Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ön Far İçin Röle Bağlantısı

Motovento
    REKLAM ALANI
    myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Merhaba Arkadaşlar..

Ön far aydınlatmasından memnun olmadıgım için halojen ampulle değiştirdim.. 55 W olandan H4 Modeli...

Eski Ampulu attım Ve Halojen ampulu yerleştirdim..Motor Calısır Durumdayken sorun yok fakat stop eder haldeyken Akü voltajı ayarlayamayıp sigortayı yakıyodu.. Bende Bir cozum bulmam gerektiginin farkına vardım ve arastırarak Röle baglantının bu işe cozum getircegini buldum...

Chocolateman ve Eyong Abimizin yardımlarıyla röle baglantısını yaptım..Teşekkürler...

İşte Resimler

Eyong Abimizin Cizimi

Buda Msn deki Anlatımlarıyla Eyong Abimizin Sekli gondermeden onceki Benim çizimim (Mimar olcaktımda işte son anda işler değişti )

Resimlerdeki gibi İlk once Akünün ( + ) Kutup basından ikili bir Kablo cekiyoruz

Kabloyu aku basına bagladıktan sonra 20 cm ilerisine 10 Amper lik bir cam sigorta baglıyoruz...Ve Kablo Cekim İşlemine Motorun On kısmındakı Farlara kadar goturuyoruz...

İki Tane Röle Kullanmamız Gerekiyo.. Farlarda bir kısa ve bir uzun oldugu için...

Cektigimiz (+) Kutuptaki kablo ikili oldugu için her roleye bir adet (+) Kabloyu baglıyoruz.. Baglantı sekli en üstteki Resimlerde...

Röle Baglantıları bittikden sonra rolelerden (-) işlevi yapacak olan bir kablo daha cekmemiz gerekiyo... Her İki roleden de (-) kablolarını alıyoruz ve şasede bir yere baglıyoruz...

İşte (-) Olacak Kablo

Bu da saseye baglantı resmi

İşlem bitmiştir...

Son bir kez daha kabloların baglı oldugundan emin oluyoruz ve son kontrolleri yapıyoruz.. Ben Kabloları bagladıktan sonra role lerin üstlerini elektrik bantıyla güzel bi sekilde sardım ama istege kalmıs bi şey tabiki...

Rölelerin birbiriyle carpısmasını onlemek için bir elektrik teliyle sıkıca birbirlerine baglıyorum ve darbelerde vb. seyler de hareket halindeyken olabilecek sorunları ortadan kaldırıyorum...

Son olarakda on far baslıgını kontrol ediyorum ve işlem tamamen güvenli bir şekilde bitiyo..

Bakmayın motorum utanıyo

Sormak istediginiz bi şeyler varsa eğer elimden geldigince yardımcı olmaya calsıırım...

Harun Bulut
    Bolu Mt
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Afferim , güzel olmuş
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    saol abim senin yolunda ilerlemeye calısıyoruz her ne kadar yetişemesekde

böylece tesisata fazla yük binmemiş oluyor..
    özellikle far ampulunun orjinali ile değişenler, daha yüksek watt takanlar bunu uygulasınlar

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Alıntı death adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    böylece tesisata fazla yük binmemiş oluyor..
    özellikle far ampulunun orjinali ile değişenler, daha yüksek watt takanlar bunu uygulasınlar
    Evet aynen oyle Orantılı bir sekilde elektrik akımı dagıtıyo on far'a

kontgerilla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dominar400ug
    aküden ekstra kablo cekmeden, orjünal far bağlantı kablolarına role taksak olmaz mı?

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    olmaz dediler bana bende pek fazla bilmiyorum ama aküden alması daha sağlam olur bende öyle oldu

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    kontgerilla motorunun orjinal elektrik hattı üzerindeki ampülün gücüne orantılı bir kapasitededir. Sonradan takdığın ampül daha güçlü ise temiz ve güçlü bir tesisat çekmen daha mantıklıdır.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    güncel

Röle yi sanayide yedek parçacılarda bulabilirsiniz

umutpoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN namı diğer düldül
    öncelikle çalışma için tebrikler, bir sorum olacak bu konuyla alakalı
    motorumun farını renault 12 farıyla değiştirdim h4 ampul taktım 3 aydır gayet güzel şekilde kullanmaktayım yalnız uzun far göstergesi, kısa far yanık haldeyken de ( sönük olsa da) yanmakta. acaba sorunu nasıl çözebilirim? saygılar

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    çok teşekkürler gayet başarılı olmuş birşey sorucam bu role denilen şeyin tam adı nedir yani sanayiye filan gitsek röle desek direk verirlermi yada nerden bulabiliriz bu röleyi bilgi verirmisiniz?
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Alıntı umutpoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle çalışma için tebrikler, bir sorum olacak bu konuyla alakalı
    motorumun farını renault 12 farıyla değiştirdim h4 ampul taktım 3 aydır gayet güzel şekilde kullanmaktayım yalnız uzun far göstergesi, kısa far yanık haldeyken de ( sönük olsa da) yanmakta. acaba sorunu nasıl çözebilirim? saygılar
    Tek röle baglamıs olabilirsin... Uzun için ayrı kısa için ayrı röle kullanmanız gerekir...

Alıntı gugukk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok teşekkürler gayet başarılı olmuş birşey sorucam bu role denilen şeyin tam adı nedir yani sanayiye filan gitsek röle desek direk verirlermi yada nerden bulabiliriz bu röleyi bilgi verirmisiniz?
    Sanayiden elektirkle ilgili yerlerden bulabilirsiniz... İki role baglanıyor kısalar için ayrı uzunlar için ayrı. Veya çiftli rolede alabilirsiniz otomobiller için olanından.. Röle demeniz yeterli...

Motosikleti
    Yamaha BWS 100
    paylasım icin cooqtesekkurler..
    Don't Drink & Drift!

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok detaylı bakamadım,eve gidince tekrar bakarım,bilgiler süper,bende wave ile körü körüne gidiyorum akşamları,acilen bi far modifikasyonu yapmam gerek,emeği geçenlere teşekkürler

Akünün artı ucundan elektrik alıyoruz, negatif ucunu şaseye bağlıyoruz. Ama akünün negatif ucuna birşey bağlanmıyor mu Açıkta mı kalıyor?

cycle27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KINALI KUZU
    Alıntı OKD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akünün artı ucundan elektrik alıyoruz, negatif ucunu şaseye bağlıyoruz. Ama akünün negatif ucuna birşey bağlanmıyor mu Açıkta mı kalıyor?
    Bildiğim kadarıyla akünün (-) eksi ucu şase oluyor galiba.Yanılıyorsam bilenler düzeltsin lütfen ki; bizde doğrusunu öğrenelim
    GAZİANTEP MT
    ŞAHİNEM, ANTEPLİYEM AĞAMOMUZUMDA MAVZER BİR YÜKDÜŞMANLA, YUMRUKLARIMLA SAVAŞACAĞIM
    YUMRUKLARIM MEMLEKET KADAR BÜYÜK.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250 İnternetli :)
    Merhabalar
    bende mondial 150 rf var ve aynı şekilde geceleri çok az ışık veriyo ( benim gözlerde de sorun var zaten ) bende bir ışık atraksiyonu yapayım diyorum..ancak sorunum şuki 150 rf lerde önde çitf far var iki röle ile 1 uzun 1 kısa çalıştığına göre ben 4 rölemi takacağım ? yada 2 röle takarak tam farın arkasından bir soketle ayrılmış olan kablolara direkt soketten bağlasam olurmu ? bide ne kadarlık ampuller alayım? çok sordum kusura bakmayınız
    teşekkürler
    kalın saalıcakla

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı myheart adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar..

Ön far aydınlatmasından memnun olmadıgım için halojen ampulle değiştirdim.. 55 W olandan H4 Modeli...

Sormak istediginiz bi şeyler varsa eğer elimden geldigince yardımcı olmaya calsıırım...

Harun Bulut
    Bolu Mt

dostum bu sistemi sorunsuz olarak halen kullanıyormusun ? benim motorum honda wave,farın içinde armut gibi 35w lık bir ampulü var ve çok az aydınlatıyor,H 4 ampul sistemine geçsem aynen senin yaptığın sistemi kursam far artan sıcaklıktan(ampul güçlendiği için farın içi daha fazla ısınacak) etkilenirmi? birde benim far rölantide zayıflıyor,gaz verince güçleniyor,bu git,gel H4 ampule zarar verirmi?

Motosikleti
    aprilia leo 150
    bende role taktırdım ancak benim sıkıntım motosiklet ve far teçhistına uygun güçte kısa uzun var butonu (yada düğmesi) bulamamamdan kaynaklanıyordu..

aldığım tüm düğmeler bir kaç ay içinde eriyip kullanılmaz hale geliyordu.. orjinalini bulamayınca düğmelere giden voltajı düşürmek için kısa fara bu roleyi bağlattım..
    motosiklet ehliyeti 149,99 ytl

Motosikleti
    kanuni hussar 2004
    arkadşlar bende yardım istiyorum.motorum elektriği direk bobinden alıyor.bu yüzden farlarım gazdan elimi çekip yavaşlayınca köreliyor.bende aksesuar için takıcam ışıkları(sis farları,neon,çamurluk altı ledler arka ön)aküden direk kumada etmek istiyorum. tabikide göstergenin yanındaki panelede herbiri için anahtar koyucam...yani neon ayrı anahtar sisler ayrı anahtar v.s işte bunlar için röle kullansam olurmu normal bir ışık bağlamak için bir şema çizebiliecek arkadaşım varmı burda yani uzun kısa değilde olay açma kapama olarak çizebilirmisiniz acil yardım bunları bilmediğim için elimdeki farları takamıyorum yakarım diye korkuyorummm....
    facebook-mt antalya sizde katılın----group317122@hotmail.com

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler