Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
30. sayfa BirinciBirinci ... 20282930313240 ... SonuncuSonuncu

MT-ATÖLYE İşi olmayan giremez!!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mz 301 etz
    arkadaşlar ramzey mondial asya ve diğer buna benzer scooter grubu motor sorunları serviste tabiki giderilemez ben kendim bizzat yaşadım ramzey motorum vardı ilk bakımına servise gittiğimde adam tam bir kalas hiç bişey anlamıyor motordan inanın bana benim bilgim ve tecrübem ondan fazla idi bir dahada servise gitmedim kendi işimi kendim gördüm ama böyle yapın anlamaında söylemedim yanlış anlamayın fakat sürekli bu tür şikayetleri onarmadan servisten gönderiyorlar buna kızıyorum arkadaşım senin sorununda muhtemelen rölanti ayarındandır yada garbiratörü temizlenmesi gerekir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı romeo_brave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ramzey mondial asya ve diğer buna benzer scooter grubu motor sorunları serviste tabiki giderilemez ben kendim bizzat yaşadım ramzey motorum vardı ilk bakımına servise gittiğimde adam tam bir kalas hiç bişey anlamıyor motordan inanın bana benim bilgim ve tecrübem ondan fazla idi bir dahada servise gitmedim kendi işimi kendim gördüm ama böyle yapın anlamaında söylemedim yanlış anlamayın fakat sürekli bu tür şikayetleri onarmadan servisten gönderiyorlar buna kızıyorum arkadaşım senin sorununda muhtemelen rölanti ayarındandır yada garbiratörü temizlenmesi gerekir

Merhaba arkadaşlar.. benım sorunum motorun rolantı bozuklugu ve calısma sıkıntısı!! 1 gun ara verıp motoru yatırmamdan sonra basladı oncesıne kadar saat gıbıydı.. fakat bişi dikkatımı cektı.. öncelerı motoru çalıştırdıgımda motor kendı kendıne devrini arttırıyodu bir süre , sonra normale düşüp saat gıbı çalışıyodu bu otomatik jikle dedıklerı olsa gerek! artık boyle bısı kalmadı calıstırıyorum gazı bıraktıgım anda stop edıyor.. haa cok ısıtıp bı sure dolaşıyorum sonrasında rolantı eskı badford kamyonetler gıbı dengesız calısıyo bi yukselıyo bı alcalıyo falan! motor gıderken yavasladıgımda vitesten cıkıp rolantıye gelınce stop edıyor cogu zaman.. eskıden 105 goren motor sımdı 80 gecmek ıcın k..ını yırtıyo.. birde gazı bıraktıgım zaman egzostan cızırtı ve patlamalar elıyo ara sıra! oto. jikle takılı kalmış olabılırmı acaba ? veya calısıp calısmadıgını sokmeden nasıl anlarım? daha sıfır motor yaa henuz 900 km de elletmek ıstemıyorum ıcıme sınmıyo bu iş fazla .. birde iyi bir usta onerırseniz sevınırım...
    saygılar...

barannet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco CK 125
    buna benzer bir sorun benzinimde su olduğu için başıma gelmiş, yolda kalmıştım. depo ve karbüratörü temizlediler geçti.

geçmiş olsun..

Tedbirde kusur koyup takdire bahane bulma!

Alıntı barannet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buna benzer bir sorun benzinimde su olduğu için başıma gelmiş, yolda kalmıştım. depo ve karbüratörü temizlediler geçti.

geçmiş olsun..

Hocam ben bu olayın uzerıne 3-4 depo benzın bıtırdım sımdıye kadar gecmıs olması gerekmezmıydı ?

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Teşhisi kendin koymuşsun zaten.Elin alet tutuyorsa karbüratör üzerindeki otomatik jikle zımbırtısını değiştir.Sorun hallolur.Kolay gelsin.Birde aklıma gelen jikleye giren kabloyu kontrol et bak bakalım kontağı açınca elektrik geliyormu.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

evet hemde çoook

Motosikleti
    ZAT 150 Mondial - Arora 150A
    Alıntı Svenx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.. benım sorunum motorun rolantı bozuklugu ve calısma sıkıntısı!! 1 gun ara verıp motoru yatırmamdan sonra basladı oncesıne kadar saat gıbıydı.. fakat bişi dikkatımı cektı.. öncelerı motoru çalıştırdıgımda motor kendı kendıne devrini arttırıyodu bir süre , sonra normale düşüp saat gıbı çalışıyodu bu otomatik jikle dedıklerı olsa gerek! artık boyle bısı kalmadı calıstırıyorum gazı bıraktıgım anda stop edıyor.. haa cok ısıtıp bı sure dolaşıyorum sonrasında rolantı eskı badford kamyonetler gıbı dengesız calısıyo bi yukselıyo bı alcalıyo falan! motor gıderken yavasladıgımda vitesten cıkıp rolantıye gelınce stop edıyor cogu zaman.. eskıden 105 goren motor sımdı 80 gecmek ıcın k..ını yırtıyo.. birde gazı bıraktıgım zaman egzostan cızırtı ve patlamalar elıyo ara sıra! oto. jikle takılı kalmış olabılırmı acaba ? veya calısıp calısmadıgını sokmeden nasıl anlarım? daha sıfır motor yaa henuz 900 km de elletmek ıstemıyorum ıcıme sınmıyo bu iş fazla .. birde iyi bir usta onerırseniz sevınırım...
    saygılar...
    Ya arkadaşım araba olsa derdim ki bu distribütörün avans ayarından oluyor. bilmiyorum ki acaba motorlarda distribütör görevini gören bir parça var mı.. ama sanki o parçadan oluyormuş intibaina kapıldım. yanlış düşünüyorsam ustalar beni düzeltsin lütfen.

Alıntı ufuk.tarhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya arkadaşım araba olsa derdim ki bu distribütörün avans ayarından oluyor. bilmiyorum ki acaba motorlarda distribütör görevini gören bir parça var mı.. ama sanki o parçadan oluyormuş intibaina kapıldım. yanlış düşünüyorsam ustalar beni düzeltsin lütfen.

Ewet hocam onu denerım ama kabloya elektrık gelse bıle jiklenın calısıp calısmadıgını nasıl anlıcam ? bıde bunun sensoru varmıs ısıya gore calısan o arızalıysa onu nası anlıcam offffff offffff ısın asllı yenı motora el atmak hıc ıcımden gelmıyo allah kahretmesın...

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    dostum sen el atma o zaman,
    madem anlayamaya bılırım dıye dusunuyorsun hıc bulaşma,
    karburator ayarlı bır parcadır,
    ve eger ayarı kacarsa duzeltmen uzun surer,
    ve canın fena sıkılır.

En Yakın Tamırcıye gıt ve baktır.
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4

Otomatik jigle

Otomatik jigle testini bu link'ten bakınız.Arkadaşımız çok güzel açıklıyor.
    Kolaygelsin.
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...ti-buyrun.html

Ewet hocam sanırım karbüratörde bi sorun var.. tahminime göre karbüratör bi yerden hava alıyo.. ya gevşek bir vida ya da çıkmış bir hortum olbılır... jiklede bundan dolayı devreye gırmıyo gıbı gorunebılır!!! rölanti bozuklukları falan , gaz kapadıktan sonrakı kompresor donemınde gelen patırtılar... oyle tahmın edıyorum inşallahta oyledır!!!

Herkese selamlar...benim çözülemeyen rölanti sorunum ve stop etme sorunumun yorumları için herkese teşekkürler.. Az öncesi itibari ile sorunum çözüldü ve motor eski sağlığına kavştu.... Sorun , daha öncede yorumlarını yaptığım karbüratör... Sökülüp temizlendi fakat olmayınca ustam garanti dahilinde sıfırını taktı ve tüm sorunlarım halloldu.. Sorun arızalı üretim bi karbüratör ve üzerindeki ote. jikle... Çok mutluyum

Herkese saygılar , kazasız sürüşler..

Motosikleti
    honda xl 200
    Arkadaşlar speed fight 2 de tam anlayamadığım bir sorun var . Motorla yolda giderken 40 tan sonra tık diye durdum . ben ateşleme yapmadığını anladım bujiye elektrik gelmiyor . bujiyi değiştirdim olmadı . bana ortaköye gelip yardım edecek arkadaş varsa sevinirim . Motor şuanda evimin önünde yatıyor .

Alıntı tansel11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar speed fight 2 de tam anlayamadığım bir sorun var . Motorla yolda giderken 40 tan sonra tık diye durdum . ben ateşleme yapmadığını anladım bujiye elektrik gelmiyor . bujiyi değiştirdim olmadı . bana ortaköye gelip yardım edecek arkadaş varsa sevinirim . Motor şuanda evimin önünde yatıyor .
    Hocam bu hava ve ortaköy biraz çakışıyo.. Ancak bujiye enerji gelmiyosa bujini değiştirmene gerek yoktu diye düşünüyorum.. Sanırım şu anda motorda ateşleme yok bunun birsürü nedeni olabilir... Beyin , buji kablon , makaran.... falan gibi.. Son zamanlarda yağmurda bıraktın mı hiç motorunu? Göbekteki bujiye akım üreten bobin ısalandıgı zaman işlevini yerine getirmeyebiliyor benim başıma gelmişti.. Yani bunun birkaç nedeni olabilir..

Motosikleti
    ZAT 150 Mondial - Arora 150A
    Alıntı Svenx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bu hava ve ortaköy biraz çakışıyo.. Ancak bujiye enerji gelmiyosa bujini değiştirmene gerek yoktu diye düşünüyorum.. Sanırım şu anda motorda ateşleme yok bunun birsürü nedeni olabilir... Beyin , buji kablon , makaran.... falan gibi.. Son zamanlarda yağmurda bıraktın mı hiç motorunu? Göbekteki bujiye akım üreten bobin ısalandıgı zaman işlevini yerine getirmeyebiliyor benim başıma gelmişti.. Yani bunun birkaç nedeni olabilir..
    sorunun ne olduğu hususunda buraya da bilgi verirsen çok seviniriz. fakat en kolay sıralama önce kabloya bakmak. sonra makaran ve ardından beyine bakman gelir diye düşünüyorum. allah kolaylık versin.

arkadaşlar pil aküyle sulu veya kuru akünün ne gibi farkları vardır hangisi daha kulanışlıdır aralarındaki farklar nelerdir saygılar

Alıntı MNY46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bı motosiklet servisi olarak her türlü soruya acıgım.
    bendende bi tavsiye motorunuzu yıkarken ozellıkle SS cıler arka koltugun altındakı beyıne dıkkat edelım en ufak su akcması sonucu basınız cook agıra bılır
    motorumun daha güçlü ve daha hızlı olmasını istiyorum ne yapmalıyım

fehmiilker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bisan 100cc
    Alıntı ybr_azrail adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr 250 almalısın

aargh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono 660 Factory Dark
    Alıntı ybr_azrail adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha güçlü olması için YBR'ye ne yapılabilir? Silindir büyütülür (ki mantıklı mı, hayır) Yani motor hacmi büyür böylece. Olsun olsun 150 ya da 200 cc bi makineye dönüşsün. Hiç gereği yok.

Daha hızlı olması için arka dişli daha küçük bir tanesi ile değiştirilebilir. Fakat bu seferde motorun kalkışlarda zorlanır. Yani bir taraftan kazanırken, öbür taraftan kaybedersin.

Tahminim doğru ise ve motorun YBR ise benden sana tavsiye, bu tarz şeylere gitmemen. O motosiklet hız için tasarlanmamış, dayanıklı ve ekonomik bir commuter, yani şehir için oradan-oraya motoru.

Standart lastikleri bence biraz kalitesiz olduğu için sadece lastiklerini değiştirmeni tavsiye ederim.

Umarım faydalı olur bu bilgiler.
    = = = Be Aprilia racer! = = =

Motosikleti
    yamaha125 ybr
    SLM YAMAHA 125 YBR KULLANICISIYIM arkadaşlar bişey sormak istiyorum benim motorum geçen aylarda aynı sorunu tekrarladı ugraşırken karburatörü filan soktuk kendiliginden düzeldi bu gece aynı sorunu yine yaptı bende anlamadım motoro bastım çalıştı bi 50metre kadar gittim stop etti sonra basıyorum basıyorum çalışmıyo sonra çalıştırdım baktım stop ediyo tekrar arkadaşımın motorundan benzin aldım biraz beni benzinciye kadar görürebilmesi için ama motor çalışıyo gazı yemiyo ben biraz gaz verince motor stop ediyo bunun sebebi sizce ne olabilir vurdurdum bujiyi soktum temizledim taktım ama çözemedim sizce başka neler yapmalıyım YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM

REKLAM ALANI
30. sayfa BirinciBirinci ... 20282930313240 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)