Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

akü full ama marş basmıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    aggressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tgb X-Motion 250
    şubatta aldığım 2006model yamaha bws motorum var ama nazara geldi geçenlerde aküm deşarj oldu servise gittim daha yeni olduğundan konjektörde bir sıkıntı olduğunu düşündüm akü devamlı çalışan motorda bozulmaz yada bitmez dedim servise girdim bir ölçüm yaptılar herşey normal ve motor tek marşta çalıştı daha sonra akü kendine geldi ama marş bir basıp bir basmamaya başladı.bu sorun 2000 model bws kullanıcısı olan amcamın motorundada var oda bir kez aküyle sıkıntı yaşadı servis konjektör dedi boşuboşuna bir değişim oldu motor gene aynı arızalı şekilde devam ediyor sizce sorun ne olabilir bilenlerden öneriler istiyorum şimdiden teşekkürler ve saygılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Tgb X-Motion 250

marş basmıyor yardım

şubatta aldığım 2006model yamaha bws motorum var ama nazara geldi geçenlerde aküm deşarj oldu servise gittim daha yeni olduğundan konjektörde bir sıkıntı olduğunu düşündüm akü devamlı çalışan motorda bozulmaz yada bitmez dedim servise girdim bir ölçüm yaptılar herşey normal ve motor tek marşta çalıştı daha sonra akü kendine geldi ama marş bir basıp bir basmamaya başladı.bu sorun 2000 model bws kullanıcısı olan amcamın motorundada var oda bir kez aküyle sıkıntı yaşadı servis konjektör dedi boşuboşuna bir değişim oldu motor gene aynı arızalı şekilde devam ediyor sizce sorun ne olabilir bilenlerden öneriler istiyorum şimdiden teşekkürler ve saygılar

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    hic mars motorunu sokup komurlerine baktinizmi ?
    eger mars motoru ulasilabilecek bir yerde ise,sert bi cisimle hafifce 3-4 defa mars motoruna vur ve dene bakalim duzelcekmi ?
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Marş düğmesinde de sorun olabilir. Temassızlık gibi.
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    marş düğmesine basınca çat çut gibi sesler geliyor mu? bana da oldu aynı sorun marş rölesi değişti sorun yok. sanki akü kaldırmıyor gibi oluyordu.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

umutpoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN namı diğer düldül
    sizinkinde var mı biliyorum amar bazı motorlar frene basmadan çalışmıyor fren müşürlerinde bir bozukluk ,temassızlık olabilir

Motosikleti
    Tgb X-Motion 250
    kömürlerden olacağını düşünmüyorum çünkü aküm bir kere deşarj olduktan sonra oldu bu hadise daha derin bilinmedik bişeyden şüpheleniyorum garantisi var ama bilirsiniz yetkili servisleri yetkileri var ama malesef ehliyetleri yok çoğunun çarşıdan alınır gibi bayiler servisimize usta arıyoruz diyorlar yani işin içinde pişmiş insanlar yok malesef yetkili servislerde bu yüzden servisten çok çekiniyorum.

marş düğmesinde temassızlıktan şüphe ettim ama bazen tık diye alıyo kapatıp açınca tekrar çalıştırmada almıyor.

arbetus kardeşim dediğinden olabilir düşük voltajda yanmış olabilir.

umutpoy fren müşürü doğru ön freni sıkınca daha az dönüyor marş arkayı sıkınca daha iyi dönüyordu.

doğru cevaba ulaştıran fikirleriniz için ayrı ayrı teşekkür ederim bakalım teorideki cevaplar pratikde doğru yanıta dönüşecek mi saygılar çok teşekkürler

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Tam olarak ne yapıyor yazarsan yardımcı olabiliriz...Uzaktan marş basmıyorla edemeyiz ki?....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
     MT Site yönetimi uyarı mesajı.
    Uyarı Sebebi:  Lütfen aynı konuda birden fazla başlık açmayınız!
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    pro ya,umarim bu yazacagima yine uyari atmazsin.
    yazdigin 3.357 (17.01.2007 14.32 itibari ile) postun en az 1000 tanesini uyari gondererek kasmisindir
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

silves - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SKYGO 200
    Marş serenoidi denilen bir parça var elektirik marş dümesinden oraya gelir orada elektro mıknatısla bir devre tamamlanır ve marşa gider bu alet sinindir biciminde dir büyük bir ihtimalle bu arzalıdır o parçayı deyiştir çözülür.

kontgerilla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dominar400ug
    akü bağlantısında bir temassızlık olmusda olabilir. bir alıp bir almamak durumu,
    akünün bosalmasıda bu sebepten olabilir...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Ayak marşıyla çalıştırırken sorun yaratıyor mu?....Eğer yaratmıyorsa marş motorun sökülüp bakılaca...ya kömürleri ya da sargılarının lehimlendiği yer erimiştir...Bu da uzun süreli marşa basmaktan kaynaklanan arızadır....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler