Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

scooter 4 zamanlı motora kaç yağ konulacak

Motovento
    REKLAM ALANI
    TOP SPEED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250 VESPA 125 3 V İE
    Eyong'a katılıyorum illa motosiklet yağı olmasına gerek yok
    İMPOSSİBLE İS NOTHİNG

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooter lar normal motosikletler gibi şanzıman ve motor bir arada çalışmazlar, ıslak debriyaj değillerdir.

Ülke mevsimimizin normallerine göre 10W-40 herhangi bir motor yağını koyabilirsin, illa motosiklet yağı olmak zorunda değildir.
    otomobiller için üretilen yağlar da olurmu yani?

Motosikleti
    bajaj avenger 150 street
    konuyu hortlatıyorum ama mondial znu 125 motorum var ve yağ değiştiricem arkadaşlar castrol 10-40 4t mi kullanayım birde motorun haznesi sanırım 900 ml bu yağ 1 lt bunu nasıl ayarlıcam ?

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı ilkhe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuyu hortlatıyorum ama mondial znu 125 motorum var ve yağ değiştiricem arkadaşlar castrol 10-40 4t mi kullanayım birde motorun haznesi sanırım 900 ml bu yağ 1 lt bunu nasıl ayarlıcam ?
    evet o yağı koyabilirsin. 900ml oduğu doğrudur. yağı boşlattıktan sonra huni vasıtasıyla ağır ağır dök zaten yağ kutusunun üzerinde şeffaf ölçü var oradan 100ml kalana kadar dök.
    ilkhe bunu beğendi.
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    bajaj avenger 150 street
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet o yağı koyabilirsin. 900ml oduğu doğrudur. yağı boşlattıktan sonra huni vasıtasıyla ağır ağır dök zaten yağ kutusunun üzerinde şeffaf ölçü var oradan 100ml kalana kadar dök.
    hmm çok teşekkür ederim
    satoyama bunu beğendi.

Halit_79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Mash
    Arkadaşlar bilen bilir ama mutlaka içimizde bilmeyenlerde vardır. Yağ değişimi esnasında motordaki kirli yağı alt tapayı açtıktan sonra boşalttığımızı sanıyoruz fakat maalesef içeride yaklaşık 150-200 ml kadar kirli yağ kalıyor. Asıl önemli olan da içeride kalan o yağda motordaki en ağır kirli partiküllerin bulunmasıdır. Kalan kirli yağı boşaltma yöntemi çok kolay, 20 cm lik bir su hortumu ile yağ koyduğumuz kısımdan tazyikli bir şekilde üfleyerek motorumuzun içindeki yağın en kirli kısmını alt taraftan çıkmasını sağlamak. Bu şekilde yağ değişimini daha kaliteli bir şekilde yapıp, motorunuzun yeni yağı tam randımanlı kullanmasını sağlayabilirsiniz. Saygılarımla.

Motosikleti
    Honda Spacy 110
    Mobil 1 ESP FORMULA 5W-30 tam sentetik otomobil yağından artan 1 litre kadar bir yağ var elimde. Bunu Spacy Alpha scooter da kullansam ciddi bir problem yaratabilir mi? (Yağ haznesi 0.7 litre alıyor)

kerem999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ne istersen var
    yazin 5-30 koyma sıcakta ince kalir ısıtma motoru yazın 20-40 koy kışa sakla o yağı
    MOTOSTONE SİNİRLİ TAMİRCİ
    ( ----SCOOTER DÜŞMANI----- )

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    Bir çok konuda otomobil yağının motosiklet için uygun olmadığını okudum. En ciddi nedenlerinden biri de debriyajın da motor yağı ile çalışmasıydı. Ancak scooter'da durum nedir net olarak bilmiyorum.
    Vitesli motosikletimde tam-sentetik motosiklet yağı kullanıyorum.
    Tabiri caizse zeytinyağı bile iş görür ama kaç milisaniye dayanır onu bilemem. (sonuçta birbirine sürten metal cisimlerin arasında oluşan sürtünmeye karşı yağlanıyor)
    Motosiklet adlı taşıtta motosiklet için üretilmiş bir yağ kullanılmasında fayda var. Oran olarak fazla olsa da rakam olarak fazla bir fiyat çıkmıyor otomobil yağı ile.
    Madem motosiklet hobi işi, o zaman bundan kaçılmamasında yarar var.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler