Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sis Farı Aparatı Yapımı ve Montajı(resimli).

Motovento
    REKLAM ALANI
    ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Olcay abi sayesinde elektrik tesisatını nasıl çekeceğimiz öğrendik. Peki motora nasıl takıcaz?

piyasadaki aparatların fiyatları malum bir tanesi bile aldığımız farın fiyatını geçebiliyor. özel yaptırmaya kalksanız malum her usta aynı kalitede ve aynı fiyatta yapmıyor. ee napcaz? geçtiğimiz cumartesi günü bu işi yapmak için CRY ın karargahında toplandık.

ilk etapta böyle bir aparat düşünüyorduk acak bu işlemde işçilik ve alet sayısı artacağı için vazgeçtik. (nasıl da kıvırıyorum ama daha doğrusu metali kıvıramadık çıkan ürün masaüstü gece lambasına benzedi )

en sonunda kelepçe ile bağlamayı kararverdik (hava soğuk olduğu için kafa bizde geç çalışıyo)

ufak bir beyin fırtınasından sonra işlere başladık(CRY başladı ben fotoğrafladım)

döverek bükmaya başladığımız sac levha yavaş yavaş istediğimiz şekli almaya başladı. (kanka berene hastayım bilesin )

farımıza ve sıkıştırmak için kullanacağımız vidaya uygun deliklerden sonra sıra geldi motorumuza takmaya. ancak iki metalin ses ve aşınma gibi olaylarını engellemek için araya keçe ya da ona benzer birşey koyduk.

bitmek üzere

işte bitti.

kalan zamanda ise CRY ın egzost susturucusunu söktük ama ses değişmedi eleamn vaktinde tüm susturucuları delmiş zaten

bu montajda kullandığımız malzemeler;

orta kalınlıkta fakat bükebileceğimiz paslanmaz sac levha.
    keçe.
    sıkıştırmak için vida ve somun.

aletler

spiral(teneke makası da olabilir)
    matkap.
    çekiç
    maket bıçağı.

gördüğünüz gibi çok basit ve estetik bir biçimde montajı tamamladık. tüm ctesi gününü bana harcadığı için CRY(murat) a tekrar teşekkür ederim.

tekeriniz düz bassın, yolunuz açık olsun.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Cry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Kanka saol ben sana teşekkür ederim hem basit hemde kullanışlı sis aparatı yaptık ben susturucun yanındaki saclarıda deldiğim için seste fazla bir değişme fark edemedim.motorcu arkadaşlarım fazla para vermeye gerek yok bence boyle pratik ve ucuz apartalarda işimizi görüyo walla çok güzel oldu.
    MeDeNiYeT DediĞiN TeK DiŞi KaLMıŞ CaNaVaR

Motosikleti
    uygun bi zamanda senin flaşörü de yapalım. bi de benim arka sinyalleri aşağıya alalım üstte emanet gibi duruyolar.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    faydalı bilgi için teşekkürler ancak her aldığımız sis lambasının montaj biçimi aynımı acaba birde o lambaları ne kadara aldınız eskişehirde aradım bulamadım hep şekilsiz lambalar vardı sizinkini çok beğendim gözüm kaldı

Motosikleti
    lambaları www.motorturk.net ten siperiş ettim ayrıca hemalhemsat.com da da var ki genelde tüm motorların ön çatalı bu şekilde oluyorlar açıkcası başka müsait yer de yok ki. senin motoruna da uyar güven bana benim sislerimde 35w lık h3 ampul ve prklara bağlanabilen mor ledler bulunmaktadır. en kısa zamanda bu fotosunu da eklicem.

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    bekliyoruz fotoyu ama bizim cross a olmaz ya . motor yattımı bi tarafa bi şeye benzemez
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

Motosikleti

işte parklarla beraber yanan mor ledler.

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok güzel olmuş ellerine sağlık fakat seninmotorun parkları oldukça güçlü ışık veriyor nedenini anlayamadım?

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Arkadaslar emeginize saglık ama bisi onerebilirmiyim hemde cok Şık bir şey

İşte sis farları tamamen montaj aparatları ıle bırlıkte ve en güzeli Sis farının cevresinde mavi neon Angel Eye lar bulunması bence bu secenegide bı dusunun hepsiburada.com da var.

Şimdi arkadaslar diyecek ki motorturk marketde de var dedıgın led lı ama fıyatı ınanılmaz kazık hb.com da 23 ytl civarı yanlıs anlasılmasın ha hb.com dan cıkarım yoqq reklam gıbı oldu da sizi dusunuyorum yanı bundan sonra yapmak ısteyen ark için kolay gele
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    dostum ben motorturkten 24 ytl ye aldım. benden sonra zam geldi ayrıca hepsi burada da bağlantı aparatını vermiyorlar. sadece montaj ayağı geliyor şu vidalı kısım. zaten iki ürün de aynı oradaki 55W idi sadece 2x55W ı birçok motosiklet sistemi kaldıramıyor ben burdan alacaktım ama faramaz abi (motorturk) hem tanıdık hem aynı fiyattı ayrıca 35W h3 ampulde üzerindeydi dolayısıyla beni extra arayışa sokmadan bi gün içinde elimde oldu. ayrıca aynı ürün hemalhemsat.com da da var.

@bbadat abi kusura bakma yaw park yazmışım ama salak gibi kısaları yakmışım pardon ama uzunlar haricinde o mor ledler sürekli yanıyor onları parklara paralel bağladım.

herkese kazasız sürüşler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler