Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ayna açısı ne olmalı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ohyeah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 GS DAKAR
    arkadaslar motorun aynalarını nasıl ayarlamalıyım? motorun arkasını yada kolumun bir kısmını gormelimiyim? bazen arkamdaki arabaları gormek için biraz egilmem yada aynayı acmam yada daraltmam gerekiyo bunun bi standartı varmı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Aynalarda standart duruş şekli yoktur. O yüzden aynalar içeri-dışarı / aşağı - yukarı oynar başlıklıdır. Bunun nedenide boy farkından dolayı kaynaklanan açı değişikliğine göre aynanın ayarlanması içindir. Gidondan elinle tutarken diğer elinle aynayı sana en uygun görüş açısına göre ayarla.

İyi sürüşler
    motorize07 [MT Antalya Burada]
    Her Tip Yol ve Hava Şartlarının Motorcusu
    Gittiğin Yol, Yol Değil. YAMAHA XT600 E

Motosikleti
    MONDIAL 50 TT
    ohyeah, ben bu ismi görünce dayanamıyorum bişeyler yazmam lazım.
    Aynayı ayarlarken ilk oturduğun yerden ayarlama.Çünkü giderken vücudun o kadar rahat bir pozisyonda olmayabilir.Bu yüzden bence bir yüz metre gittikten sonra yavaşla ve arkana dümdüz bir yol alarak dur.Sakın motoru sürerken ki pozisyonunu bozmayasın.Sonra da standart olmadığı için aynayı arkandaki herşeyi en iyi görebileceğini düşündüğün şekilde ayarla.Aynadan motorun ya da kendinin bir bölümünü görmen şart değil ama eğer dersen ki gözüm alışamadı arkamdakinin ne kadar uzakta anlamıyorum dersen ona göre motorun arkasını ya da kolunu filan da görecek şekilde ayarlayabilirsin.Ben mesela benim topcase in uçlarına göre ayarladım.Daha rahat mesafe tahmini yapıyorum.
    Asfalta yapışmadan motorcu olunur mu ki?

Motosikleti
    BMW F 650 GS DAKAR
    ok dusty bi ayar yapalım bakalım

Motosikleti
    MONDIAL 50 TT
    Yaptın mı? Aman ayarını sürerken yapmayasın.Mazallah arkayı da göremezsin daha ayarlarken.

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    Yaw benim motor yüksek süratte giderken hafif bi titreme yaptIğı için aynaLArda titremeden mütevellit flulaşıyo. Arkadan bisi geliyo goruyorum ama hIzInI mesafesini tahmin edemiyorum goruntu net olmadIgI icin. O hIzda arkaya donup bakmak da olmuyo. Bu sorunu benden başka yaşayan varmIdIR yaw ?
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

dostum en iyi ayarı sen kendine göre yapacaksın zamanla mutlaka ama şuna dikkat et.. ister otomobil ister motor olsun.. Genelde aldığın pozisyonu al ve öyle bir ayar yapki göz ucun yandaki aracın burnunu aynadaki görüntü ise aynı aracın aracın arka kısmını sana göstersin.. Ona göre sağa veya sola şerit değişirsin... Nasıl olsa aynada gördüğün araca göre refleks vereceksin... Naçizane benim görüşüm ve ayna stilim bu.. Göz ucunla aracın önünü göremiyorsan sadece aynaya kanıp aniden aracın önüne yada yandan pişti yapabilirsin...

seni bacaksız seni, yüksek hızla ne işin var bakiim ne söz verdin sen bana

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Benim tavsiyem şu şekilde olacak, giderken aynanın ayarsız olduğunu farkettin diyelim,örneğin sağa doğru kayık olsun. Bi trafik ışığında durduğunda azıcık sola doğru çevir. sonra giderken tekrar kontrol et. ışıkta tekrar düzelt, şeklinde ayarlamanı yap .
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

Motosikleti
    MONDIAL 50 TT
    Zannedersin Edirne'den Ardahan'a gidiyoruz. Kaç tane ışık sayacaz.?

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    valla ben en yakın mesafede bile "5 tane" ışıkla karşılaşıyorum.
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

dostum sen geyik yapıyorsun gibime geliyor.. yaw yol kenarına park etmiş bir arabanın 2 mt önünde dur. trafikte yol aldığını düşünürek göz ucunla arabanın önünü aynadan da o arabanın arkasını gör yeter... ha makyajımı tazelemem gerekir diyosan bi ayna daha taktır tazeleyeceğin yere göre ayarla..

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    ayarlar hakkında yeterli bilgi yazılmış araba gibi bir alışkanlığım var kör nokta olayı bir yere saparken yada dönerken arkama bakıyorum kısa zaman içerisinde
    ERASER WİLL COME BACK

cuk_o - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başakşehir 4.etap/2.kısım/ikitelli/İSTANBUL
    Motosikleti
    Regal Raptor DD250E-9 (RC "racing cruiser")
    yaw ayna ayna ula günlerdir bi aynayı ayarlayamadınmı sen motor nasıl kullancan ya

düzlükte giderken şeridin beyaz çizgisine geç sağında solunda araba olsun iki elinle tut aynalarını arabaları göreceğin şekilde ayarla

sana boy ölçüne motorunun modeline göre aynalarını şöyle şu açıda ayarlamalısın diye bide ayna dersimi vericez

dalga geçiyon dimi günlerdir
    etrafına bir baksana evrendeki herşey sana hizmet etmek için yaratılmış.........

bilader sen git bi boy aynası yaptır, yada sanayiye uğra otobüs aynaları var al 2 tane tak yanlara.. istersen amuda kalk yine arkanı görürsün onlarla.. paşalar gibi gez

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @cenkmenderes
    Yaw benim motor yüksek süratte giderken hafif bi titreme yaptIğı için aynaLArda titremeden mütevellit flulaşıyo
    Chopperler genelde 2 silindir olduğundan çok titreşim yapıyorlar. 4 silindir makinalarda titreşim nerdeyse yok gibi. 200 km/h üzeri süratte bile aynaya baktığımda arkamdakileri çok net görebiliyorum
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Ben aynayı sürüş sırasına ayarlıyorum. Tabi motora göre, aynaların tipine, duruşuna, boyutuna göre görüş açısı farklıdır. Ama size tavsiyem hem arkanızdakini hem de yanınızda bulunan kör noktayı maksimum olarak görebilecek şekilde ayarlayın.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    boy, biraz eski bi konuya devam oldu ama neyse.. Sana katılıyorum. Durdugun yerde istedigin kadar ayarla giderken kullanacagın uygun ayarı bulamıyorsun. Giderken ayarlamak gerekiyor optimum ayar icin. Bir de şu durdugun yerde aynalara dokunan mıncıklayan insanlar yuzunden ayar bozulmasa.
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

shadow-vt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow
    Bendende bi fikir olsun bari olmuşken en iyisi arkadasım sen Fransızların yaptıgı kasklardan kullan .. içinde ayna var aynı arabalardaki dikiz aynası misali.
    giderken arkayıda görebilirsin böylece yan aynalarada gerek kalmaz
    Her zaman dogruyu söyle,ne söyledigini hatırlamak zorunda kalmazsın!!

Motosikleti
    BMW F 650 GS DAKAR
    yaw siz delimisiniz bn bu yazıyı yazdıgımda motoru yeni almıstım 2 ayoldu ogrendik heralde yine de sagolun. fırtına kamil oldum siz ne diyosunuz
    Bizim devlet idaresinde takip ettiğimiz prensipleri, gökten indiği sanılan kitapların dogmalarıyla asla bir tutulmamalıdır. Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz
    M.Kemal ATATÜRK

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler