Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

scooterın arka tekerini ben sökebilirmiyim?

Motovento
    REKLAM ALANI
    karabatu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN AN 650 K11 / 1979 Jawa 250 classic
    Merhaba arkadaşlar asyaT1 in arka tekeri yalpa yapıyor servise götürdüm jantın değişmesi lazım dediler daha olmadı milide değiştiricez dedi jantın fiyatı 140YTL duyunca milin fiyatını soramadım. servise fazla güvenmediğim için tekeri kendim söküp problemi anlamak istiyorum sökmeye sökerimde takarken dikkat etmem gereken bir husus varmı onu bilmiyorum. yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bradley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 150 T
    Ya kardes bende jantlari boyatcam Arka tekeri bende sokmek istiyom 150 t var bende sen soktunmu naptin..Soktuysen nasil sokuluyor tam olarak Anlatsan ..Bilen arkadaslar varsa lutfen yardimci olsun ???

Marlboro Man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda idi bir zamanlaRR
    Çok kolay ben anlatayım...
    Tüm vidaları ve civataları sökün.Tekerleği istediğiniz boya ile boyayın.2 gün dursun iyice kurusun.Ha tekrar takmak isterseniz onu bilemiyorum. Orası zor.Herşeyi sökebiliyorumda.Takmak problem...
    Metin ÖZKUL
    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak...

yasin08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    peugeot satelıs 250
    bazı motorlarda egzost söküldükten sonra lastik çıkarılıyor
    [url]http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=23339[/url] :rendeer: artvin borçka

Motosikleti
    Lastiği sökmek çok kolay gördüğün bütün vidaları sökersin teker çıkar çıkarda yerine takarken bir yerin sentesi değişirmi seteye getirecek bir yer varmı onu öğrenmek istemiştim.
    Teşekkür ederim

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Scooterlarda sente olmaz heleki ortadan tek büjonluysa...Teker çıktıktan ssonra 4 veya beş tane gömülmüş alyan başlı vidalarıda sökersen milde çıkar...

Anlamadığım ya jant eğridir ya da mil...İkisinin eğik olma ihtimali çok azdır...Bence sadece mili değiştir bi dene...Sehpadayken tam gaz yap yalpa yapıyormu diye...Yapmıyorsa jantı değişitrmeye gerek yoktur...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    sehpada tamgaz yapamıyorum ama hızlandıkca merkezkaçtan dolayı yalpa azalıyor ama motorun arkası sallanıyor mil karşılıklı sapan arasında bir tarafı varyatöre ve dişli kutusuna diğer tarafıda eksozun ve amortisörün bağlı olduğu bir parça ile bloğa bağlı.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    O zaman tekeri söktüğünde mil de çıkıcaktır....Dediğim gibi mili değiştirdikten sonra jantı değiştirmeyi düşün...Jantlar hassas imal edilirler.Ama mil eğilme şansı daha fazla...

Meraklıysan tamir etmeye sök dağıt...En fazla 20 ytl nakliye parana mal olur...O da servise götürebilmek için....

Sonuçta motor gibi hassas konu diil...Tekerlek kısmı mekanik...Biraz yetenekte varsa başarırsın....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    alp_tunay, yardımların için teşekkür ederim.

Valla tam olarak bilmiyorum ama motorların lastik sökülme biçimi arabalarınkinden cok farklıymıs zor işmiş.Motokeyfde izlemiştim

Alıntı Marlboro Man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok kolay ben anlatayım...
    Tüm vidaları ve civataları sökün.Tekerleği istediğiniz boya ile boyayın.2 gün dursun iyice kurusun.Ha tekrar takmak isterseniz onu bilemiyorum. Orası zor.Herşeyi sökebiliyorumda.Takmak problem...

bathu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var 636
    scooter arka tekeri sökmeyi tek başınıza yapamazsınız 2 kişi gerekli önce egsozu söküceksiniz söktükten sonra genelde arka tekeri tek somun tutar uygun anahtarla bir kişi motorun üstüne oturup arka tekeri yere değmesine ve ağırlık yapıp arka firene sıkıca asılcak
    öbür kişide somunu gevşetcek war gücüyle asıl gevşet sök ahanda tekeri çıkar
    balataların durumunada bak tozunu sil başarılar ..
    Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

Motosikleti
    Bathu, verdiğin bilgi için sanada teşekkür ederim.

bathu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var 636
    rica ederim dostum minnet duydum
    Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler