Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Elcik ısıtma yapalım veya topluca alalım diyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    shi_bumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Caponord
    Dear Mr. Kahraman

thank you for your order and your interest in our products.

Shipments to foreign countries are only possible by payment in advance
    because
    of administrative reasons.
    Therefore please would you be so kind to transfer the amount of money
    mentioned
    below within 10 days to our account.

Please mention customer- and invoice-number on the moneytransfer.

For this period your order will be placed ready for shipment and will leave
    our
    stock immediately to the address mentioned below when we received the
    money.

The merchandise will be shipped after full payment of the respective
    invoice.
    Please pay attention to declare our IBAN- and Swiftcode on the
    moneytransfer,
    the bankcharges will be reducted.

Bank and transfer charges have to be paid by you.
    Please make sure that you stipulate "all charges will be born by myself",
    when
    filling in the transfer form.

invoice total : EUR 74,75
    postal costs : EUR 29,55
    minus deposit : EUR 0,00
    ------------------
    outstanding amount : EUR 104,30
    ==================
    With best regards

Arkadaşlar görüldüğü üzere 5 adet elcik ısıtma alırsak kargo ücreti 29,55 Euro.
    Yani ürünün bize maliyeti 20,86 yani 21 Euro. Türkiyedeki satış fiyatı 60-70 Euro. 4 kişi arıyorum. Parayı havale edelim ve 1-2 hafta içinde ürün elimizde olur....SADECE 21 EUROOOOOO
    "I'm not sure whether I'm an actor who races or a racer who acts." Steve McQueen

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv 535
    merhaba arkadaşlar

ortalığı karıştırmak istemem ama bmw nin ısıtmalı elcikleri türkiyede üretiliyor

benden duymuş olmayın ...

Motosikleti
    Aprilia Caponord
    eeeeee....bizi ilgilendiren kısmı nedir bunun ?....BMW bize satmadıktan sonra...
    "I'm not sure whether I'm an actor who races or a racer who acts." Steve McQueen

Motosikleti
    mondial 100 kh
    eğer gönderiniz kargo dahil 100 euro nun üzerinde olursa gümrük beyanamesi açtırmanız bilimum ötv kdv ödemeniz TSE de uğraşmanız, CE belgesi getirtmeniz uygun posizyon numaralarından ithalat yapmanız gerekir , siz avrupadan ithal edecekseniz gümrük vergisi ödemezsiniz. CE belgesi gerekmez ancak diğer tüm vergiler ödenir bilginize.

P=IxU formulunden yola cikarak biraz bilgi vermek istiyorum
    P=guc
    I=akim(amper cinsinden)
    U=gerilim(volt)

diyelimki 21 wattlik bir ampul 12 voltta calisiyor cekecegi akim 1.75 amperdir
    motorda on far yaniyor diyelim 35 watt herhalde oda 2.91 amper ceker
    ikisi toplam 4.6 amper yapar ve motor calismaz sadece kontak acik isitici ve far yanarken 10 amperlik bir aku 2,1 saat sonra biter ama isitici aku uzerinden degil kontaktan yani sarj dinamosuna baglanirsa sadece motor calisirken acilir ve aku bitme sorunu ortadan kalkar ama bu arada bu bir rezistans oldugu icin direksiyonda demirden oldugu icin bir manyetik alan meydana getirebilir buda elektronik parcalari olumsuz etkileyebilir (ornek abs gibi)
    ureten firmalarin verilerine bakmakta fayda var diyorum
    saygilarimla

BeYfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CıbıRepSol
    kafama çok acayip bişi takıldı şimdi eldiven takmadığınızda soğuk u elin ön tarafı görmüyormu bu elcik avuç içini ısıtıya nasıl olucak şimdi
    [B][I]hiçbirimiz bu hayattan sağ kurtulamayacağız ki..:mrgreen:[/I][/B](FaRuK)

Ya tamam güzelde eldiven almak daha mantıklı olur heralde.Cunku zaten elçiği tuttugun zman ısınıyor.Bide su toplu kargo ısıne gelınce forumda boyle bıse olcagını zannetmem.Çünkü kim kime güvencek belli olmaz.

BeYfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CıbıRepSol
    gökhan yedilere gidiyomtek başıma gel gidelim hadi ordanda sinemaya gidicem ilk defa tek başıma deprasyona girdimaqkimse yk lem burda
    [B][I]hiçbirimiz bu hayattan sağ kurtulamayacağız ki..:mrgreen:[/I][/B](FaRuK)

Motosikleti
    cbx 750
    en iyisi deri eldiven

Alıntı BeYfa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gökhan yedilere gidiyomtek başıma gel gidelim hadi ordanda sinemaya gidicem ilk defa tek başıma deprasyona girdimaqkimse yk lem burda
    Yediler nere oluyodu unuttumvalla ya gecen benide efkar bastı baktım dolapda rakı var kestım peynırı dogradım havucu lan dedım sımdı farukda olsaymıs ıyı olurdu tek basına zevkı cıkmıyoreskişehir mt yle git sinemaya faruk bu istanbul bana büyük geldi.Üniversitede eskişehiri yazıcam gelebilirim oraya anlıycaan.
    Konu saptı kusura bakmayın

Faruk bide başol abi hayabusayı satıyor buraya konu açtı.Ceylan abinin drag yarıslarına katıldıgı hayabusanın granajlarıyla değiştirmiş.Hangi motoru alcak biliyonmu sen.

Benim bilgisayarda msn olmadıgı için buraya yazıyorum kusura bkamyın

Motosikleti
    Aprilia Caponord
    Alıntı Gokhan2433 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya tamam güzelde eldiven almak daha mantıklı olur heralde.Cunku zaten elçiği tuttugun zman ısınıyor.Bide su toplu kargo ısıne gelınce forumda boyle bıse olcagını zannetmem.Çünkü kim kime güvencek belli olmaz.
    Kimse kimseye güvenmedi zaten. Altı üstü 30-35 milyona ısıtmalı elcik getirecektik cillop gibi ama olmadı. Neyse. Ben kendim yaptım arkadaşlar. ve inannılmaz memnunum. 1 metresi 18 ohm olan direnç telinden 1 metre sardım her bir elciğe. yani toplam 2 metre. Sonrasında gidona takılabilen bir anahtar (Eski java ceylan sinyal anahtarı). Kontaktan elektriği aldım. Böylece otomatikmen sigortası oldu ve kontak kapalıyken sistem çalışmıyor. Resimlerini çekip koyacam bi ara.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Eger bu sistem bu kadar garantili ise o zaman koltugada yapalim. Tam olsun. Motoru satarken de deriz "Kisin bin her yerin isinsin"
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

wes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ilk dylancılardan ama şimdi Piaggio beverly 500
    Alıntı shi_bumi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimse kimseye güvenmedi zaten. Altı üstü 30-35 milyona ısıtmalı elcik getirecektik cillop gibi ama olmadı. Neyse. Ben kendim yaptım arkadaşlar. ve inannılmaz memnunum. 1 metresi 18 ohm olan direnç telinden 1 metre sardım her bir elciğe. yani toplam 2 metre. Sonrasında gidona takılabilen bir anahtar (Eski java ceylan sinyal anahtarı). Kontaktan elektriği aldım. Böylece otomatikmen sigortası oldu ve kontak kapalıyken sistem çalışmıyor. Resimlerini çekip koyacam bi ara.
    Selamlar,aynı sistemi bende yapmak istiyorum biraz biraz daha detay verirmisin, teli elcik altına sarıp elcikleri üstünemi taktın???
    sarma biçimi ile ilgili bir incelik varmı ?

teşekkürler

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    fotoları yayınlarsan bende yapmak isterim 30 35 almakta bişi degil ama kendin ugraşıp birşeyleri başarmak apayrı bi tat veriyo paylaşım için saol

killing_machine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Yzf R1 05
    yaw arkadaşlar elimizi tuttuğumuz yer zaten avucumuzun içinde kaldığı için kendiside ısınır.

Ama elcik korumanın iç yüzüne böyle bir uygulama çok süper olur.
    MoToCroSS RuLeZZ

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Banada lazım böyle bir sistem ama ben el yapımından çok satıl alınmasından yanayım.
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i
    Motorun kitapçığına bakman lazım. Alternatörün belli bir devirde vereceği watt miktarını yazması lazım. Far, sinyal, arka stop falan filan hesaplayıp fazladan bi 40-50 watt varmı bakmak lazım...

Bu arada 12 V çarpmaz
    300000000 V da çarpmaz arkadaşım. Volt elektriksel potansiyel farkıdır sadece. Bir yokuşun üst ve alt noktası arasındaki yükseklik farkı olarak düşünülebilir.

Çarpan akımdır. Örneğin birisi çok dik bir yokuştan yokuştan (yüksek potansiyel farkı ör. 30000000 V) üzerimiz doğru misket yuvarlarsa bunun acısını hissetmeyiz, çünkü akım azdır.

Fakat eğimi 300 Volt'a eşdeğer bir yokuştan bir kaya yuvarlanırsa bizi ezip geçebilir, yani çarpar, çünkü akım yüksektir.

12 V çarpmaz diye bir kaide yoktur, çarpmak bir yana öldürebilir bile.

Motosikleti
    KMT Duke 250
    insana zarar veren akım değil amperdir diye biliyorum. milyonlarca volt elektrik verebilirsiniz ama belli amper miktarı aşılırsa sonuç ölüm olur

overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    insana zarar veren akım değil amperdir diye biliyorum. milyonlarca volt elektrik verebilirsiniz ama belli amper miktarı aşılırsa sonuç ölüm olur
    Ya kardeş akımın birimi amperdir zaten. Ne kadar ezberci bir zihniyet bu böyle?
    Akım değil demeden önce insan akımın ne olduğunu, amper zarar verir demeden öce de amperin ne olduğunu öğrenir öyle yazar yazacaksa!

Nasıl uzunluğun birimi metredir, akım birimi de amper!

"milyonlarca volt elektrik verebilirsiniz ama belli amper miktarı aşılırsa sonuç ölüm olur" Ben de aynı şeyi söyledim.

Motosikleti
    KMT Duke 250
    volt demek istemiştim. okullardaki eğitimde ezberci zihniyet olduğu aşikar

Edit : yazılarımı editleyemiyorum nedense çok fazla değişiklik yaptınız uyarısı veriyor.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler