Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
31. sayfa BirinciBirinci ... 21293031323341 ... SonuncuSonuncu

MT-ATÖLYE İşi olmayan giremez!!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Selam arkadaşlar benim bi sorunum var pıoner qm 200-2a capır bi motorum var 2 ay oldu aldıgım mordakı sorunum şu motorum yolda gitmiyo yanı 200 luk bi makına gibi gitmiyo 5 viteste gazbastınmı bagırmaya başlıyo bidaha vites istergibi uzun mesafede ısınıyo bayagı ısınıyo ekzoz sararmaya başladı bide 80km hızdan sonra motorda ki vibrasyon cogalıyo adam titremeye başlıyo ustunde acaba performan s dişlisi taktırsam vites konusu dzelirmi bana yardım cı olursanız sevinirim şimdiden teşekürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Selamlar.. Benım sorunum marşş... İlk basmada sankı piston üst olu noktadaymıs gııbı zorlanıyodu ıkıncı basmada rahat rahat donuyodu.. zamanla zamanla ıyıce zorlanmaya basladı sımdı ıse marşa bastıgımda tık .. tık diye ses gelıyor ve marş donmuyor.. motor 3 aylık mondial 125 zn... ustaya sordum pıston ust olu noktada kalıyo ılk basmada arada bır zorlanabılır dedı ama bu gıt gıde artttı ve su anda tık diye ses gelıyo marş hiç donmuyo bu yuzden ayakla çalıştırmak zorunda kalıyorum ... elektrık tesısatı tamamen sağlam ve akumde full... lütfen yardım....

Motosikleti
    yamaha ybr125
    dostum marş motoru deiştirip dene bakalım..

Alıntı ybr_man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum marş motoru deiştirip dene bakalım..

Sağol

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    marş motorunun içerisinde,
    4 adet (motoruna göre değişkendir azda olur çokta) kömür bulunur,
    ve bu kömürler bitmeye yaklaştıkça marşın güç kaybeder ve sonucundada işlevini yitirir.

Buda İhtimaller arasında...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    selamın aleyküm beyler ya siyah jantın iç kollarını yeşil yapsak tüv türk muayenesini etkilermi ? şimdiden teşekürler cevaplarınız için

Motosikleti
    yamaha ybr125
    Alıntı t.madde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamın aleyküm beyler ya siyah jantın iç kollarını yeşil yapsak tüv türk muayenesini etkilermi ? şimdiden teşekürler cevaplarınız için
    hayır etkilemez sadece motorun orjinalliğini etkiler..

Motosikleti
    Alıntı ybr_man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayır etkilemez sadece motorun orjinalliğini etkiler..
    çok sağol

Motosikleti
    can sıkıntısından nette dolaşırken bazı sitelerde denk geldim (yeni Polini debriyaj tasları) bunlar 151 rs ye olurmu baktığım sitede italyan scooter sahipleri vardı 200 cc motorlardan bahsediyolar

selam arkadaşlar ben erdoğan bornova stadının yanında motorsiklet tamir ve bakım hizmeti veriyorum.sorularınız olursa yanıtlayabilirim.ayrıca çayada beklerim.haktan motor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:46 ----------

selam arkadaşlar ben erdoğan bornova stadının yanında motorsiklet tamir ve bakım hizmeti veriyorum.sorularınız olursa yanıtlayabilirim.ayrıca çayada beklerim.haktan motor
    520 sk no 27.b

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı reis3641 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar benim bi sorunum var pıoner qm 200-2a capır bi motorum var 2 ay oldu aldıgım mordakı sorunum şu motorum yolda gitmiyo yanı 200 luk bi makına gibi gitmiyo 5 viteste gazbastınmı bagırmaya başlıyo bidaha vites istergibi uzun mesafede ısınıyo bayagı ısınıyo ekzoz sararmaya başladı bide 80km hızdan sonra motorda ki vibrasyon cogalıyo adam titremeye başlıyo ustunde acaba performan s dişlisi taktırsam vites konusu dzelirmi bana yardım cı olursanız sevinirim şimdiden teşekürler
    Malesef hiçbir çinli, muadili olan japonlar gibi gitmiyor..
    5. vitesteyken bağırması ve vites istemesi dişlilerin büyük olmasından kaynaklı..
    Arka dişlileri küçültürsen vites araları açılır, son sürat biraz artar ama kalkışlar biraz yavaşlar..

Kısacası senin sorun dediğin şey Çin gerçeği..Malesef benim motorda öyle..

sudabatmayanadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK
    arkadaşlar bostancı sanayi sitesinin tam karşısında hem motor tamiri[hemen hemen her marka,ayrıca parça satışı] vede sıfır motorsiklet satış bayisi çok temiz ve kaliteli garantili hizmet sunuyorlar ustalarıda 2 tane ikisi de tecrübeli kalifiye işi bilen ustalar size bu arkadaşları dostça tavsiye ederim... mekan sahibi ise Birsen hanım isminde bayan arkadaş daha önce iç erenköyde hizmet veriyorlarmış şimdi ise burda işlerine çok baglı sorumluluk duygusu gelişmiş çalışkan insanlar ben şimdiye kadar çok servis gördüm ama bunların ki çok farklı rahat ferah dürst yani kazık yok her şeyin fiatı makul garantili iş yapıyorlar, sizlere tavsiyem servislerde günlerce sıra beklemeyin bir gün yolunuz düşerse gidin bakın servise ne kadar düzenli ben şimdi onların resimlerini atıcam

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:17 ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:19 ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:19 ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:21 ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:21 ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:23 ----------

MOTOSİKLETSİZ İNSAN ÖZGÜR DEĞİLDİR

Selam motor tutkunları ben yeni motorlanmış bir çaylak olarak size biraz sorularım var cevaplarsanız çok sağolun
    1.Motorum 5 aydır kullanılmadığı için aküsü boşalmış ve eski sahibi 3-4 güne kendini tamamlar dedi ama dediği çıkmadı.Motor hala marşla çalışmıyor ve ayak pedalıyla çalıştırıyorum.Bugün gezerken bir parkta stop ettim ve biraz oturduktan sonra tekrar motoru çalıştırmak istedim.Ayak pedalıyla 7-8 kere denememe rağmen çalışmadı.Arkadaşımla beraber biraz ittirerek sonunda çalıştırdık.Bunun aküyle ilgili olduğunu sanmıyorum ne dersiniz.Motorda bir problem olabilirmi? bayramdan sonra genel bakımını yaptırmayı düşünüyorum zaten ordaki ustalar sorunu bulabilirlermi acaba
    2.Genel bakımda ustaya şunlarada bi göz atmasını söyleyecem;
    Yağ değişimi
    Hava Filtresi
    Duruma göre buji değişimi
    Duruma göre sübap ayarı
    Zincir/dişli temizliği ve yağlaması (zincir spreyi ile)
    Rulman yağlama, v.b.
    Bunlar dışında nelere baktırmamı tavsiye edersiniz?

Ayrıca şimdiden Kurban bayramınızı kutluyorum.Nice Kurbanlara inş.

purenake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Genel bakım deyince zaten merak etme usta her yerine bakar. Gerekenleri yapar sen baştan sona bi bakım yapalım de yeter.

İlk sorununu da yine genel bakımda diğer sorunlarla birlikte çözer merak etme.

Ustayı sıkmadan çok gereksiz soru sormadan yeterli uzaklıktan ne yapıyor ne yapmıyor izle. Hem motorunu tanırsın hem de sıkılmazsın..

Tabii ki debriyaj ayarı, fren ayarı ve bunların balatalarına da baksın..

Motosikleti
    HERO HUNK
    benim sitede resmini koyduğum servise gidin, her türlü bilgiyi alırsınız , en sağlıklı şekilde yaptırırsınız bakın resimler de telefon numarası var ayrıca telefon edip sorabilirseniz, tüm merak ettiğiniz bilgilere, kolaylıkla ulaşabilirsiniz,, o serviste teknik kadro çok iyidir sahibi birsen hanım bile motosiklet tamirini bilir zira kendine sorduğumda abi ben bu işi yapıyorsam önce her şeyi kendim iyi bilmeliyim ki der, müşterinin memnuniyetini bileyim der, motosiklette yapılan bir işi bilmeden, bu işi yapmak bence acemilik olur der, bakın bir bayan bile kendini bu işe adamış motorun nasıl tamir edileceğini hepimizden iyi bilmesi bence çok önemli,bence bir insan yaptığı işi bilinçli yapmazsa o işten gerekli randımanı alamaz...hayatım da ilk defa işini bu kadar önemseyen, seven bayan gördüm,,, buda beni çok mutlu etti, her zaman gözüm kapalı motorumu emin ellerde bakımını,tamiriniyaptırmak benim için gönül rahatlığı oldu diyebilirim... ayrıca bu serviste kazık yok herşeyden önemlisi dürüstlük,dogruluk çalışkanlık ,yaratıcılık problemlere kesin çözüm bulunmasıda cabası bence bu servise gelmeyen kaybeder..... sakın yanlış anlamayın şahsımın herhangi bir ortaklığı yoktur. bazı arkadaşlar yanlış düşünür diye yazmak zorunda kaldım...eminim gelip görsünler bana hak verecekler isterlersede bu siteye yazsınlar,,,,

Alıntı purenake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genel bakım deyince zaten merak etme usta her yerine bakar. Gerekenleri yapar sen baştan sona bi bakım yapalım de yeter.

İlk sorununu da yine genel bakımda diğer sorunlarla birlikte çözer merak etme.

Ustayı sıkmadan çok gereksiz soru sormadan yeterli uzaklıktan ne yapıyor ne yapmıyor izle. Hem motorunu tanırsın hem de sıkılmazsın..

Tabii ki debriyaj ayarı, fren ayarı ve bunların balatalarına da baksın..
    Sağolasın hocam ya eyvallah
    sudabatmayanadam maalesef İstanbulda deilim orada olsam ilk gideceğim yer olurdu.

Motosikleti
    HERO HUNK
    http://img.donanimhaber.com/upfiles/...D2D9472A48.jpg 1sene sonra bütün motosikletler LPG çevrilecek şu an bakanlıkta onay bekliyor onaylandığında motorcular için bence bayram günü ilan edilmesi bile az olur diyorum... 200KM de 5tl yakıt harcanıyor..... böylece herkesin yakıt sorunu ortadan kalkıyor...tehlikesi bence yok zira gaz kaçağında depo gazı anında kitleme yapıyor... ayrıca düşme çarpma anında takılan tüp ün patlamama garantisi var isterse üstüne tır çıksın problem sıfır.....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:24 ----------

http://img.donanimhaber.com/upfiles/...D2D9472A48.jpg

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:27 ----------

http://img.donanimhaber.com/upfiles/...8B655B95A5.jpg

Motosikleti
    Mondial 100km Renk: Kırmızı - 07 JY 608
    iyi olur valla motorum zaten bişey yakmıyordu tüp takınca hiç bişey yakmaz
    07-gєηçℓιк

Motosikleti
    HERO HUNK
    Alıntı sudabatmayanadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://img.donanimhaber.com/upfiles/...D2D9472A48.jpg 1sene sonra bütün motosikletler LPG çevrilecek şu an bakanlıkta onay bekliyor onaylandığında motorcular için bence bayram günü ilan edilmesi bile az olur diyorum... 200KM de 5tl yakıt harcanıyor..... böylece herkesin yakıt sorunu ortadan kalkıyor...tehlikesi bence yok zira gaz kaçağında depo gazı anında kitleme yapıyor... ayrıca düşme çarpma anında takılan tüp ün patlamama garantisi var isterse üstüne tır çıksın problem sıfır.....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:24 ----------

http://img.donanimhaber.com/upfiles/...D2D9472A48.jpg

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:27 ----------

http://img.donanimhaber.com/upfiles/...8B655B95A5.jpg
    Ankara'da motosiklet döşemesi işiyle uğraşan bir kişi, yakıttan tasarruf etme amacıyla motosikletine LPG tüpü taktı.

İŞTE LPG'Lİ MOTOSİKLET

Ulus'taki YİBA Çarşısı'nda, motosiklet döşemesi üzerine iş yeri bulunan Yüksel Kalaycıklıoğlu, LPG tüpünü kendisinin taktığını söyledi. Motosiklet sürücülerinin daha az yakıt sarf etmesi için aracına LPG taktığını belirten Kalaycıklıoğlu, “1,5 sene uğraştım. Gerekli randımanı aldım” dedi.

Sistemi nasıl kurduğuna dair bilgi veren Kalaycıklıoğlu, LPG'ye dayanıklı basınç tüpü yaptırdığını, motosikletin beyninde de bazı değişiklikler yaptığını ifade ederek, “Basınç altında sıvılaştırılmış gazlar, alçak atmosfere çıktıkları zaman soğuyor ve beyin çalışmaz hale geliyor. Onun için gerekli şeyleri yaptım, motora uyguladım, çalıştırdım. 15-20 gün randıman alamadım. Ayarları yaptırdıktan sonra randıman aldım. Benzinden daha iyi çekişi var. Çok ekonomik” diye konuştu.

Kalaycıklıoğlu, LPG tüpü takmadan önce motosikletinin kilometrede 30 Kr'lik, taktıktan sonra ise 8 Kr'lik yakıt tükettiğini kaydetti.
    Sistemin çalışması hakkındaki bir soruya ise Kalaycıklıoğlu, “Gaz, LPG tankından beyne geliyor. Oradan mikserlere dağılıyor. Yanma odasında yanıp dışarı çıkıyor” yanıtını verdi.

LPG sistemleri hakkında daha önce bilgi sahibi olmadığını anlatan Kalaycıklıoğlu, konuyu en ince ayrıntısına kadar araştırdığını ifade etti.
    Kalaycıklıoğlu, LPG'nin ruhsata işlenmesi için ilgili yerlere başvurmayı düşündüğünü de belirterek, “Bir de patentini almayı düşünüyorum. Deneme amaçlı yaptığım için kullanmıyorum. Onları aldıktan sonra kullanmayı düşünüyorum. Şu an ekonomik durumum iyi değil. Ekonomik durumumu düzelttiğim zaman patentini almayı düşünüyorum” dedi.

UZMAN GÖRÜŞÜ

Makine Mühendisleri Odası Sorumlu Mühendisi Cemal Gedikoğlu ise motosiklete LPG tüpü takılmasının yasal bir sınırlaması olmadığını belirterek, “Ama her araca LPG tüpü takmanın uluslararası standardı var. O standarda uyduğu sürece kimse 'motosiklete niye LPG tüpü takıyorsunuz?' deme lüksüne sahip değil” dedi.

LPG montajının Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile Makine Mühendisleri Odası tarafından yetkilendirilmiş firmalarca yapıldığını hatırlatan Gedikoğlu, “O firmalar aracılığıyla LPG montajı yapılabiliyor. Yasal boyutu bu. Şahıs kendi başına bir araçta o tür bir değişiklik yapma yetkisine sahip değil” diye konuştu.

“Kişinin kendi başına LPG montajı yaptığı taktirde bunu ruhsatına işletemeyeceğini” anlatan Gedikoğlu, “oluşacak her türlü kazadan da kişinin kendisinin sorumlu olacağını” söyledi.

Motosikleti
    HERO HUNK
    Enigma 52
    Üye Profili
    Özel Mesaj Yolla
    Bu kullanıcıya ait mesajları bul
    Arkadaş Listeme Ekle
    Yeni Üye

Ad Soyad: cahit akağaç
    Online: Sitede Değil
    Gönderilenler: 1 Alıntı Cevapla Gönderim Zamanı: 16/Şubat/2009 Saat 20:32
    arkadaşlar iyi diyorsunuzda ben kuryelik yapıyorum ve günde en az 200 km yol yapıyorum 11 aydır kendi yaptığım lpg li motorumla çalışıyorum benzine göre %50 tasarruflu banzinle 105 lira yakıyor motorum gazla 54 lira siz olsanız günde 200 kilometreyi hangisinle yapardınız arabadan daha güvenli olduğunu samimiyetle söylerim arabada şase içinde monte edilmiş vaziyette arkadan çarpmalarda sıkışması daha kolay motorda ise arka bagajda çarpışma ve yere düşme esnasında gaz kesici sensörleri var hatta motor yere düşmeden gaz kesilmiş oluyor

REKLAM ALANI
31. sayfa BirinciBirinci ... 21293031323341 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)