Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

CBF 150 cc performans eksoz u...

Motovento
    REKLAM ALANI
    piyade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar ilk önce selamlar sonra ilgili arkadaşlara sorum ? 290 km de bir cbf 150 cc sahibiyim bu araç tan çok memnunum 2-3 sene satmayı düşünmüyorum siz ce bu makineye piyasada ki performans eksoz kitlerinden takılabilir mi ? takılırsa alacagımız verim nasıl olur ?
    Bilgi paylaşımlarınız için teşekkür ederim ..
    saygılar...iyi akşamlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yakamoz_072002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 büyüdü 600 f oldu gerisi yalan OLDU
    sevgili arkadaşım arrow egzos var ama bence rodajı tamammlamadan değiştirme egzosların fiyatını sorarsan 200-400 ytl arası
    [B][I][COLOR="Blue"]4 mayıs sabahı yağmurlarla geldin hayata gözlerini açtın bizim dünyamıza ; ve diyorumki be hoşgeldin yanımıza ferah bebek[/COLOR][/I][/B]

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı piyade adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ilk önce selamlar sonra ilgili arkadaşlara sorum ? 290 km de bir cbf 150 cc sahibiyim bu araç tan çok memnunum 2-3 sene satmayı düşünmüyorum siz ce bu makineye piyasada ki performans eksoz kitlerinden takılabilir mi ? takılırsa alacagımız verim nasıl olur ?
    Bilgi paylaşımlarınız için teşekkür ederim ..
    saygılar...iyi akşamlar.
    vayy arkadaşım 290km e geldin demek hıı boş bırakmıyorsun motoru anlaşılan ah birde benim olaydı yaa
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

alponzo150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    egzos gerçekten çok uzun daha güzel bir egzos olabilirdi

spormotosiklet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

eksoz için acele etme

kardeşim öncelikle eksoza elin değdiği an garanti kapsamında çıkar motorun.. sonra da motora aşırı bir güç ekleyemezsin .çünkü performans eksozu ile birlikte motorun gücü alt devirlerde düşer şehir içi kulanım kötüleşir.yüksek devilerde motor iyileşmesi içinde özel avans ve karbüratör uygulası lazım.. tabiki bunlar gereksiz diyen arkadaşlar da olabilir... herkesin bildiği kendine... iyi araştır. derim....
    MOTOSİKLETTE DOĞUNUN YÜKSELEN SESİ:bounce:

Forumdan Uzaklaştırıldı EROLL88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    belkı bunu gorursun o zaman [IMG][/IMG]

Motosikleti
    HONDA CBR 125
    Abicim bende de cbr 125 var. ilk aldığım zamanlar sesini beğenmiyordum birazdaha ses filan istiyodum ama motor şimdi 3500 km de sesi de baya toklaştı şimdi egzoz dan filan vazgeçtim...bence 150 cc lik bir motor (zaten honda cbf 150) bir keyif motoru alcaksın pıtır pıtır gezceksin yani tabi ki bu benim görüşüm ama yine de sen bilirsin...sen yine de spormotosiklet arkadaşın dediği gibi garantiyi filan da düşün.. benim son sözüm ileride sesi toklaşır biraz daha bekle ve
    (2000 km ye kadar filan) haaa ozamn beğenmezsen değiştirirsin bu benim görüşüm..... saygılarımla .....

bu arada motorunda hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler....

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD

tvs ne malı?

tvs kimdir yav ne malıdır hangi ülkede üretilir servisi varmıdır
    yoksa tvs bir dünya malımıda bizmi bilniyoruz
    cbf performans eksozlarını bende merak ediyorum
    taktıran arkadaşımız resmini koyarsa sevinirim
    Mustafa Kemal Atatürk

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tvs'den bahsetmeye bile değmez, zaten konu dışı, gene parazitlenme olmuş arada
    performans eksozu olarak serüvenci80 bir ara taktırmıştı ses için.sesi söylediğine göre çok farketmişti ama işyerindekiler fazla gürültülü bulduklarından dolayı çıkarmak zorunda kalmıştı.
    ama performans artışı konusunda bir şey söylememişti serüvenci80.fark etseydi mutlaka belirtirdi.
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    tvs apaçi çok harika bir motordur arkadaslar.o ibrede doğrıudur.benim arkadasımda var ve kullanınca cbf 250 den hızlı oldugu uzun yolda ortaya cıkıyor.kapıştık ve gördümkü gercekler çok kötü.bende cnbf 250 li olmasına ragmen kalkış hariç gecemedim.kusura bakmayın ve küçümsemeyin.GERCEKLER ACIDIR.....

onu nasıl yaptın erol be yuh yanı patlamadımı motor

Motosikleti
    speed 150 naked
    sadece egzos takarak pek performans alacağınızı sanmıyorum motosikletler için headers ve devamında egzos kiti varsa onlardan takarak belki bi nebze şehir içi performansa katkısı olabilir ancak son hızınızda düşer kanısındayım...

sadece ses ve görüntü olsun gerisi önemli değil diyorsanız benim gibi masrafsız bi şekilde otomobillerin orta susturucusu olarak kullanılan oval uzun egzoslardan alırsınız siyaha boyar takarsınız on numara olur ben öle yaptım acayipde tok sesi var 150 cc lik motorun sesini duyan 500 cc zannediyor...

::evil:: [COLOR="DarkSlateGray"]Sürat felaket değil galibiyettir[/COLOR]

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tvs apaçi çok harika bir motordur arkadaslar.o ibrede doğrıudur.benim arkadasımda var ve kullanınca cbf 250 den hızlı oldugu uzun yolda ortaya cıkıyor.kapıştık ve gördümkü gercekler çok kötü.bende cnbf 250 li olmasına ragmen kalkış hariç gecemedim.kusura bakmayın ve küçümsemeyin.GERCEKLER ACIDIR.....
    ya sende motorcumusun bee sen git scooter kullan adam kendisi açıkladı bu video sahte diye zuhuhahaah ya dünyada ne insanlar var
    Mustafa Kemal Atatürk

Luxor

tvs'den bahsetmeye bile değmez

aslında guzel motor ama rtr yı beklemek lazım

barrokas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maxillofacialtrauma Hamamatsu
    Alıntı MURATCBF150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Luxor

tvs'den bahsetmeye bile değmez

aslında guzel motor ama rtr yı beklemek lazım
    neden değmez açıklayabilirmisin?
    Tahsin Oğuz Acartürk çok KRAL adamsın......

Motosikleti
    kymco grand dink/mondial 151 rs
    ya bende ybr için düşünüüyorum ama kararsızım resim ve video falan olsa daha iyi olur.

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Abicim geçin bu saçmalıkları. CBF150 her ne kadar Honda'nın sitesinde Naked (çıplak) kategorisinde yer alsa da "commuter" - evden işe seyahat eden anlamına gelir - tipinde bir motordur. Motor performansı da bu iş için uygun. Eğer performansı yetmiyorsa bu işin doğrusu daha güçlü bir motor almanızdır. Piyasada satılan performans egsozlarının en babası 180 hp bir yarış motoruna çok ince ayarlarla 12-15 hp ekstra güç katmaktadır. Bu da %5-8 ekstra güç demektir. 11 hp gücünde bir motorda %5 ekstra güç almanız mümkün değildir çünkü performas egsozları yarış motorları için tasarlanır. Hadi diyelim ki %5 ekstra güç elde ettiniz, 11 hp gücündeki bir motorda bu 0,5 hp eder ki bunu hiçbir zaman hissedemezsiniz. 0,5 hp için uğraşacaksanız uğraşın derim ama sonuç dediğim gibi olacaktır...
    tinerci bunu beğendi.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    var....
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abicim geçin bu saçmalıkları. CBF150 her ne kadar Honda'nın sitesinde Naked (çıplak) kategorisinde yer alsa da "commuter" - evden işe seyahat eden anlamına gelir - tipinde bir motordur. Motor performansı da bu iş için uygun. Eğer performansı yetmiyorsa bu işin doğrusu daha güçlü bir motor almanızdır. Piyasada satılan performans egsozlarının en babası 180 hp bir yarış motoruna çok ince ayarlarla 12-15 hp ekstra güç katmaktadır. Bu da %5-8 ekstra güç demektir. 11 hp gücünde bir motorda %5 ekstra güç almanız mümkün değildir çünkü performas egsozları yarış motorları için tasarlanır. Hadi diyelim ki %5 ekstra güç elde ettiniz, 11 hp gücündeki bir motorda bu 0,5 hp eder ki bunu hiçbir zaman hissedemezsiniz. 0,5 hp için uğraşacaksanız uğraşın derim ama sonuç dediğim gibi olacaktır...
    yazıları sabırla okudum ve cevap yazıcaktımkı bırde boy un yazısını gorunce wazgectım,,arkadaslar malum motorlar kucuk neyın pesındesınız sonucda ıst trafıgındeyız,bosverın boyle anlamsız malıyetlerı,alın 500 luk makına sokun asfaltı yerınden.........o kadar.

Bicak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya sende motorcumusun bee sen git scooter kullan adam kendisi açıkladı bu video sahte diye zuhuhahaah ya dünyada ne insanlar var
    kitlenen topicde sizin cevabınızı vermiştim sanırım...hatta cesaret edip cevap bile yazamadınız...
    SİLEMİYORSAN KARALAYACAKSIN!!!

ustaoglu4840 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YbR 125 :)
    egsoz bana göre perpormanstan çok ses dolgunluğu için iyi gibi geliyor
    motorun hayırlı uğurlu olsun
    İnsanlara ne söylerseniz söyleyin karşı tarafın alabileceği kadarıyla sınırlıdır !

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler