Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567816 ... SonuncuSonuncu

MT-ATÖLYE İşi olmayan giremez!!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    yabancı dilde yayınlanan bu dökümanların türkçeye çevrilmesi herkesin yararına olur düşüncesindeyim orjinalinin bulunduğu sayfalar ile birlikte büyük bir kaynak elde etmiş oluruz.
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    killing_machine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Yzf R1 05
    ewet çok iyi olur ama hepsi ingilizce konu konu dağıtsakmı ki mt ye
    ama güzel bilgiler var gibi.
    MoToCroSS RuLeZZ

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    350 beyaz cava....hemde stylee...
    Alıntı lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Depo bosken icine pas sokucu sIk, biraz bekle, sirke ile doldur yine biraz bekle. Sonra bo$alt.. iyice kurusun benzin koy, bilirsin keskin sirke küpüne zarar
    tsk ederım abıcım...uygulamaya deger......

Alıntı TuğrulÖzbek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    depodaki pas için içine ince kum konulup bir süre kuru olarak çalkalamanın yararından söz eden yazı vardı. pası kumlama ile sökmek mantıklı geldi

tamam abı dedıgın dogru...kum pası cıkarır...peki depoya goydumuz kumun hepisini depodan nasıl cıkaracık.... :silenben

muslugun ordan cıkarırızda hepsını cıkaramayızkı...ben ıcındekı sıvıyı bıle zor cıkarttım bı yerlerınde mutlaka kum kalır.....

neyse bılgın ıcın ağol abıcım....

Alıntı roadmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Depoyu temizlemenin en iyi yolu içine biraz benzin 30 cm kadarda zincir atıyosun iyice çalkalıyosun benzini değiştirerek birkaçkez tekrarlarsan temizlenecektir. Bu arada benzin musluğunu sökmeyi unutma süzgeçleride yenilersen rahat edersin.Kolay gelsin.

kopek zincirimi,inek zincirimi,
    abıcım benım elım bıraz agırdır..mesela vıda sıkarken bı kaçtanesını mutlaka yalama ederım....depoya zınrıcı gorsam kesın zıncır deponun bı yerınden cıkar.... bılgı ıcın tsk abı.....

bıde mazotla iyice calkaka dedıler.....işe yararmıkiiii????????????

Motosikleti
    tamam abı dedıgın dogru...kum pası cıkarır...peki depoya goydumuz kumun hepisini depodan nasıl cıkaracık...
    benzin dolum yapılan yerden çıkadabiliriz
    Mesaja Ek: bu başlık altında tartışılıp sonuca bağlanan çözümler ile ilgili bir üst başlık açılıp kilitlenirse doğru bilgiye daha çabuk ulaşılır düşüncesindeyim sayfalar çoğaldıkça ön sayfalarda konuşulan ve çözüme kavuşan konular tekrardan sorulmasının önüne geçilmiş olur
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı TuğrulÖzbek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzin dolum yapılan yerden çıkadabiliriz
    Mesaja Ek: bu başlık altında tartışılıp sonuca bağlanan çözümler ile ilgili bir üst başlık açılıp kilitlenirse doğru bilgiye daha çabuk ulaşılır düşüncesindeyim sayfalar çoğaldıkça ön sayfalarda konuşulan ve çözüme kavuşan konular tekrardan sorulmasının önüne geçilmiş olur

abı ordan cıkmazkıı.....yanı benım depoda cıkmaz....mesela jawada olsa cıkardıda....bu motoroda cıkmaz......
    nasıl anlatıyım bılmıomkı....cıkmaz işte....yanı depoyu komple benzın doldursak....oda 14 lıtre etse...14 un yaklasık 10 lıtresı kapaktan cıkarda 4 u cıkmaz.....ne demek ıstedımı anla işte......

Motosikleti
    ikiteker.org sitesinde bu konu ile ilgili bir başlık olacak orada deponun içini epoksi yada benzeri bir şey ile kaplamadan bahsediyorlardı. başlık şu an aklımda değil ama o sitede bir arama yapabilirsen sonuca ulaşabilirsin
    kolay gelsin.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili MT üyeleri !
    Eli anahtar-takım tutanlar !
    Kendi göbeğini kendi kesenler !
    Servise muhtaç olmayanlar !
    Kısacası tırnakları arasından kir,kara,parmaklarında yara eksik olmayanlar !
    Elektroniği,elektriği,mekaniği,tornayı,boyayı, motorunu mıncıklamayı sevenler !
    Bildiklerimizi,öğrendiklerimizi,tecrübel erimizi, sırlarımızı ve ip uçlarını paylaşalım !
    Bilgi paylaştıkça değerlenir.
    Tanışalım,kaynaşalım ve paylaşalım.

Varan 1....
    Motor yağlarının ağzındaki folyo açılıp havayla temas etmesinden sonra 6 ay içerisinde tüketelim.
    Çünkü havanın içerisinde ki oksijen,yağla temas ettikten sonra yağ ve içeriğindekilerle reaksiyona girip,yağın özelliğini kaybetmesine ve krozyona sebep olur.

Haydi siftahı benden bereketi sizlerden.

İhtiyar abi topiğin önemli bir kısmı tebrik teşekkür ve terennümden oluştu zaten...benim nacizane önerim bu önerileri ilk sayfada güncelleyerek (kendi yorumunla tabi)

1.sayfa...(atıyorum) gs 500 depo içindeki pas sorunu ve sunulan önerler..(BAHADINLI) vs ...siyah karakterle...parantez içinde sorun sahibininde ismin yazarsın...fazlada eziyet olmasın sana...

1.sayfa yağ kullanımıyla alakalı öneriler...(İHTİYAR)

diye ilk mesajını güncelleyebilirsin...ne dersin...çünkü ilgi göreceği ve 1-2 ay sonra okumak isteyenler 289 cevap ve 25.256 kere görüntülendi detayına takılıp okumak istemeyeceği...ve bilmesi gereken şeyi farkedemeyeceği şişecek bir topik olacak...ne dersin...

bahadınlı hocam depo değiştirsen acaba kaç para tutar...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    [

bahadınlı hocam depo değiştirsen acaba kaç para tutar...[/QUOTE]

motorun statör(sarj bobını) yokkı turkıyede deposu olsun.....

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı bahadinli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [

a.g motorun

statör(sarj bobını) yokkı turkıyede deposu olsun.....

anlaşılmıştır hocam....
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Yeni üye olarak bende bir Mz 251 kullanıcısıyım ve şimdi bu bilgilerde benden olsun ön amatisörden 5cm kesilip ve direksiyondanda kısaltma yaparsak karburatörün yönü aşşa iyice düşük olacağı için performansı dahada artıyor birazda dişlilerle oynarsanız manyak bi alet oluyor Mz'cilere duyrulur arkadaşlar...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlaşılmıştır hocam....

kapişşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşş

He arkadaşlar bişeyi unutmuşum birde yağ, debriyaj ve gaz tellerini deiştirmeniz gerekiyor neden mi ? Çünki dönüslerde tehlike uyandırabiliyor, mesela benim yaptığım gibi eski alman mzlerin telleri gayet güzel uyumlu oluyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı Mz'ci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni üye olarak bende bir Mz 251 kullanıcısıyım ve şimdi bu bilgilerde benden olsun ön amatisörden 5cm kesilip ve direksiyondanda kısaltma yaparsak karburatörün yönü aşşa iyice düşük olacağı için performansı dahada artıyor birazda dişlilerle oynarsanız manyak bi alet oluyor Mz'cilere duyrulur arkadaşlar...

bence amasöru kesmeye gerenk yok...dıreksıyondan kısaltmak yeterlıdır....bende gs500 ü öyle yapcam.....

performansı artırıyor....benzını de artırıyor....mz ın dişliler zaten cok büyük....benım ılk motor 350 jawa idi..arkadastada 251 vardı....dişliyi gördumde benım jawadan buyuktu...ama benım gara cavama genede yetısemıyodu....gercı arada hacim ve +1 silindir var ama 251 21 beygırmıs....cavam 18 beygır.... genede mz duman yutuyor

Ön amatisörü kesmemin sebebi, abicim biliyorsunki Mz lerin önleri baya bir yukarda duruyor ,hem görünüm açısından hemde yol tutuşu açısından amatisör kısaltmak ıyı oluyor ama o ölçüyü yakalaman lazım biz iki kişi torna atölyesınde 5 cm lik parcayı alabılmek için tam 3 saat uğraştık he bu arada yakıta gelince hiç fark etmedi sadece gaza fazla asılıyorsan malum olarak her türlü yakar ,ama şu senin jawana gelince onu ikiye katlarım birde fark atarım üstüne birde dişli takarım

Motosikleti
    suan yok malesef
    bahadinli ikinci el depo arasan ikinci el ilan sitelerine bak derim ben mutlaka bulursun yada sızdırmıyosa benzin hortummuna filitre tak belli aralıklarla degiştir oda olmazsa deponun altını komple kesitirip temizler ve kaynakla kapatabilirsin gsnin elektirik tesisatıda deposuda satılık olarak ben gördüm ilan sitelerine bi göz at istersen birde depo kapagının alyanlı kısmını sökersen daha fazla yer kumlama için kazanabilirsin sanırım eger deponu zincirle temizlemeyi düşünüyosan egzantirik zincirini öneririm ben sana sanırım en az hasarı o verir marmaristen selamlar
    özgürlügüm benligim motosikletim beni dizginliyen herseyden nefret edenim:bounce:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı nydd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bahadinli ikinci el depo arasan ikinci el ilan sitelerine bak derim ben mutlaka bulursun yada sızdırmıyosa benzin hortummuna filitre tak belli aralıklarla degiştir oda olmazsa deponun altını komple kesitirip temizler ve kaynakla kapatabilirsin gsnin elektirik tesisatıda deposuda satılık olarak ben gördüm ilan sitelerine bi göz at istersen birde depo kapagının alyanlı kısmını sökersen daha fazla yer kumlama için kazanabilirsin sanırım eger deponu zincirle temizlemeyi düşünüyosan egzantirik zincirini öneririm ben sana sanırım en az hasarı o verir marmaristen selamlar

abıcım cok sağol.....ya depo önemlı değil.....onu her türlü hallederım..sadece baska yöntemlerde varmı dıye bı sorayım dedım....depo ile sorunum sadece pas....sızdırma falan yokkk...depoyu hallederımde.....

önemlı olan sarjı halletmek.....benım sarj bobını ecıcık yandıda...saracka USTA da bulamadık......siz depoyu bosverın....sarj bobınını halletmeme yardımcı olun.....

bahadından slm lar.....
    www.bahadin.de

Motosikleti
    bahadinli http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=2675564 bu adreste var bir şeyler
    99 GSXR 750 Sargı regülatör Stator GSXR750 This is a Stator off a 99 GSXR 750,

diyor fakat güzel fiyatı var 350 YTL
    başka yabancı sitelerde 120 USD civarı fiyatı var normal kargo istersen + 15 USD
    135 USD yapar yaklaşık 200 - 250 arası biter gibi yabancı siteleri dolaş bence genelde 15 günde geliyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    turgrul abı cok sağol......suan konyadayımda bı tene bobıncı buldum ve bıraktım benım kömuru.....1suan elınde iş varmısta(trafo sarıoo) işi bıter bıtmez benım kömurude saracak.....insallah olur.....

herkese c ooooook cok tsk ederım......

egzos boyama:
    presto flux (yaldızlı) 600 dereceye dayanıklı, dizel arabamın egzos manifoldu ve susturucuları boyandı. iki yıldan beri bozulmadı. tectane zink spray (gri) motorumun egzos borusunu boyadım. netice çok iyi. bu iki sprey boya büyük hırdavatçılarda 15-20 ytl arasında satılıyor.

gezgin bekir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha dt 125 bi de modenas
    dansmc.com oldukça faydalı bir site gibi görünüyor. size oradan birkaç şey aktarayım:
    4 zamanlı bir motoru vurdurarak çalıştırmanız gerekirse vitesi 2'ye aldıktan sonra motor kompresyona bininceye kadar geri geri iteleyin, (böylece motoru emme zamanına getirmiş olursunuz) sonra debriyajı çekip koşturun gerisini biliyorsunuz. bunu yapmazsak motor bir çevrim boşa dönecek ikincide çalışacak yani bizi daha fazla yoracaktır.
    bir motoru güçlendirmeye çalışmaktansa onu satıp daha güçlüsünü almak daha ucuza malolur.
    iki zamanlı cadde motorlarını uzun süre yarı gazda sabit hızla kullanırsak silindir ısısı giderek artıyor ve sekman kaynatma tehlikesi doğuyormuş. değişken devirlerde gidildiğinde silindire alınan taze karışım motor soğumasına yardımcı oluyormuş.
    bunun gibi birsürü bilgi var sitede baştan sona incelemek lazım.
    Bir daha hangi ana doğurur bizi?

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567816 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)