabilir
    sevgilerimle
    Poturdak

Motosikleti
    Speedfight 2
    Arkadaşlar motor tamircisinin bile bulamadığı sorunumu size soruyım... Speedfgiht 2 scooter'ım var motor kalkışta iyi, 40-60 km arası inanılmaz bir titreme ve ses yapıyor sonra yine sesi kesiliyor. (60 kmden sonra) niye yapar unu kafayı yiyeceğim.

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    1-Motorunuz teknik bazı özelliklerinden dolayı rezonansa giriyor olabilir.
    2-Aktarma sisteminizi oluşturan varyatörün bilyaları bozulmuş,ovalleşmiş,takılı kalmaktan dolayı sadece bir yanında aşınma oluşmuş olabilir.

Not:Bunlar ön yargılarımdır.Görmeden,ellemeden,duymadan,his setmeden ustalık olmaz.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

seytans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt 250 HRC ;) - yamaha dragstar 650
    GErçekten Güzel bişey yapmışsınız...BEnimde 150 zatım var.. YArdıma sıkışanlar buyursun gelsinn...

1-farlar açıkken motoru çalıştırmayın..patlamaya sebeb olabilir.. farlarınızı motoru çalıştırdıktan sonra yakın...
    2-rolanti ayarını motor ısındıktan sonra direksiyon düz şekildeyken yapın..(rolanti ayar yeri karbüratörün yanında yada altında yaylı bir vida..)
    3-yağ degiştirken üst yağ çubuğunu çıkartın sonra tahliye somununu sökün orta sehpada..boşaldıktan sonra motoru yana yatırın tekrar dikleştirin..ÖNEMLİ ( motor yagınızı motor sıcakken degiştirinki pis yağla birlikte hepsi aksın..)
    4-motoru ilk çalıştırırken fazla gaz vermemeye çalışın motor uzun süre durduğu için yağ dibe çöker birden yüklenirseniz yukarki kısımlarda yağ az oldugu için aşınma yaratabilir.. ayrıca motor ısınmadan lütfen makinalarınıza yüklenmeyinn...

inşallah yardımcı olmuşumdur...
    [B][COLOR="Red"]Ne EvLi Ne İLişKide 7/24 ÇeLişKide[/COLOR][/B] :P

Motosikleti
    Speedfight 2
    ihtiyar hocam motoru bugün servisten aldım. kayışı değiştirdik dediler üzerine bikaç yer daha değişmiş 300 ytl verdim ama titreme aynı.. Zamanım olsa hemen yarın gidip bırakırdım tekrar motoru serrvise ama zamanım yok. bakalım geçmezse bir süre daha götürcez bir ton para verdim düzgün yapsın...

seytans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt 250 HRC ;) - yamaha dragstar 650
    abi neye 300 ytl verdin öle anlamadım ...abi ön arka lastiklerinin balansına baktırsana emin degilim ama ondan yapar galiba balansı bozuksa..
    [B][COLOR="Red"]Ne EvLi Ne İLişKide 7/24 ÇeLişKide[/COLOR][/B] :P

Motosikleti
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Mete Kardeşim,
    Mevsim Kışa dayandı, bence örtmende sorun olmayacaktır. Sana tavsiyem, motorunun gövde sıcaklığını elin ile kontrol et bugünlerde, elinin iç kısmı ile motor trafikte durduğunda yapabilirsin, hatta tükürükleyip de değdirip çekebilirsin. Bu sana motorunun normal çalışma düzeyinde yaklaşık sıcaklığı hakkında bir bilgi-tecrübe edindirecektir. Koruma demirlerini kapattığında benzer bir testi yaparak fazla ısınıp ısınmadığını kontrol edebilirsin. Benim fikrim, kış aylarında sorun olmayacağı yönünde. He ben paraya kıyar Laser Isı Ölçme cihazı alıp yaparım bu işi dersen daha güzel

Kapatma malzemesi olarakince alüminyum plaka öneririm. işlemesi kolay, şekil vermesi basit, perçinlenebilir, vidalanabilir
    sevgilerimle

İngiltereden abimm gelmişş...evde bir şenlik havasıı...abim beni ne çok severmişş...

abey beyaz su bidonunun yanacıklarını keserek Amele Style bişeyler yaptım...şöle bi kare açık bıraktımki blok hava kanallarına bişiler girsin...azcık nefes alsın diye...zalım olmamak lazım...2004 te ybr de yaptığımda aliminyumla tamamen kapattım ve bobinmi neydi bişeyi yakmıştım...işallah öle bişeyler olmaz...harika oldu be abi...çiçek gibi yani...görmelisin...bu arada motor sürüş psikoljimi bri anda değiştirdi...

nasılmı...önceden su birikintisi gördüğümde yavaşlardım ayağımı koruma demirine koyardım dengem bozulurdu ...sürüş konsantrasyonu dağılırdı...şimdi buna güveniyom hiç yavaşlamıyom...lastiklerimiz çok kayar bizim...aslında daha sakat oldu he...hadi sonumuzu Allah hayır etsin...

tenkyü alakan için...Kraliçe Elizabet Civelekle hakkında söylentiler çıktı abi...

yapmaaa bunuu Muzaafferr...

hay kardeşin seni ısırsın emi...

peki abi sıcaklığın az veya fazla olduğunu nasıl farkederim...farkettiğimde ne yapmalıyım dinlendireyimmi moturu...şişermi acaba...bi foto atayımda hava soğutmanın kapalı olup olmadığını söyleyiver...o kadar sıcak bir işleyişde hava soğutmayada pek inanmıyorum...yanlışmıyım abi...hava soğutma traşmı yoksa ucundan azcuk faydalımı...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    arkadaşlar geçen gün motorumun eksozu çizilmiş yeni farkına vardım bunun nasıl boyıyacağız?
    2-arka lastiğime toplu iğne gibi bişi girmiş baya büyük bişi toplu iğneye göre lastiğimin havası falanda inmemiş bunu nasıl yapılır 1 ay falan idare edermi??
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır...!:cat:

Motosikleti
    Speedfight 2
    Alıntı seytans adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi neye 300 ytl verdin öle anlamadım ...abi ön arka lastiklerinin balansına baktırsana emin degilim ama ondan yapar galiba balansı bozuksa..
    seytans lastikle alakası olduğunu sanmıyorum titreme olduğunda ses de geliyor ama altımdan yani motor bölümünden geliyor. Tepsideyken lastikleri çeviriyorum sorun yok, sağa sola da sallanmıyorlar ve sadece 40-60 km/h hızlarında yapıyor altında ve üstünde sorun yok sadece bu hızlar arası

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı kozmiktohum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar kendim dizayn edip yaptırdığım cc barı krom nikelaj kaplattıracak yer
    arıyorum ama piyasada bulamadım bildiğiniz bir yer varmı arkadaşlar

ümraniyede oturuyorum

saygılar
    ikitelide Galbonize Teknik sanayi sitesi var orda yaptirilabilir diye dusunuyorum.

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    İngiltereden abimm gelmişş...evde bir şenlik havasıı...abim beni ne çok severmişş...

abey beyaz su bidonunun yanacıklarını keserek Amele Style bişeyler yaptım...şöle bi kare açık bıraktımki blok hava kanallarına bişiler girsin...azcık nefes alsın diye...zalım olmamak lazım...2004 te ybr de yaptığımda aliminyumla tamamen kapattım ve bobinmi neydi bişeyi yakmıştım...işallah öle bişeyler olmaz...harika oldu be abi...çiçek gibi yani...görmelisin...bu arada motor sürüş psikoljimi bri anda değiştirdi...

nasılmı...önceden su birikintisi gördüğümde yavaşlardım ayağımı koruma demirine koyardım dengem bozulurdu ...sürüş konsantrasyonu dağılırdı...şimdi buna güveniyom hiç yavaşlamıyom...lastiklerimiz çok kayar bizim...aslında daha sakat oldu he...hadi sonumuzu Allah hayır etsin...

tenkyü alakan için...Kraliçe Elizabet Civelekle hakkında söylentiler çıktı abi...

yapmaaa bunuu Muzaafferr...

hay kardeşin seni ısırsın emi...

peki abi sıcaklığın az veya fazla olduğunu nasıl farkederim...farkettiğimde ne yapmalıyım dinlendireyimmi moturu...şişermi acaba...bi foto atayımda hava soğutmanın kapalı olup olmadığını söyleyiver...o kadar sıcak bir işleyişde hava soğutmayada pek inanmıyorum...yanlışmıyım abi...hava soğutma traşmı yoksa ucundan azcuk faydalımı...
    Graliçe Helisabeth gadan daş düşe başına

Hava Soğutmalı modern motorlarda, motor gövde sıcaklığı çok geniş bir sıcaklık aralığında sorunsuz çalışabilirler. Dizayn malzemeleri ve klerensler sıcaklığı oldukça tolere edebilecek özelliklere sahiptirler. Ancak bu motora sadelik getirse de bir bedeli olmaktadır, sıvı soğutmalılara göre verimsiz çalışmaları normaldir. Sen motor hararetini nasıl anlayacaksın aslında yazdım, öncelikle bu bir tecrübe edinme işi, elin ile önce kapatılmamış motor dan alacağın sıcaklık izlenimi kafanda yer etmeli, sonra kapatınca sık sık kontrol etmelisin. Bir başka çözüm, sanayide satılan Pirometerler var, ufak modellerinden birininin sıcaklığa hassa ucunu motorun soğutma kanallarından birine sıkıştırıp bir şekilde düşmemesini sağlayacak metot ile bağlayıp, yine önce normal durumda gövde sıcaklığını tesbit edip, kapattığında da benzer sıcaklıklarda kalıp kalmadığını kontrol edebilirsin

öpüldün
    Poturdak

Motosikleti
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Graliçe Helisabeth gadan daş düşe başına

Hava Soğutmalı modern motorlarda, motor gövde sıcaklığı çok geniş bir sıcaklık aralığında sorunsuz çalışabilirler. Dizayn malzemeleri ve klerensler sıcaklığı oldukça tolere edebilecek özelliklere sahiptirler. Ancak bu motora sadelik getirse de bir bedeli olmaktadır, sıvı soğutmalılara göre verimsiz çalışmaları normaldir. Sen motor hararetini nasıl anlayacaksın aslında yazdım, öncelikle bu bir tecrübe edinme işi, elin ile önce kapatılmamış motor dan alacağın sıcaklık izlenimi kafanda yer etmeli, sonra kapatınca sık sık kontrol etmelisin. Bir başka çözüm, sanayide satılan Pirometerler var, ufak modellerinden birininin sıcaklığa hassa ucunu motorun soğutma kanallarından birine sıkıştırıp bir şekilde düşmemesini sağlayacak metot ile bağlayıp, yine önce normal durumda gövde sıcaklığını tesbit edip, kapattığında da benzer sıcaklıklarda kalıp kalmadığını kontrol edebilirsin

öpüldün
    Hay Prens Wıllıams kovalasın seni emi...The London'lısın dediler gız vermediler...^

abey yazdında el yaklaştırmayla anlaşılcak iş deel aslında...pirometre dediğinde bahalı bişeymiş...yani hava soğutma yalan demi...malzeme sağlam duruma göre dayanıyo diyosun...abi zaten bu mankafama rağmen düşünüyomda yanan bir sobaya vantilatör tutsan soğurmu...o mantık...sonuçta içteki yanmam bilmem kaç derece dışarıdan rüzgar gelecekde soğuma sağlayacak...hadi ordan ...

yani abi o kadar okul okudun öğretim üyesisin mehendis beg olmuşunn... ben mankafalığımla olayı çözüyom...peki o zaman sana niye soruyom...

sizde öpüldünüz paşam...Sayın Civelek Ailesine selamlar olsun...Purak Efendi Hazretlerine selam ediniz...sol tarafları uygun olursa bi katılım yapsın...yaşıyomu sağmı bilek...Kasıma zaten askere gidiyo Operasyona direkt katılır diyolar abi...

ama moralini bozmasın Kuzey Irakta bu vatanın torpağıdır...Kerküğü Musulu almadan dönmesin ama...

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Hey çırak tezgahı silmemişsin,tavada ki talaşı dökmemişsin,orta yatak kayıp,puntanın ucu kopuk,hele bir araba da sıkışsın katerle kafana beyaz kalem kakacam haberin ola.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    abey yazdında el yaklaştırmayla anlaşılcak iş deel aslında...pirometre dediğinde bahalı bişeymiş...yani hava soğutma yalan demi...malzeme sağlam duruma göre dayanıyo diyosun...abi zaten bu mankafama rağmen düşünüyomda yanan bir sobaya vantilatör tutsan soğurmu...o mantık...sonuçta içteki yanmam bilmem kaç derece dışarıdan rüzgar gelecekde soğuma sağlayacak...hadi ordan ...
    ula baltazar ayu, bu metal dediğin belli bir sıcağa kadar problem çıkarmaz, soğutmadan maksat o eşik geçilmesin, çok ta soğutmaya ihtiyaç yok, dondurmamı gezdiriyorsun.
    muzaffer abi senin tezgahı kapatıyorum ama kusura bakma, fırsatı buldum mu kitlerim ben buna

REKLAM ALANI
19. sayfa BirinciBirinci ... 9171819202129 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)