Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benzin deposuna nasıl gösterge takılır? veya takılabilirmi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    arkadaşlar keeway supershadow nede keeway landcruiserde benzin göstergeleri yok misal keeway superlight tan göstergeyi alıp supershadow a takabilirmiyiz?
    veya hazır şekilde 14 litrelik depo takılabirmi? servisten hazır superlight ın göstergesi alsak taksak takabilirsek motor garanti dışımı kalıyor en önemlisi anlamıyorum bi insan nasıl koymaz benzin göstergesi
    doganugursen bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alcohol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YK-200GY2
    dostum valla denemek gerekiyor ama bildigim kadari ile olanlarda genellikle bozuluyor (Honda,Yamaha Vs. Japonlar haric)
    İnsanlarla Ugraşmaktansa Makinalarla Uğraşmayı Tercih Ederim....

Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    iyi bir usta bu işin hakkından gelir lakin pek güzel durmaz.. nos'u olman dogan'a nos takılmış hissi veren ekran gibi..

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    hazır bir göstergeli depo takılırmı bisaanda aynı motoru getiriyır 13 litre deposu var ama ondada gösterge yok

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Hic tavsiye etmem , cunku samandira takmak icin delik acilmasi lazim ve bu basina sorun acacaktir. Paslanma ile baslayacak ve ilerde benzin sizdiracaktir.Km hesabi ile bu sorundan kurtulman en uygunu bence.
    Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

ReBeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200 GY Enduro
    bendede neyazıkki gy 200 var. ondada gösterge yok. ben şöyle bir sistem kurdum. yakında montajını yapacam. aslında anolog takometreyi potansiyometreye bağlayarak dijital ekrana aktarabilecek sistem kurdum. daha önceden depoyu sıfırladım tamamen benzin bittikten sonra depoya 1 lt benzin koyup bitirdim. çeşitli yüklerle bu testi yaptım ve ortalamasını aldım. ve böylece km başına ortalama benzin tüketimini buldum. bir elektronikçi arkadaş yardımıyla pic işlemcileri ile bir devre yaptık böylece km arttıkça ortalama yapılan km de kaç litre yaktığını ve nekadar benzin kaldığını gösterecek. birkaç litre yanılma payı olsada en azından tahmini olarak bilinebilecek. sistem yapılıma aşamasında 2-3 haftaya kadar bitirecez. böylece hem dijitla km saatim olacak hemde benzin göstergem. tek iş grenjı değiştirmek olacak.

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    ReBeR
    yaptığınız çalışmayı taktir ettim valla! Mümkünse şehir içi şehir dışı tüketim düğmesi de ekleyin. Şehir içi tüketimde daha yüksek hesaplasın şehir dışı tüketimde daha düşük. Birde karma yapabilirsiniz ikisinin ortalaması gibi. Böylece 3 ayrı tüketim değerini girerek kullanıma göre oluşucak farklılıklarda en aza indirilebilir. Bu tip çalışmaların yapılmaya başlanması sevindirici. Üretken topluma doğru bir geçiş var demekki. sorunu hazır bir şey alıp çözmek yerine yeni bir çözüm üretmeye çalışmanız çok güzel.

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Burada basit ucuz hatta bedava bir yöntem var.
    http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=25197
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler