Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
32. sayfa BirinciBirinci ... 22303132333442 ... SonuncuSonuncu

MT-ATÖLYE İşi olmayan giremez!!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    DAELİM S2 250
    slm lar
    motorumda biçokşey mevcut(DAELİM S2 250)ne acayiptir 4 lü çakar devresi yok =S varsa anlayan,bilen arkadaşlar devre şemasını elemanlarını ve motora bağlantı şemasını paylaşabilirmi?¿

aslında aklıma bişey geldi ama bunuda anlayana sormak lazım die düşündüm normalinde sağa ve sola sinyal verirken zaten çakarlı olarak çalışıo sinyaller.sağ ve sol sinyal kablolarının + uçlarından ek alıp bi swiç taksam hem sağa hem sola aynı anda iki sinyalide çaksa mantiken 4 lü çakar oluo:D ama bunun teknik olarak röleye falan zararı olurmuki?yada bu yöntem işe yararmı=)
    Mehmet ali (MALİ) Daelim S2 250
    16 GN 340
    0536 220 07 52 olumsuz_asi@hotmail.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    DAELİM S2 250
    Neyse burdan bi sonuç çıkmıcak anlaşıldı gene kasap ustaların ellerine kaldık napalım alıştık artık.
    Mehmet ali (MALİ) Daelim S2 250
    16 GN 340
    0536 220 07 52 olumsuz_asi@hotmail.com

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda Hornet 900
    arkadaşlar soğuk kış günlerinde motorunuz garajda soğukta kalıyorsa motorunuzu kullanmasanız bile antifirizi eksik etmeyin
    çunki radyatordeki su donarsa motoru patlatabılır
    bu arabalar içinde geçerli
    En iyi sürücü, kendini karşısındakinden koruyabilendir.

Selamlar herkerse.. Arkadaşlar sorunum şu; Bu akşam motorla bi yere giderken hız göstergesi panelinden bi vızıltı gelmeye başladı! Sanki böyle plastik bi dişli durmadan sıyırıyo... Hız arttıkça orantılı bi şekilde vızıltıda artıyo.. Sonra baktım ki normalde 20 km göstermesi gerekirken km saati 60-80 km hız gösteriyo... sonra normal hız olarak 50 cıvarına cıktım hız göstergesi 100 ü gösterdi vızıldama inanılmaz arttık ve bir anda kısa ampul patladı!!! Nedir sizce sorunum çok kafamı taktım bu işe! Ampul patlaması da ne alaka bu arada?

Motorum 2800 km de 2007 model 125 zn... cevaplarınızı sabırsızlıkla beklıyorum...

sudabatmayanadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK
    Alıntı Svenx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar herkerse.. Arkadaşlar sorunum şu; Bu akşam motorla bi yere giderken hız göstergesi panelinden bi vızıltı gelmeye başladı! Sanki böyle plastik bi dişli durmadan sıyırıyo... Hız arttıkça orantılı bi şekilde vızıltıda artıyo.. Sonra baktım ki normalde 20 km göstermesi gerekirken km saati 60-80 km hız gösteriyo... sonra normal hız olarak 50 cıvarına cıktım hız göstergesi 100 ü gösterdi vızıldama inanılmaz arttık ve bir anda kısa ampul patladı!!! Nedir sizce sorunum çok kafamı taktım bu işe! Ampul patlaması da ne alaka bu arada?

Motorum 2800 km de 2007 model 125 zn... cevaplarınızı sabırsızlıkla beklıyorum...
    hız gösterge panelin miyadını doldurmuş, yenisini al taktır şikayetin kalmaz...
    MOTOSİKLETSİZ İNSAN ÖZGÜR DEĞİLDİR

yardımmmm

bende mondial zn var ve silindirin değişmesi lazım fakat siindir kapağını söktüğümde karşıma bisiklet zincirine bağlı bir çark çıktı motorcuya sordum yanlış şekilde takılırsa pabuçları eğilir dedi kendim akaryakıt tamircisiyim yapabilirim ama bana gerekli olan o parçayı nasıl takarım yani bunların arabalarda olduğu gibi triger kayışının tek takılma yöntemi var onu öğremek istiyorum yardım ederseniz çok mutlu olurum

slm arkadaslar bı sorum olacal regal raptor aldım ama egzozta degısık bır ses var zırıltılı calısıyor guzel ses vermıyor hep bu sekılde sorun yaptımı kullanan arkadaslar bılgı verırse sevınırım .DD250E9 SU SOGUTMALI BIRDE HEP ANTIFIRIZMI doldurayım su eksıldıkce sade sumu eklıyem ayrıca yag kac bınde degısmesı lazım.kac kılo alıyor yagın markası tsk ederım antalyada yasıyorum ayrıca...TSK EDERIM...

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    selamın aleyküm jant şeritlerini nasıl sökcez ? tinerle - benzinle denedim ama rahat sökülmedi hatta etkilemedi bile

Motosikleti
    Asyamotor 150 T1
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Far Ampulunun patlamasinin iki sebebi vardir fazla sarj , ve yuksek sigorta gucu fara tasir ve yakar. Eger her sey normal ile konjektor de sorun olabilir.Akim da inme ve cikmalar farin omrunu azaltir

araya bi direnç atsak fazla akım geliyorsa ?

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Alıntı t.madde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamın aleyküm jant şeritlerini nasıl sökcez ? tinerle - benzinle denedim ama rahat sökülmedi hatta etkilemedi bile
    Ksap bir oto yıkamacıya git bir şey demene gerek yok sadece jantları güzel yıka de onlar istesen de istemesen de söküyor.
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

Aleyküm selam. Gazyağı ile ovarak biraz uğraşırsan sökebilirsin.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aleyküm selam. Gazyağı ile ovarak biraz uğraşırsan sökebilirsin.
    sağolasın bi hevesle yaptık diskin kolonlarınada yaptık şimdi sökmek istiyom jantları ve disk kolonlarını boyatcam teşekür ederim

BiLaL_22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SuperKing 110-2 [ cup ] Çan Çin Çon =)
    sLm arkadaslar abiler .. Benim Çan Çin Çon bi tane 110 CUP motorum var motorun farı göbekli yuvarlak ampul benim aradıqım beyaz ampul bulmak normalde heryerde var ama aradıqım deil araba ampullari gibi uzun yuvarlak deil nereden bulablrm bulamassam peki o yuvasına uyarmı uymassa ona göre yuva alablrmym bu sorulara cvp arıyorum simdiden tşkrler..
    Drumist... Gerisini Sen Anla.. --İSTANBUL / KücükÇekmece ! SuperKıng 110-2 Cup 06 [ 34 EJ 0734 ] [ EDİRNE UzunKöPRü ] Lüü x) bilal___@windowslive.com

everlasting - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Alıntı gokcinar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende mondial zn var ve silindirin değişmesi lazım fakat siindir kapağını söktüğümde karşıma bisiklet zincirine bağlı bir çark çıktı motorcuya sordum yanlış şekilde takılırsa pabuçları eğilir dedi kendim akaryakıt tamircisiyim yapabilirim ama bana gerekli olan o parçayı nasıl takarım yani bunların arabalarda olduğu gibi triger kayışının tek takılma yöntemi var onu öğremek istiyorum yardım ederseniz çok mutlu olurum

ingilizce olarak dokuman mevcut lınkını verıyorum. olmadı resimlere bakarak yapmaya çalışırsınız.

Manual-GY6

beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Topic biraz amaç kaymasına uğramış sanki.En başta konu tecrübeli arkadaşların yaptığı çalışmalar ve tecrübelerin aktarılmasıyken şimdi yardım isteklerine cevap arama yerine dönmüş sanki topic bence çok yararlıydı başlarda.mod arkadaşlardan rica etsek de topici biraz derleyip cevap güzel ve düzenli hale getirseler? sayfalar çok artmış.bayadır okudum 10 sayfa oldu.daha 22 sayfa var ve bilgi dışı mesajlar kalabalık yaratıyor ve toipce girenler oooo çok fazlaymış diyip okumuyorlar sanırım.Bununla ilgilenilirse sevinirim.
    Ayrıca topiğe emek verip tecrübelerini aktarmış ve bizlere ışık tutmuş tüm abilerimize teşekkür ederim çok faydasını göreceğime eminim.Herkese iyi geceler
    Uğruna Ölmekse Eğer Seni Yaşatmak, Bin Defa Ölürüm De Adına Leke Sürdürmem,
    Gururdur Namustur Bayrak ,Aksa Da Kanım Korkma, HAİNİ GÜLDÜRMEM!!!
    burak beykurt

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Fönle iyice ısıtarak sökebilirsin.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    motosıkler farları neredeyse aynılar,
    sadece 2 ceşit var pıyasada,

şu sıralar cogunlukla BEYAZ AMPUL adı altında mavi renklı ampuller satılıyor,
    onlarda ışığı kırıyor,
    yanı normal sarılardan daha az ışık verıyor,

gelelım senın soruna,
    ever aradığın ampulu bulman kolay,
    sadece araman gereken yerlerı öğrenmelısın,
    bunun başında tamirciler ve yedek parcacılar gelıyor,,,

araba farlarıda uyuyorlar,
    fakat baglantı terslıgı söz konusu,
    şöyleki , kısada UZUN uzunda KISA yanıyor...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    Kanuni seyhan 125 t 3000 km
    mondial 125 t motorunu söyküm topladım Hala calısıyo ama cok masraflı motor

Motosikleti
    jinlun
    mrb arkadaslar ben gecenlerde bi jinlun jl150 aldım 2006 model ama hiç kullanılmamış bende dedim yağını değiştiriyim ve shell helix 10w40 yağ aldım bunu koyucam
    bir sıkıntı olurmu kullanan arkadaşlar yardımcı olursanınz sevinirim .
    not : motor 350 km de

Alıntı mr_sinan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb arkadaslar ben gecenlerde bi jinlun jl150 aldım 2006 model ama hiç kullanılmamış bende dedim yağını değiştiriyim ve shell helix 10w40 yağ aldım bunu koyucam
    bir sıkıntı olurmu kullanan arkadaşlar yardımcı olursanınz sevinirim .
    not : motor 350 km de
    Motorun hayırlı olsun. Fakat Shell Helix bildiğim kadarıyla otomobil yağı. Otomobil yağlarını motosikletlerde kullanmak önerilmeyen bir durum. Mekanik problemler başgösterebilir.

Motosiklet için üretilmiş yağlardan kullanman, motorun uzun ömürlü olabilmesi için çok önemli.

Mesela;
    Castrol Power1 serisi yağlar
    Shell Advance VSX serisi yağlar vs.vs. gibi
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

REKLAM ALANI
32. sayfa BirinciBirinci ... 22303132333442 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)