Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Ehliyetsiz / yetersiz ehliyetten yakalanan sürücülerin araçlarına yapılacak uygulama

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı ahmet93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl geççek bu iki yıl ama mt ye söz veriyorum yaşım dolsun hemen alıcama a2 ehliyeti

Üç ay önce 690 ytl sürücüye, 253 ruhsat sahibine 50-60 ytl çekici ve otopark parası alıyolar nerden biliyorum çünkü ben o cezayı ödeyen şahıslardan biriyim
    geçmiş olsun arkadaş...
    caydırıcı olması açısından trafik cezalarının yüksek olması bizim toplumumuzda gerekli bence ancak ödediğin ceza karşısında da ağzım açık kaldı açıkçası

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YBR 125 (ara ara er6 n (: )
    Alıntı ahmet93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Üç ay önce 690 ytl sürücüye, 253 ruhsat sahibine 50-60 ytl çekici ve otopark parası alıyolar nerden biliyorum çünkü ben o cezayı ödeyen şahıslardan biriyim
    Evet arkadaşlar aynen böyle cezası. Benim kardeşim de birine çarpmıştı birkaç ay önce. bu cezaların aynısını ve üzerine olay yerinden kaçmaktan falan yedi 1044 YTL ceza yazdılar. 15 gün içinde ödersen %25 indirimi de var. biz de ondan yararlandık tabi 750 gibi bi rakam ödedik. cezalar yüksek gerçekten. o parayla A2+B ehliyet alırdı kardeşim de daha yaşı 15 işte ((:
    ozaN...

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok açık anlaşılıyor ki bir çok arkadaş başlığı tam okumamış veya anlamamış.

Bu başlıkta Ruhsatında, muayenesinde, zorumlu trafik sigorta poliçesinde ve motorun genel halinde (far stoplar aynalar plaka gibi) bir sorun olmayan motorun sırf kullanan ehliyetsiz diye bağanamayacağı .. ehliyetsiz motor kullanan ve kullandıranlara verilecek cezayı içeren maddelerde motorun trafikten men edilmesini gerektiren bir yaptırımın olmadığı konsuna açıklık getirdik ..

Bu işin yasal bir zeminde yapılmadığını dile getirdik. kanun maddeleri aşağıdadır iseyen kontrol eder ...Aracın trafikten men edilmesini gerektiren ilgili maddelerde açıkça bu dile getirilmiştir

http://www.e-yasamrehberi.com/2009_y...a_cezalari.htm
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Düştü mü acaba ehliyetsiz kullanmanın cezası

39/1-a Sürücü belgesi sınıfına göre sürmeye yetkili oldukları araçlar dışındaki araçları sürmek Sürücülere ve kullandıranlara 265,00 TL. 1-2 ay, tekrarında 2-3 ay 20 Sürücü aynı zamanda araç sahibi değilse, ayrıca araç sahibine de tescil plakasına göre aynı miktar için ceza tutanağı düzenlenir.

Kaynak: http://www.e-yasamrehberi.com/2009_y...a_cezalari.htm

acilen yardım

ben bugun yakalandim 62 tl muaneden ceza yedim ehliyetli birini ara motoru gotur dedi polıs aradım geldı aldık motoru yarın parka gıt dosya al felan dedı motor benım uzerıme cekme baglama felanda yok nekadar ceza yazmislardir ve taksit yapiliyormu acil yardım edın

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı sonmolla53 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bugun yakalandim 62 tl muaneden ceza yedim ehliyetli birini ara motoru gotur dedi polıs aradım geldı aldık motoru yarın parka gıt dosya al felan dedı motor benım uzerıme cekme baglama felanda yok nekadar ceza yazmislardir ve taksit yapiliyormu acil yardım edın
    en son bildiğim kadarıyla ehliyetsiz ve ya yetersiz belge ile araç sürenlere 750 tl peşin ödersen heralde 550 tl gibi bir cezası var.+ bağlarlarsa birde en az 30-40 tl park parası.yani kaba taslak 800 tl ceza 1 hafta muayene yaptırman için süre vermeleri lazım. e değer mi bir ehliyet 300-400 tl en güzeli ehliyeti alıp öyle kullanacaksın motoru hem devletin memurunu uğraştırmayacaksın hemde başın ağrımayacak korkarak motora binmeyeceksin,hemde cebinden boşuna para çıkmayacak.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler