Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
22. sayfa BirinciBirinci ... 12202122232432 ... SonuncuSonuncu

MT-ATÖLYE İşi olmayan giremez!!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800
    spawnem,hiç uğraşma hayatınla oynarsın ön düzendeki balans çok önemli,ayrıca eğik yeri çekenler var fakat bu kabuk bağlamış yaranın kabuğunu sökmeye benzer
    çıkma al daha sağlıklı tabi sağlamı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda cbr125 repsol
    Alıntı Endurocu01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    spawnem,hiç uğraşma hayatınla oynarsın ön düzendeki balans çok önemli,ayrıca eğik yeri çekenler var fakat bu kabuk bağlamış yaranın kabuğunu sökmeye benzer
    çıkma al daha sağlıklı tabi sağlamı
    haklısınız eğer bi eğiklik varsa değişicektir tabii.ama süspansiyonun eğik olduu nasıl anlasıldı?? servis on diskin bile eğri olduğunu idda etti.yaw abicim bu diske en ufak bi darbe gelmediki nasıl eğri olsun.hadi eğri diyelim fren sıkınca bu anlasılmıcakmı gidona bu eğrilik vurmazmı?? bu olaydan oturu adamların niyetinden suphe etmeye basladım sağlam parcalarımı almak istyorlarmıs gibi geldi.sigorta karsilicak diye herseyi değiştiriyorlar.adama diyorum değişen parcaları ben almak istiyorum onada hayır diyor.
    şimdi süspansiyonda bi eğilkik varsa bu nasıl anlasılır??????

Motosikleti
    kanuni hussar 2004
    abiler size birşey danışmak istiyorum ben motorumun ön granajını boyadım.(kanuni hussar çıkma grenajı boyayıp orjinalin yerine taktım orjinaller çizilmesin diye)şimdi benim soracağım soru bir dediki by boyaya sedef atsan iyi olur dedi bende sedefin ne olduğunu sormadım...sedef nedir?birde atsam nasıl olur?boyaya ne gibi şıklık katıyor motorun resimlerinide koyuyorum...

resimlerde bunlar abiler bilen varsa bi yardımcı olursa sevinitim çok pahalıya patlarmı?gibi bilgileri lazım şimdiden teşekkürler
    [COLOR="black"][COLOR="Red"]facebook-mt antalya sizde katılın----group317122@hotmail.com[/COLOR][/COLOR]:cat:

Öncelikle tüm atolyeye selamlar...Benimki biraz biraz klasik olucak ama: 200 cclik motorum 6 bin devirden sonraki titreşimi, özellikle uzun mesafelerdeki yolculuklardan sonra sağ elimin tutmamasına sebep oluyor.motor civatalarımı her 1000 km de kontrol ediyorum. Şu an 13000 kmdeyim hiçbir gevşeme olmadı.motoru şaseya tutturan cıvatar ile somunlar arasına sıcağa dayanıklı o ring koysak bu sorun giderilebilrmi yada böyle bir işlem tehlikeli durumlara yol açarmı(o ringlerin sıcak+titreşimden zarar görüp parçalanması ile motoru yolda düşürmek gibi) ?
    şimdiden teşekkürler....samsundan savgiler saygılar...

Motosikleti
    CBR 600 F di satıldı
    Alıntı umutpoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @denizcimuzaffer
    egzos patlatma olayın biraz daha bahseder misin? eğer doğru tahmin ise benim motorumda da o sorun mevcut. alındığı ilk günden beri gazı kesince egzosdan bir gümbürtü sesi geliyor. sen haricinde bir sorunla karşılaşmadım yaklaşık bir yıl oldu alınalı. Ben nacizane bu olayın nedenini söyle düşünmüştüm: Gaz kesilince karbüratör silindire benzin göndermeye devam ediyor fakat bu benzin ateşlenmiyor yanma gerçekleşmedende egzosa gidiyor, egsozun sıcaklığı ile de patlıyor . Yukarı da dile getirdiğim gibi bu olay bir yıldan beri tekrarlanmakta acaba sorun teşkil edermi?
    bendede bujilerimi değiştirdikten sonra basladı aynı sorun
    ::tutkuy::

RECOKARAP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şuan TVS Apacahe
    Merhaba arkadaşlar.
    Bu akşam abim ile birlikte bi gayret motorlarımızı yıkadık sildik temizledik felan. Güle oynaya zevkle yaptık temizliğimizi. Benim 600 F'in aküsü hakkın rahmetine kavuşmaya yakındı zaten bi akü ihtiyacım varı. Neyse benim motor yine marş almadı abimin aküden takviye yapalım dedik. (-) eksi ve (+) kutupları nasıl olduysa ters bağlamışız. Nasıl böyle bi hata yaptığıma hala inanmıyorum ama yaptım neyse neticede benim motor ne marş aldı ne bişey. Aksine gösterge panelindeki tüm ışık v.s. söndü. Kontağı açıyorum sağlam aküyüde bağlmadım ama hiç bi ikaz lambası yanmıyo :( akü kutuplarını ters bağlamış olmamız motora ne gibi bi hasar vermiştir. Bunun maliyeti nedir bana bi yardımcı olursanız minnettar olurum. Şimdiden teşekkür ederim

sigortalardan olabilme ihtimaline karşın sigortaları kontrol ettim fakat üzerinde 10 ve 20 yazan sigortalarda sorun yok gibi. Bide sigortalrın yanında bitane üzerinde 30 yazan yedek sigorta var fakat bunun aslının nerde takılı oldunu bulamadım belki o yanmıştır. Napcam ben :(

barrokas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maxillofacialtrauma Hamamatsu
    arkadaşlar motorumun kuyruğunu kaldırmak istiyorum yardımcı olabilirmisiniz konu burda http://www.motosiklet.net/forum/tekn...-kaldirma.html
    Tahsin Oğuz Acartürk çok KRAL adamsın......

Motosikleti
    BMW F 650 GS
    Alıntı ferdiesmer17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle tüm atolyeye selamlar...Benimki biraz biraz klasik olucak ama: 200 cclik motorum 6 bin devirden sonraki titreşimi, özellikle uzun mesafelerdeki yolculuklardan sonra sağ elimin tutmamasına sebep oluyor.motor civatalarımı her 1000 km de kontrol ediyorum. Şu an 13000 kmdeyim hiçbir gevşeme olmadı.motoru şaseya tutturan cıvatar ile somunlar arasına sıcağa dayanıklı o ring koysak bu sorun giderilebilrmi yada böyle bir işlem tehlikeli durumlara yol açarmı(o ringlerin sıcak+titreşimden zarar görüp parçalanması ile motoru yolda düşürmek gibi) ?
    şimdiden teşekkürler....samsundan savgiler saygılar...
    Forumda arama yaparsan bir sonuca ulaşırsın benim açtığım bir konu vardı orayı incele ben şuanda 11bin de bile çok az bir vibrasyon hissediyoruum sadece6-7 bin arasında titreme oluyor http://www.motosiklet.net/forum/fayd...-smirnouf.html

Motosikleti
    CBR 600 F di satıldı
    Alıntı RECOKARAP adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.
    Bu akşam abim ile birlikte bi gayret motorlarımızı yıkadık sildik temizledik felan. Güle oynaya zevkle yaptık temizliğimizi. Benim 600 F'in aküsü hakkın rahmetine kavuşmaya yakındı zaten bi akü ihtiyacım varı. Neyse benim motor yine marş almadı abimin aküden takviye yapalım dedik. (-) eksi ve (+) kutupları nasıl olduysa ters bağlamışız. Nasıl böyle bi hata yaptığıma hala inanmıyorum ama yaptım neyse neticede benim motor ne marş aldı ne bişey. Aksine gösterge panelindeki tüm ışık v.s. söndü. Kontağı açıyorum sağlam aküyüde bağlmadım ama hiç bi ikaz lambası yanmıyo :( akü kutuplarını ters bağlamış olmamız motora ne gibi bi hasar vermiştir. Bunun maliyeti nedir bana bi yardımcı olursanız minnettar olurum. Şimdiden teşekkür ederim

sigortalardan olabilme ihtimaline karşın sigortaları kontrol ettim fakat üzerinde 10 ve 20 yazan sigortalarda sorun yok gibi. Bide sigortalrın yanında bitane üzerinde 30 yazan yedek sigorta var fakat bunun aslının nerde takılı oldunu bulamadım belki o yanmıştır. Napcam ben :(
    DOSTUM GEÇMİŞ OLSUN.motosikletinin beynini yakmış olma ihtimalin cok yuksek 2.el cıkması 400 - 500 ytl arasında değişiyor
    ::tutkuy::

darjeling teşekkürler.
    ama fotoları bende göremedim tekrar yüklermisin.

Arkadaşlar motorunuzun yeni gibi carıl carıl parlamasını istiyorsanız,kaporta bölümüne hani ellerimize sürdügümüz vazelin varya işte onu alın bir bez yardımıyla tüm kaportaya sürün.Hem motorunız pırıl pırıl parlasın hemde kaportayı güneş ışnlarından koruyon Deneyin bak pişman olmayacaksınız tıpkı yeni pasta cila atmış gibi oluyo...

Motosikleti
    BMW F 650 GS
    Alıntı ferdiesmer17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    darjeling teşekkürler.
    ama fotoları bende göremedim tekrar yüklermisin.
    Düzeltildi ;)
    25 karakter:@

Motosikleti
    cIbıRcık repsol :)
    Alıntı CanerEfe22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorunuzun yeni gibi carıl carıl parlamasını istiyorsanız,kaporta bölümüne hani ellerimize sürdügümüz vazelin varya işte onu alın bir bez yardımıyla tüm kaportaya sürün.Hem motorunız pırıl pırıl parlasın hemde kaportayı güneş ışnlarından koruyon Deneyin bak pişman olmayacaksınız tıpkı yeni pasta cila atmış gibi oluyo...
    plastik aksama uygulayınca yaglanmıs gbi iz kalmasn ? sonra yıka yıka gecmezde ama eger dediginiz gbiyse hemen uygularım cok merak ettim simdi

ozi2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Google arama motoru
    Ben tamirci olduğum için mecburen bu işin içindeyim hergün hiç kaçarım yok
    Kaportadaki zivt lekelerini bildiğiniz paket margarin yağı sürün çıkar baya bi ovalayınca faydasını görürsünüz.ama kaporta iyi yıkanmış ve kuru olmalı
    [COLOR="red"][B][I] 4 zamanlı --> ::144:: <-- 2 zamanlı (A rh 2TT)[/I][/B][/COLOR]

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    bu arada benden de bi püf nokta zincirleri normal motor yağı ile yağlamayın yağ max 4 gün sonra resmen uçuyor akarak bitiyor ve zincir kup kuru oluyor
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Arkadaşlar;

Agility'nin hava filtresi ıslak tip tabir edilen yağlı hava filtresinden.

Velhasıl bütün toz filtreye işlemiş. Geçirgenliğinde pek değişim yok gibi ama yağı biraz azalmış filtrenin.
    (ve görüntüsü kötü)

Motoru bakımına daha çok var.

Bu filtreyi hem temizlemek hem de yağlamak için bildiğiniz birşey(ürün) var mı?

Aklıma WD-40 tarzı birşey geldi ama danışmadan filtreye bulaştırmayayım,bilmeden filtreyi rezil etmeyeyim dedim.

K&N, BMC tipi hava filtrelerinin bakımının yapıldığı solusyonlardan bahsetmeyin zira onlar 30-40 ytl'den başlıyor.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

canavar_hk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok YaKıNDa GeliYooo !!!
    mrb arkadaşlar benım bir sorum olcak...
    arkadaşımın APRİLLA CAPANORD marka motorunun egzosunun ucundaki nikelajlarda sararmalar olmuş..parlatılması için egzoscuya gittik ama oda fiyatı bi guzel şişirdi...
    dedik ki türk usulu yada krem gibi bişyler varsa kendimiz uğraşsak nasıl olur...
    böyle bi yontem varmıdır...
    [B][COLOR="Red"]ENEZ'de 2 Katlı Yazlık Satılıktır..İlgilenenlere Acil Duyrulur..Çok Ucuza Gidicek (Alıcaklı Olan Hemen Msj Atsın Çunkü Yazlık Satılınca MOTOSİKLET Alcam :))[/COLOR][/B]

poyraz06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BULURSAK UYGUN BİŞEY ALACAZ
    bende bişeler sorsam ayıp olmaz dimibenim motor sıcakken marş basıyo ama çalışmıyo soğukken sorunyok ısınınca niye calışmıyo acep
    ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR ODA BUGÜNDÜR

canavar_hk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok YaKıNDa GeliYooo !!!
    cigle ile ilgili bir sorunun olabilir mi acaba ?
    [B][COLOR="Red"]ENEZ'de 2 Katlı Yazlık Satılıktır..İlgilenenlere Acil Duyrulur..Çok Ucuza Gidicek (Alıcaklı Olan Hemen Msj Atsın Çunkü Yazlık Satılınca MOTOSİKLET Alcam :))[/COLOR][/B]

poyraz06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BULURSAK UYGUN BİŞEY ALACAZ
    cigle ile nasılbi sorunum olabilir marşa basarken cikle kapalı oluyor ama açsamda fark etmiyo yine çalışmıyo soğukken cikle açıkta olsa kapalıda olsa hemen çalışıyor anlamadım neden böyle bişe yapıyor
    ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR ODA BUGÜNDÜR

REKLAM ALANI
22. sayfa BirinciBirinci ... 12202122232432 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)