Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Elcik ısıtma yapalım veya topluca alalım diyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha cripton R 110 cc
    Alıntı Gokhan2433 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya tamam güzelde eldiven almak daha mantıklı olur heralde.Cunku zaten elçiği tuttugun zman ısınıyor.Bide su toplu kargo ısıne gelınce forumda boyle bıse olcagını zannetmem.Çünkü kim kime güvencek belli olmaz.
    bencede eldiven.hatta ısıtmalı eldiven olsa ne ii olur.
    ısıtmalı elcik bence çok soğuk havalarda yetersiz olur çünkü eliminizin içi ısınacak ama ya dışı..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Isıtmalı eldivenler var. Çift eldiven giymekde çözüm olabilir.
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Alıntı killing_machine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaw arkadaşlar elimizi tuttuğumuz yer zaten avucumuzun içinde kaldığı için kendiside ısınır.

Ama elcik korumanın iç yüzüne böyle bir uygulama çok süper olur.
    elcik koruman çok güzelmiş biraz araştrim bende taktırim ya

Motosikleti
    BMW F650GS
    Alıntı overrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    300000000 V da çarpmaz arkadaşım. Volt elektriksel potansiyel farkıdır sadece. Bir yokuşun üst ve alt noktası arasındaki yükseklik farkı olarak düşünülebilir.

Çarpan akımdır. Örneğin birisi çok dik bir yokuştan yokuştan (yüksek potansiyel farkı ör. 30000000 V) üzerimiz doğru misket yuvarlarsa bunun acısını hissetmeyiz, çünkü akım azdır.

Fakat eğimi 300 Volt'a eşdeğer bir yokuştan bir kaya yuvarlanırsa bizi ezip geçebilir, yani çarpar, çünkü akım yüksektir.

12 V çarpmaz diye bir kaide yoktur, çarpmak bir yana öldürebilir bile.
    Yazınızdan bir kaç mesaj sonra ezbere konuşmayalım demişsiniz. Bence de ezbere konuşmayalım İnsan vücudu 70-80 Volttan itibaren çarpılmayı hisseder. Gerilim yani potansiyel fark sonucu vücuttan doğal olarak az ya da çok bir akım geçer. İnsanı çarpan gerilimdir. Örneğin tıpta kullanılan ya da güvenlik amaçlı kullanılan elektroşok cihazlarında yüksek gerilim vardır ancak akımı çok küçüktür. Burada küçükten kastım mikroamper seviyesi ya da mili amper seviyesidir.
    Tüplü TV'lerde yüksek gerilim trafolarındaki gerilim 10000-20000V civarındadır. Buna karşılık akım çok düşüktür. Ve bunun kablosuna değdiğinizde burakın çarpmayı zıplatır bile.
    12V insanı hiç bir şekilde çarpmaz! Lütfen yanlış bilgilendirmeyelim.

Gelelim konu başlığına;
    Elcik ısıtma yapmak gerçekten arkadaşların söylediği gibi basit bir şey. Uygun çap ve uzunlukta alacağınız krom-nikel teli (çelik tel değil )elciklere sararak bunu yapabilirsiniz. Detaylarına girip konuyu uzatmayayım. Bilgi almak isteyen olursa daha sonra buraya yazarım.

sakinşeytan arkadaşım, ısıtmaları elcik korumaların iç yüzeyine yapmak daha mantıklı ancak hava sirkülasyonu yüzünden çok çabuk soğuyacağı için güçlü ısıtıcı yapmak gerekir. Motosikletin alternatörünün bu gücü karşılayıp karşılayamayacağı önemli. Aküyü büyük takmak da kesin çözüm değildir, bu konuda fikirler gelmeden ben söylemiş olayım.
    Mesut KORKMAZ
    05324625892
    www.mesutkorkmaz.com

Motosikleti
    150 ZC
    eldiven takmamak için mi acaba yoksa eldiven takarkende ısınsın die mi?

bence eldiven yeterli diyrm neyse. .

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Elcik ısıtmasının mantığı daha ince bir eldivenle seyehat etmektir. evet belki kar eldiveni sıcak tutar ama tombiş parmaklarla korna ve sinyal düğmelerine basmak işkence.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Artık Yok...
    ebayda çok ucuz fiyatlara satılıyor isteyen bakabilir bana hep gereksiz gelmişdir belkide elim büyük değil belki şehir içinde kullanıyorum ondan olabilir

deri eldiven bana yetiyor (= koltuğa güzel olur ama. aslında çakmak girişi gibi bişi yapıcaksın 12 V arabalardaki gibi. Isıtmalı motor ceketi yapıcaksın. Süper olur (= Ybr'mi alayım hemen yapıcam. Ölmezsem sölerim :D

elleri ısıtıyım derken motoru yakmada

M.yildizli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 PWK
    CG'lere oluyor mu ? Bende arıyorum ısıtmalı elcik.

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı shi_bumi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, kış geldi ve sizi bilmem ama benim ellerim ne yaparsam yapayım üşüyor. Bu yüzden elcik ısıtma için araştırmaya giriştim. En iyisi Saito marka gibi görünüyor. Louis.de sitesinde 2 modeli var. Aşağıda resimleri inceleyin lütfen

http://img75.imageshack.us/img75/5581/saito1uz0.jpg

Bu model 34,95 euro. 3 kademeli ısıtması var. Başlangıç 40 Watt. Yüksek 20, alçak 10 Watt.

http://img255.imageshack.us/img255/8671/saito2gv2.jpg

Buda 14,95 Euro. 2 kademeli ısıtması var.

Site yöneticileri ile yaptığım yazışma sonucunda belli bir kiloya kadar 27 Euro kargo parası ödemem gerektiğini belirttiler. Sanırım 4-5 taneye kadar kargo ücreti aynı olacak. Sonuç olarak demem odur ki bir kaç kişi birleşirsek oradan bu elcikleri ucuza getirtebiliriz. Sadece elcikde olmayabilir. Birinin çok istediği ama kargo ücreti yüzünden getirtemediği malzemeler olabilir.

Ürünlerin Türkiyede'ki satış fiyatlarına gelince....İlk ürün Türkiye'de yok. İkincisine ise 60-70 Euro fiyat veriyorlar. Yani kargo ücretine katlanıp Louis'den alsanız bile daha iyi.

Bu ilk teklifimdi. Şimdi ikinci bomba geliyor. . Ben bu ıstma işine kafayı takınca baya bi araştırma yaptım haliyle. Ve gördüm ki bu ısıtmalı elcik denen şey öle çok ahım şahım bişey değil. Bir arkadaşın F650 sinde inceledim olayı. elciğe ince çelik rezistans teli sarılmış ve sisteme birde voltaj anahtarı eklenmiş o kadar.

V= I X R
    W= V X I

Arkadaşlar bu iki formülü bilen bu ısıtmalı elciği yapar diyorum . Merak ettiğim kendisi elciğine böyle bir sistem yapan var mı ?. Çünkü ben bu akşam malzemeleri satan yeri buldum. Yarın gidip fiyat alacam. Bide teknik yardım rica edecem ...Hadi bakalım milet....ısıtalım elleri diyoruuuuummmm....
    dostum bu ürünün benzerlerini çok inceledim ısıtma kademesi olmayan türleri 40 tl civarı gördüm ancak çok kaliteli bi diğer modelini kulanandan da yorum aldım ve gördüm 2 kademe ısıtmalı 60 lira fiyatı vardı sanırım yada 65 ama toplu alımda indirim yaparlar istanbul kartal topselvide motorcu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial 125 mh drift
    http://www.kalyoncumotor.com/index.p...product_id=616

nekadar kaliteli kademesı ne bılmıyorum ama bende arastırmıstım bunu gordum hosuma gıtmısdı ama guvenemedm ve 10 lırada kargo parası war aramaya zamanımda olmadı dusunursenız bı arayın gorusun derım..

Mytap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800R
    Keşke hayat için o iki formül yetseydi ( bu arada p=Vi W ise birim ) kesinlikle zor bir olay değil o elcik ısıtma. Ama ona bakırsanız tost makinesi de aynı mantıkta çalışıyor saç kurutma makinesi de. İş , bunları üretime geçirmekte. Ki bu adım o iki formülü kullanmak kadar kolay değil . İsterseniz bu sevdadan vazgeçin . (Çabanızı takdir ediyorum o ayrı )
    Yola çıktığında değil vardığında övün ....

ismetrx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250 r
    o kadar abrtmaya gerek yok al sana ısıtmalı elcik

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...07888414/detay

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Benim cakmakligim var ybrde. Ek.tesisata bağlı, ana.anahtar ve sigorta var. Ayrıca cakmakligin ayrı anahtarı var. Cakmakliga takilabilecek ve bezin içine tel gecirerek bi elcik ısıtma yapacağım yarın yapayım hatta. Orijinal elcigin üstüne gecirecegim. 20w olsa bana yeter kurye elcigim var zaten.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler