Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

atv ye akrapovic egsoz olur mu?????

Motovento
    REKLAM ALANI
    haluk39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA RX 115 ENERGY İNDUCTİON
    arkadaşlar bende kanuni nin atv 250 si war.buna akrapovic egsoz takmayı düşünüom porformansta bi yükselme olur mu yoksa olmaz mı bilen warsa söleyebilir mi?? ona göre taktırıcam.

yok mu arkadaşlar bu konuda bilgisi olan....
    [YAMAHA RX 115] 39 ET 842....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    350 beyaz cava....hemde stylee...
    valla abicim akrapoviç eksozların performans artısı sagladını cok duydum ama senın atv de yapar mı yapmaz mı bılemem.ama herhalde yapar.ikisindede motor var yanii

haluk39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA RX 115 ENERGY İNDUCTİON
    yaa benim amacım güç üretmesini sağlamak.onun için diyorum egszoun faydası olur mu diye...
    [YAMAHA RX 115] 39 ET 842....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    350 beyaz cava....hemde stylee...
    abicim biyerde duymustum.eksoz cıkıslarını falan genısletıyolar ve akrapoviç gıbı performans eksozu takıyolar.artısda saglıyor yanı.bende onların yalancısıyım .bosuna parformans eksozu demıyolar.bıde buyuk racınglardede akrapoviç var.yarıscılarda akrapoviç takıyor....

+ performans sağlaması olası,
    Fakat motosikletler icin kullanilanlardan farkli sanirim
    yada uydurulmasi gerek..

MNY46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Multistrada1200 , xt 660x
    ekzoz motorda gaz cıkısı ne kadar saglıklı olursa motorda ona gore verımlı calısır tabı bunu abartmamak gerekır yanı performans ekzozları motorlarda gaz cıkısını en ıyı sevıvede saglamak ıcın uretılmıstır...
    mutlaka bı performans artısı saglanacaktır yanlız maks. 7 8 hp gıbı
    ι ωαѕ вσяη ωιтн ωяσηgℓу ωαу вυт ι мυѕт ℓινє

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    Alıntı MNY46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ekzoz motorda gaz cıkısı ne kadar saglıklı olursa motorda ona gore verımlı calısır tabı bunu abartmamak gerekır yanı performans ekzozları motorlarda gaz cıkısını en ıyı sevıvede saglamak ıcın uretılmıstır...
    mutlaka bı performans artısı saglanacaktır yanlız maks. 7 8 hp gıbı
    ne yaptın hocam, bir egzozla 7-8 beygir alınır mı hiç.. zaten alet kaç beygir ki?

işin teknik kısmını çok daha iyi bilenler var, başlığı görürlerse elbet cevap vereceklerdir ama motorun olayı sadece egzoz (çıkış) değil. bunun bir de girişi var. sakın sadece "performans egzozu" adıyla satılıyor diye rasgele bir egzoz alıp taktırmayın. markası çok önemli değil, akrapoviç olur, yoshimura olur, devil olur falan.. önemli olan doğru egzozu bulman, doğru ustaya götürmen gerek. ona göre motorun tüm ayarları yapılsın falan.. hava filtresini de bir performans ürünüyle değiştirin. belki 1-2 beygir oynama olur. öyle "egzozu açtım, gücü arttı" demekle olmuyor.

Motosikleti
    2006 Siyah Ford Focus TDCİ(175hp)
    Alıntı ketchup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne yaptın hocam, bir egzozla 7-8 beygir alınır mı hiç.. zaten alet kaç beygir ki?

işin teknik kısmını çok daha iyi bilenler var, başlığı görürlerse elbet cevap vereceklerdir ama motorun olayı sadece egzoz (çıkış) değil. bunun bir de girişi var. sakın sadece "performans egzozu" adıyla satılıyor diye rasgele bir egzoz alıp taktırmayın. markası çok önemli değil, akrapoviç olur, yoshimura olur, devil olur falan.. önemli olan doğru egzozu bulman, doğru ustaya götürmen gerek. ona göre motorun tüm ayarları yapılsın falan.. hava filtresini de bir performans ürünüyle değiştirin. belki 1-2 beygir oynama olur. öyle "egzozu açtım, gücü arttı" demekle olmuyor.
    tamamen katılıyorum en fazla 2hp lik bir artış olur ondada ayarlar doğru yapılır ve birde performans hava filtresi takılırsa,extra olarak daha iyi bir yanma için buji de değiştirilebilir.NGK buji tavsiye edebilirim ama Atv'lere uyum sağlarmı orası muamma...
    Ken wa kyouki. Kenjutsu wa satsujin-jutsu. Donna kireigotoya odaimoku wo kuchi ni shite mo, sore ga shinjitu...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler