Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

SCOOTERDE AKÜ BİTERSE...:pr:

Motovento
    REKLAM ALANI
    musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    Alıntı E_M_R_E_sen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum şimdi ben işteyim ( gecegüvenlik) burdaki pclerin hepsınde garanti bandı var...
    anladım evin de varsa dene ama sorun başka

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    E_M_R_E_sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 ybr 125 :D
    önerileriniz icin cok tsk ederim...
    ANKARA MT

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Emre arkadaşım senim ayakta sorun yok öyle değil mi ?
    Benim motor 10 gün çalıştırılmadığı halde en fazla 3 marşla ayaktan çalışıyor !
    Başka bir adamın 10 defa ayaktan marşa basıp çalıştıramadığı motoru
    ben tek basışta çalıştırmıştım geçen sene !
    Motor orta sehpadaysa genellikle ayak marşını kullanıyorum !

Motosikleti
    Seyhan 125
    buji başını çıkar kesin ateşleme yapmıyordur

Motosikleti

slm arkadaslar

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emre arkadaşım senim ayakta sorun yok öyle değil mi ?
    Benim motor 10 gün çalıştırılmadığı halde en fazla 3 marşla ayaktan çalışıyor !
    Başka bir adamın 10 defa ayaktan marşa basıp çalıştıramadığı motoru
    ben tek basışta çalıştırmıştım geçen sene !
    Motor orta sehpadaysa genellikle ayak marşını kullanıyorum !
    dostum tek ben olsam 1-2 kişi daha denedi.. 3-4 kere ayak marşına bastıgımda asagı iniyor yukarı cıkmıyor bu seferde...

Alıntı musti81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buji başını çıkar kesin ateşleme yapmıyordur
    önerileriniz icin cok saggolun arkadaslar... motorun buji cıkartıp baktım.. sanırım marşa fazla basmaktan buji ucu yaglanmıstı sildim kuruladım geri taktım. yine tık yok.
    ANKARA MT

memin1857 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer
    Bilgisayar güç kaynağı ile akü şarj edilmez. 12 volt bi akünün şarj edilmesi için 12'den yüksek voltaja ihtiyacı vardır. Akü şarj cihazları 13.5-14.5 civarında çalışır. PC güç kaynakları (PSU) tam 12V verir. Haliyle ancak ölü bir aküyü BİRAZ toparlamaya yeter ama çeyrek kapasiteye bile şarj etmez. Full şarjlı bir 12V tabir edilen akü 13'ün üzerinde volt verir.

Tavsiyeler konusunda diğer arkadaşların yazdıklarına katılıyorum. Akünü sök ve şarja götür. Normalde tamamen bitmiş bir akü motorun çalışmasını engelleyebilir ve aküyü söktüğünde aküsüz ayak marşı ile çalışabilir AMA seni zaten şarj sistemin bozuk olduğu için akün bitti haliyle aküsüzkende ayak marşı ile çalışmaz. Sen aküyü sökücen götürücen oto elektrikçisinde adam gibi akü şarj redresörü ile şarj ettiricen sonra getirip takıcan motorun çalışacak hemen servise gidip alternatörünü kontrol ettireceksin.

Çalışmayan motora çok ayak marşı basarsan egsozdan benzin kokusu gelmesi normal. (Ateşleme olmadığı için yanmayan benzin egsoza akıyor) Hatta motorun çalıştığında egsozun içinde benzin yanacaktır, motorunda katalitik konvertör varsa başka problemler çıkabilir, çalışmıyorsa çok zorlama.

Motosikleti
    CbR 125 geri sayım...
    bak aynı olayı ben yasadım akum bıttı artık motorun mars sesınden ciyakk ciyakkk dıye kendıne yetmeyecek sesler basladı cok kısık bır sekılde...
    senın akun %99 bıtmıs..... ama benım anlamadıgım tek sey yolda gıderken ısıklarım sonmeye basladı demısın yanı bu akun sarj olmuyorda olabılır... senın yapacagın tek sey akunu doldurmak veya motora baglıyken soklattırıp aynı anda calıstırabılırsın

Alıntı mondialcii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abicim öle deme biz zatı alırken akü için servise götürdük kamyonetle ve adam aküyü şarj ederken kontağı açtı gaz vererek ayak marşına bastı ve 1 kerede çalıştı yani aküsüzde olsa kontak açık oldumu çalışır...
    akusuz calısamaz onun ımkanı yok... ama aku motora baglıyken vede sarj oluyorken calısabılır

Mel-a-ku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    alternatorun elektrik uretmıyordur. veya konjektor de problem vardır. bunlarda muhtemelen garantıden değişir. akü yü şarj ettirmek cozum değıldır. onun bitmesıne sebep olan şeyı arayacaksın. belkide elektrik harcaman yani toplam W , alternatorun urettıgı W den yuksektır. dolayısıyla şarj ediyordur fakat harcanan W ye yetmıyordur. akü yavaş yavaş biter. farlarında ampullerde değişiklik falan yapmadın değilmi? yada ekstra bır aydınlatma yapmadın insallah. eger onlar varsa onları çıkar akü nü şarj ettır bir dene. eger bitmiyorsa o W yi kaldırmıyordur motorun. ama eger hicbir değişiklik yoksa konjektor ve alternatorde sorun olabılır. veya sigortan atmıştır ( bu en basiti, bu olsa bunu gorurdun dıye uzerınde durmuyorum ). baska birşey aklıma gelmıyor.

Motosikleti
    Seyhan 125
    Alıntı delicoban adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak aynı olayı ben yasadım akum bıttı artık motorun mars sesınden ciyakk ciyakkk dıye kendıne yetmeyecek sesler basladı cok kısık bır sekılde...
    senın akun %99 bıtmıs..... ama benım anlamadıgım tek sey yolda gıderken ısıklarım sonmeye basladı demısın yanı bu akun sarj olmuyorda olabılır... senın yapacagın tek sey akunu doldurmak veya motora baglıyken soklattırıp aynı anda calıstırabılırsın

akusuz calısamaz onun ımkanı yok... ama aku motora baglıyken vede sarj oluyorken calısabılır
    aküsüz çalışır benim kinetiixte akü yok bisan dada yoktu bir ara

kontgerilla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dominar400ug
    gecenlerde aynı olay benim basıma geldi, servis tam zamanında getirmişsin dedi biraz daha getirmesem motor yanacakmış, tesisat ortadan yarılmıs , nasıl olduysa artık.
    komple tesisat değişti, akünün ömrü bitmiş , kuru tip akü tamamen bosalınca galiba bir daha şarz almıyor. 100ytl gözden çıkar öyle git servise...
    geçmiş olsun,
    ama ayaktan çalışması lazım eğer ordan çalışmıyorsa ayak marsında da sorun vardır...

Motosikleti
    yardımlarınız icin tesekkür ederim arkadaslar
    motorun aküyü doldurttum sonra geri taktım motora bu gün akşam akü yine bitti ama bu sefer hic bişi acık degildi ( farlar) sonra motoru aldım verdim servise bakalım ne yapacaklar.
    ANKARA MT

Motosikleti
    Seyhan 125
    keşke serviste dursaydın bu servislerin ne halt yidği belli olmuyor

Motosikleti
    motoru teslim aldım. servis motorun aküyü şarj etmeye yarayan bir parcasının bozulmuş oldugunu söyledi.Allaha şükür yapmışlar,teker patlaktı onuda yapmışlar inşallah tekrar böyle bir sorunla karsılaşmam.
    Alıntı musti81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keşke serviste dursaydın bu servislerin ne halt yidği belli olmuyor
    dostum servise cok iyi ve onlar benden habersiz bir iş yapmazlar!!!
    bilgileriniz ve önerilerinizle beni ve tüm scooter kullanıcıları bu konuda bilgilendirdiginiz icin cok sagolun arkadaşlar
    ANKARA MT

Motosikleti
    akünün şarz olmasını saglayan parca bozulmuş. degiştirildi. 10ytl
    ANKARA MT

dj_umit151rs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yine de ayaktan çalışması lazımdı akü bitmesi 151rs de benimde başıma geldi ayakla çalıştırmak çok zor ama sonunda çalışıyor ben belki 50 kere bastım ayak marşına çok zor oldu ama çalıştırdım bide 20. basışa filan gelince hafif motor rr diyo onu duyunca çeyrek gaz verirsen hemen çalışıyo motor

Motosikleti
    mondial 100 kh
    akü kutup başı gevişek olabilir.

hizli_cocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda 2006
    sana tavsiyem en yakın servise baş wur çünkü benim başımada geldi ayak marşını dişlileride kırıktı çook zor calışıyodu servise götürdüm hemen hallettiler yaklaşık 30-40 dk içindede werdiler
    slm lar tüm motorcu arkadaşlarım
    imza yoq kaşe war o olmazsa para war

Motosikleti
    kinroad (scooter)
    arkadaşlar benim pek değil hiçbir bilgim olmadıgı halde motorun(kinroad 150) elektrik tesisatını söktüm (sırf meraktan:D )sökerken de neyi nerden söktüğüme dikkat etmedim neyse mantık yürüterek tesisatı toparladım 2,5 luk kabloyla (eskisi 0,50 idi) şimdi herşey normal çalışıyor lambalar daha parlak yanıyor korna daha güçlü ses veriyor. benim asıl takıldıgım şu akü çıkarsa motor çalışmaz mevzusu oldu çalışırı arkadalar ben defalarca çalıştırdım ha motorun şarjı bitmiştir derseniz ona karışmam(çünkü ilk defa burda okuyorum bu olayı) ama motor kesinlikle aküyü çıkardıktan sonra ayakla çalışır görüntü yaparsam eger formada eklerim

Emre_Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şarj d,namosuyla alakalı bir şey var kardeş.Onu hallaetmen gerek.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler