Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Alman MOTORRAD Dergisinin Kask Testi...ÇARPICI SONUÇLAR

Motovento
    REKLAM ALANI
    the_cayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Olsa da gururla R6 diye yazsak :P
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, bu tip testler hiçbir zaman doğru sonucu vermez. Danışıklı dövüş yani. Testi yapanlar Alman ve ne tesadüftür ki testte birinci çıkan kask Schubert S1, yani Alman bir kask. Peki o zaman neden bu kask MotoGP'de veya SBK gibi yarışlarda hiç kullanılmıyor?

İşte beklediğim cevap
    [B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rossiye 1,5 miyon verirseniz Safebet'te takar?Bu reklamdır.Zaten Almanca yazıda kask üreticilerinin reklam ve şekil yapacağına sağlamlık üzerine AR-GE yatırımı yapmasını istiyor.Şahsi görüşüm motosiklet konusundaki testlerin en güveniliri Almanlardır.Eğer bu test İtalyan olsaydı haklısınız çünkü yeryüzündeki en çingene ırk İtalyanlar.İngiliz olsa haklısınız çünkü en çirkef ırk ingilizler.Ancak şunuda belirteyimki Schubert 1700gr Shoei ise 1350gr. Eğer Shoei 1600gr. olsaydı sağlamlık konusunda bu denli farklar olmazdı.Zaten SS kullanıcısı desenleri ve ağırlığı yüzünden schuberti tercih etmezler.

Suomy ise güzel bir kask değil kullandım biliyorum.Bir kaskın 500€'dan pahalı olması ve yarışlarda yarışçıların giymesi o kaskı sağlam yapmaz.Bu iş paraya bakar.

Bu test için Suomy,Nolan,AGV kullanıcılarından tepki bekliyordum açıkçası.300-500€ veripte 100€'luk HJC'den daha kötü bi kask almayı kimse gururuna yediremez

Ancak test sonuçları ortada..Ama biliyosunuzki Türk milleti olarak paramız yoksa en ucuzu ve en kötüsünü almaya alışkınız paramız varsada pahalı diye kötü olup olmadığını bilmeden 'pahalıysa iyidir' düşüncesiyle alabiliyoruz.

Ben bu test %100 doğrudur demiyorum.Çok uzun zamandır bunun gibi bir test arıyordum,sizinde bildikleriniz var ve paylaşırsanız sevinirim.Eğer Arai'de teste katılmış olsaydı ilk 3'te yeri hazırdı bence.

Onun dışında motogp'de Suzuki vasat Kawasaki ise yok.Ancak yollarda Şampiyon olan Hondacılarla maytap geçiyor Suzuki ve Kawasaki?Motogp herşey demek değildir.Suzuki eurosport'a para vermiş reklam için Honda ise para vermiş yarış teknolojisini geliştirmek için.2 farklı reklam stratejisi...Caddede En hızlısı hangisi?Suzuki..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    necdet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr1100xx süperblackbird
    paylaşım için tşkler çok önemli bilgiler bunlar

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Schubert iyi bir kask, buna diyeceğim hiçbir şey yok. Ancak çok daha iyilerinin varolduğunu biliyorum. Kaskın bileşenlerindeki teknoloji ne kadar yüksekse, kask daha hafif ve maliyeti daha pahalı olur. ABS (plastik) kasklar 1400-1500 gr, Karbon kompozit kasklar 1200-1400 gr, Karbon-Kevlar kompozit kasklar ise 1200 gr ağırlığın altındalar. Sizce piyasadaki kaskların ortalama ağırlığı 1300-1500 gr iken Schubert 1700 gr ile nasıl birinci sırada oluyor pek anlamadım? Ayrıca yarış sadece reklam demek değildir. Gerek aksesuarların kalitesinin, gerekse teknolojinin en son noktasının konuşulduğu yerdir.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    fiyatlarının önemsenmedigi testte uvex ve BMW niye yok?

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    başlığı faydalı bilgilere alalım oldukça güzel bir çalışma ..eğer içinizden almancası iyi olan biri metni tercüme edecek olursa bana yolasın ilk mesaja ilave edeyim ..paylaşım için teşekkürler
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Nemrut çünkü Uvex karbon ve BMW integral TR'de satılmıyor.Orda da belirttim zaten.

Boy:Çünkü test dayanıklılık testi,konfor yada başka bişi değil.Bu arada orda HIC-WERT diye bi test yapılmış ne olduğunu anlamadım Ayrıca Kevlar kompozit kask Givide war ve ağırlıkları 1250gr ve 1350gr arasında değişiyor

Motosikleti
    Bilmiyorum bana biraz taraf tutuluyor gibi geldi bu testte

Ayrıca sadece belirli modeller tabi tutulmuş . Buna göre iyi veya kötü ayrımı yapamayız . Rossi paraya bakar demişsiniz. Sponsorluk konusunda herkes paraya bakar . Ayrıca AGV italyan bir marka ve italyan bir insanın kendi ülkesinde üretilen bir malı kullanması gayet normal. Milliyetçi olan hemen herkes böyle yapar Ama motogp'de motorlar nasıl yoldaki motorlardan farklıysa kasklar da öyle . Schubert'in gp'de olmaması şaşırtıcı

Pahalı iyi olacak diye bir kural yoktur . Schubert iyi olabilir ama bence en iyisi değil . Arai yok burada . Suomy, nolan, shoei bunlar iyi kasklar.

Ayrıca Uvex Helix Carbon. nasıl olur da daha hafif malzemeli ve heryerinden teknoloji fışkıran bir kask birinci olamaz . Ayrıca ghostrider bu kaskı kullanıyor ... Bu arada sadece 990 gr. Türkiyede satılmıyor ama birinciliği bu kask hakediyor. Karbonfiber'den üretilmiş ki sanırsam karbonfiber ısıya dayanıklı ve en sağlam madde olduğu için yarış alanlarında sürekli kullanılır. Bu arada uvex'in yabancı ülkelerde fiyatı 499 € . Model adı RS 750 . Uvex'in en iyi kasklarından biri . Sonuçlarda biraz taraf tutma olmalı . Yahudi birinin sahibi olduğu firmanın ürettiği bir kaskı almanların zaten birinci yapacağını sanmıyorum
    [B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    ryangt, dayanıklılık için gider kaskı 3000 gr yaparsın tüm kasklardan da dayanıklı olur. Ancak bildiğin gibi kaskta hafiflik en önemli bir unsurlardan biridir. O yüzden karbon ve kevlar gibi malzemeler kullanıyorlar. Bu testte sadece sağlamlığa önem verildiyse diyeceğim birşey yok. Ama kaskların tüm özelliklerinin değerlendirildiği bir testte Schubert S1'in ilk sırada olacağını hiç sanmıyorum.

Motosikleti
    Bu arada uvex Türkiyede satılmıyor dediniz. Peki Türkiye satış fiyatını neye dayanarak yazdınız ki 1000 euro diye . bu kask 499 euro normalde

krank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    teşekkürler..aradığım bilgiler bunlar..
    cahil doluymuş burası bee..

boy:merakımdan soruyorum sence bir kaskın bir numara olması için ne gibi kriterler gerekli?Motogp'de 1. gelenin kafasında olması mı?
    Hafif olmasımı?
    Ses geçirgenliği mi?
    Desenleri mi?
    Fiyatının pahalı olması mı?

Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    söyleyen çok kişi var ama bende söylemeden edemeyeceğim, çok güzel paylaşım,teşekkürler
    bende caberg kask kullanıyorum internetten biraz araştıralım bakalım caberginde içinde yeraldığı test vs. bulabilecekmiyim?

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Bence bir kaskın en iyi kask seçilebilmesi için değerlendirilmesi gereken kriterler içinde en iyi olması gerekir. Kaskta sadece güvenlik unsuru aranmaz. Shoei, Arai dünyanın lider kask üreticilerindendir, adamlar hala en iyi kaskı nasıl üretiriz diye araştırma yaparken Alman bir firmanın çıkıpta 1700 gr lık kaskı sadece Alman olduğu ve güvenli diye birinci seçmesi bana pek mantıklı gelmiyor. Burada milliyetçilik söz konusu olduğu çok belli. Bir kaskın en iyi seçilebilmesi için senin de bahsettiğin özellikleri ve daha fazlasını barındırması gerekiyor bence. 1700 gr kask için çok ağır. Ayrıca birçok markanın birçok iyi model kaskı bu değerlendirmeye dahil edilmemiş. Kaskın MotoGP gibi bir yarışta kullanılıyor olması bence kask seçiminde iyi bir kriterdir. Bütün markaların replica modelleri var, ben bunlardan tercihimi yapıyorum.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende şuna katılıyorum almanlar bi markaya alman diye öne çıkaracak zihniyette değildir..öle diyolarsa öledir ..bide yarışlarda kullanılan kasklar anlaşma ile veriliyo ..rossiye git 3 milyon € ver safabette takar ..zaten onların taktıkları kasklar piyasada satılan kasklarla aynı değil..kullandıkları motorun değeri 2,5 milyon dolar ...kasklar onlara özel üretiliyor..safabette anlaşsa ona göre bir kask üretir..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Paylaşım için teşekkürler.
    Okan ACAR

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    MotoGP'de kullanılmıyor diye Schuberth kötü olabiliyorsa buyrun F1'e. Orada da Shoei görmedim ben hiç.
    Ayrıca bu test, daha önce de dedim, markaları değil sadece teste giren modellerin karşılaştırılmasıdır, tüm modellere asla genellenemez.
    May the Force be with McLaren Mercedes

vampir112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY cup100
    kasklar iyi birşeye benziyorrr
    [COLOR="Red"]UMUT DENEN ŞEY UMUTSUZLUK KORKUSU İNANÇ DENEN ŞEY YOKLUĞUN DUYGUSU[/COLOR]

C@NSU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keske enduro olsa..
    cok faydalı bi calısma
    tskr

beto_977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T1 ( Yiğidim Aslanım, Façası bozulsada eski günlerine geri döndü )
    Çok faydalı bir çalışma ellerine sağlık.
    Tatlı su motorcusu. Yamura çamura gelmez.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler