Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Tankslapper(tank tokatlıyan)nedir? (ÖNEMLİİ herkes okumalı)

Motovento
    REKLAM ALANI
    ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçen aylarda benimde başıma gelmişti
    Viraj olduğu bile belli olmayan bir viraja 120 gibi bir hızla girdim arkamda kardeşimde vardı yatmaya çalışırken direksiyon birden sallamaya başladı..
    Tabi kardeşimde o panikle omuzlarıma yaslanınca toparlamak bayağı zor oldu ama zorda olsa kurtulduk..
    Daha öncede başıma gemişti ama en sonuncusu en kötüsüydü bayağı terletti
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YAMAHA XVS 650 A DRAGSTAR
    Benim kazamda da buna benzer oldu, benzinlikten çıkıyorum, yerde ki yağ birikintisi yüzünden önce direksiyon aynı bu şekilde yalpaladı ve arka tekeri yanımda gördüğümde de zaten motoru bıraktım. Şimdi sorun şurda benim motorum racing değil 650 dragstar, hızım kalkış hızı yani 20-30 bile değil kazadan sonra amortisörler ve frenleri kontrol ettirdim sorun yok; ama bu direksiyon yalpalamasını çok iyi hatırlıyorum, bir sağa bir sola ve kayma sonucu yerdeydim. Hızda yapmıyordum ( zaten yapamam benzinlikten çıkıp 20 mt sonra sağa döneceğim ) tanktokatlıyan olayının filmini izlediğimde aklım başıma geldi, bana olan bu. Şimdi sorum şu malum istanbul da yollar berbat ve yağ-mazot dökülmüş yollar karşımıza çok sık çıkıyor; dragstar gibi bir cruisere bu heds denen cihazı taktırmak mantıklı mıdır? faydası olur mu? Benim canım harcayacağım paradan daha önemli, sizce taktırmalı mıyım? Dragstar için uygun modelini bulabilir miyim?

Teşekkürler.

nette araştırdım dragstar için bulamadım hep sport modeller için var, bilen ya da ekleyen var mı?

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı KARACADDY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim kazamda da buna benzer oldu, benzinlikten çıkıyorum, yerde ki yağ birikintisi yüzünden önce direksiyon aynı bu şekilde yalpaladı ve arka tekeri yanımda gördüğümde de zaten motoru bıraktım. Şimdi sorun şurda benim motorum racing değil 650 dragstar, hızım kalkış hızı yani 20-30 bile değil kazadan sonra amortisörler ve frenleri kontrol ettirdim sorun yok; ama bu direksiyon yalpalamasını çok iyi hatırlıyorum, bir sağa bir sola ve kayma sonucu yerdeydim. Hızda yapmıyordum ( zaten yapamam benzinlikten çıkıp 20 mt sonra sağa döneceğim ) tanktokatlıyan olayının filmini izlediğimde aklım başıma geldi, bana olan bu. Şimdi sorum şu malum istanbul da yollar berbat ve yağ-mazot dökülmüş yollar karşımıza çok sık çıkıyor; dragstar gibi bir cruisere bu heds denen cihazı taktırmak mantıklı mıdır? faydası olur mu? Benim canım harcayacağım paradan daha önemli, sizce taktırmalı mıyım? Dragstar için uygun modelini bulabilir miyim?

Teşekkürler.

nette araştırdım dragstar için bulamadım hep sport modeller için var, bilen ya da ekleyen var mı?
    Sizin karşılaştığınız olay, depo tokatlayan değil, bilimsel olarak anlatmak gerekirse yağlı zeminde tutunamama ve kayma diye tanımlanır.

Kullandığınız motosikletin böyle bir mevzuya dahil olması imkansız.
    Çünkü zaten yapı olarak geniş dönüş hacmine sahip bir gidon taşıyor.

Bu nedenle gidon amortisörü aramanız yersiz olur.
    Zaten bulamazsınız.
    Yani böyle bir durumun vuku bulmasından endişe etmeden rahatça motosikletinizi kullanın.
    Yağlı,ıslak, kaygan zeminlerden uzak durun yeter.

Depo tokatlama olayını sanırım yanlış anlamışsınız.
    Yazıyı bir kez daha okumanız tavsiye edeceğim.
    Aslında detaylar var ama gözden kaçmış herhalde.
    Bunun dışında yorumlara da bir göz gezdirirseniz, kafanızda hiç bir soru işareti kalmayacağından emin olabilirsiniz.
    En iyisi topiği baştan sona bir okuyun...
    İyi ve keyifli sürüşler dilerim...

(Extrama sen de topiği iyi bir oku. Seninki de depo tokatlayan değil.Ön tekeri kaybetmişsin.İkisi aynı şey değil.Aynı olsaydı bu gün bu yazıyı hastaneden yazıyor olurdun.)

Arkadaşlar;
    Böyle yarı ingilizce yarı türkçe olmuyor.
    Tank gevur dilinde benzin deposunun adıdır.
    Bu nedenle depo tokatlayan tabiri sanırım daha uygun...
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    YAMAHA XVS 650 A DRAGSTAR
    Filmde ki bi sağa bi sola olayını görünce şok olmuştum, neyse @coq içimi rahatlattın çok teşekkürler

Motosikleti
    Yamaha RX135
    Abi bu dedıgın olay yuksek hızda dıreksıyonu kıtlıyor omu o benım bısıkletımdede var
    [B][I][U]Dünyada bir çok insan var.
    Kimi mutlu kimi mutsuz, Kimi ağlayıp kimi gülüyor ama güzelliklere ve mutluluğa layık bir insan var o da su an mesajımı okuyor...[/U][/I][/B]

Motosikleti
    kanuni popcorn
    kullanışlı ve büyük cc li motosikletlerde bulunması gereken bişey
    KONTROLSÜZ GÜÇ,GÜÇ DEĞİLDİR-
    BİNDİM KAWASAKİ ZZR1400'ÜN ÜSTÜNE KÖKLEDİM BEN GAZINI ARKAMDAN GELEN F-16 YESİN EGZOS GAZIMI:queen:

bu amortisörü takıp sertliği son seviyeye getırdıgınızde bır cok stunt hareketını yapmanız olasıdır. en basiti tek elle stopie(arka tekerlegı kaldırmak)
    yanlız full koruma sart. maazallah asfalta yapışmayasınız

gündüzleri çayırova, akşamları karakartal, geceleri alice harikalar diyarında...
    Motosikleti
    azrailden yeni arakladım...
    paylaşım için teşekkürler....
    I gOt a GaMe To Win...:bounce:
    eskiden [COLOR="Red"]merter[/COLOR] vardı şimdi [COLOR="red"]fenerbahçe[/COLOR] var...
    [B][COLOR="Red"]drift religion[/COLOR][/B]

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    teşeşkkürlerrr ;)))
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Bu topiği de faydalı gördüm hortlatasım geldi, mazur görün...

Söylenmesi gerekenler zaten söylenmiş, ben biraz tersten gideyim bari. Ben bu tokatlıyıcı nanenin gereksiz olduğunu düşünüyorum. Buyrun bakın, hiçbişeycik olmuyor...;

http://www.youtube.com/watch?v=6Fa0G...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=HtjQ4...eature=related (bu zaten verilmişti)

Bakın nasılda toparlıyolar...Demekki gerek yokmuş...

Bunuda eğlenelim diye koyuyorum; http://www.youtube.com/watch?v=Dq_-42OxZEY&feature=fvw Bu adam aşmış zaten....

Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    depo tokatlama olayına neden öyle bir isim vermişler derseniz racinglerin gidonları depoya çok yakın olduğundan bu tür bir durumda elleriniz elciklerle beraber depoya bam güm dalıyor :D huysuz atın çırpınışları gibi bişey çok berbat bir durum bir arkadaşım 120 ile o şekilde kaza yaptı whhelie yapacam derken bi ara vücudunun sağ tarafı yoktu :( ss ve hs kullanıcıları mutlaka taktırmalı yada direk honda alın abi
    Master of Davar

philetoaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250 ABS, 640 LC4 SM
    meme tokatlayan gibi bişey mi bu
    Ridin' through this world, all alone. God takes your soul, you're on your own

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    bilgiler için çok teşekkürler.SS her motorda mutlaka olmalı..

Motosikleti
    cıks
    bunu tek teker ve devamı olarak algılayanlar var ama benim anladığım bu işten;

öncelikle yüksek sürat,
    yanlış amortisör ayarları(ağırlık merkezine etki edecek değerler),
    bozuk veya işlevini yitirmiş ön takım parçaları,
    standart değerlerin üzerine yapılan değişiklikler örneğin ön cam uygulaması dahi olabilir,
    artçı ile kullanım...v.s diye gidiyor

rezonansın başlamasına uygun bir sebep oluşursa ve sürat yüksekse kaçınılmaz son gibi birşey...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Genellikle rake açısı dik Racing ve Naked'lerde olur. Tankslapper'a giren commuter hiç duymadım. Gidonu bırakırsan kafa sallayabilir o ayrı, normal bir sürüş için konuşuyorum.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler