Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motorum çalışmıyor (lüften yardım)

Motovento
    REKLAM ALANI
    kontgerilla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dominar400ug
    kısaca özetleyim.
    motoru servise bakıma götürdüm. yagı, bujisi değişti, gerekli bakımları yapıldı.
    servisten cıktım motor süper. 10km sonra yolda kaldım benzin filtresi kırılmış.
    yeni bir tane buldum taktım yine servise gittim. benzin pompası arızalı dediler.
    yenisini aldım taktılar sorun düzeldi.

bugün yolda giderken arka frenin basılı kaldığını gördüm. sıkışmış yani, stop ettiğimde , normal marş basmadı, ayak marşından çalıştırdım ve freni sıkılı halde gitmek zorunda kaldım. simdi hala fren sıkılı açamadım ve motor calısmıyor,

acaba fren sıkılı kaldığı için mi marj basmıyor yoksa başka bir problem mi var,
    marş motorumu arıza yaptı acaba ;

bir fikir bildirirseniz sevinirim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    sinyaller ve far yanıyor mu? yani elektrik geliyor mu? eğer geliyorsa marş motorundan ya da el marşının devresinde bir sorun olabilir. (kablo anahtar vs)
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    arka tekeri sök balatalar açılsın sorunun çözülür. gaz çekili halde istop etmişssin. debriyaj kilitli kalmış.

umarım sıkışık halde giderken aşırı ısıdan başka arıza yapmamıştır.
    geçmiş olsun.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı kontgerilla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kısaca özetleyim.
    motoru servise bakıma götürdüm. yagı, bujisi değişti, gerekli bakımları yapıldı.
    servisten cıktım motor süper. 10km sonra yolda kaldım benzin filtresi kırılmış.
    yeni bir tane buldum taktım yine servise gittim. benzin pompası arızalı dediler.
    yenisini aldım taktılar sorun düzeldi.

bugün yolda giderken arka frenin basılı kaldığını gördüm. sıkışmış yani, stop ettiğimde , normal marş basmadı, ayak marşından çalıştırdım ve freni sıkılı halde gitmek zorunda kaldım. simdi hala fren sıkılı açamadım ve motor calısmıyor,

acaba fren sıkılı kaldığı için mi marj basmıyor yoksa başka bir problem mi var,
    marş motorumu arıza yaptı acaba ;

bir fikir bildirirseniz sevinirim...

Canım kardeşim bu ne ya allahaşkına...revamıdır bir motorsevere bunlar...Allah bunları bize layık görüp almamızı sağlayanların müstehaklarını versin...İki dakikada anlattıkların bana stres verdi...O 10 km den sonra servise ellemi götürdün ...kabus gibi valla...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    dominar400ug
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Canım kardeşim bu ne ya allahaşkına...revamıdır bir motorsevere bunlar...Allah bunları bize layık görüp almamızı sağlayanların müstehaklarını versin...İki dakikada anlattıkların bana stres verdi...O 10 km den sonra servise ellemi götürdün ...kabus gibi valla...

sorma abi ya sinirlerim altüst durumda , servisle 1 hafta içinde akraba olduk.
    arkadasların dediğini bi denesem diyorum.
    el marsına basınca akü zayıfta ondan basmıyo gibi bir izlenime kapıldım,
    birkac saniye bekliyo ve cok hafif bir sekilde basar gibi yapıyo,
    ayak marşında sorun yok onunla calıstırdım, elektrik geliyor motora,

lastiği nasıl sökecez kolay bir yolu varmı?

debriyaj kilitli kalmıs demiş arkadas , debriyaj kilitli vaziyette motor çalısıp yürürmü ki?

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    bu motorlarda debriyaj yok ki? onun yerine yuvarlak ufak halkalar bulunuyor.

marş basmıyor gibi bir izlenim varsa akü zayıflamış olabilir. lastikle çalışmanın nasıl bir ilgisi var anlamadım? lastiği olmasa bile motor çalışır.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

okanogur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Supershadow 250 cc
    arkadaş birşer sorucam bu tip motorları çalıştırırken genelde frene basıpta çalıştırırlar. bir devre var sanırım onunla ilgili bir durum olabilirmi acaba.

Geçmiş olsun tekrar.

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    ön freni hafifce sıkmak gerekiyor. eski yamaha nuovoda da böyleydi. güvenlik veya gizli kontak dedikleri olaydır sanırım.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    sorma abi ya sinirlerim altüst durumda , servisle 1 hafta içinde akraba olduk.
    arkadasların dediğini bi denesem diyorum.
    el marsına basınca akü zayıfta ondan basmıyo gibi bir izlenime kapıldım,
    birkac saniye bekliyo ve cok hafif bir sekilde basar gibi yapıyo,
    ayak marşında sorun yok onunla calıstırdım, elektrik geliyor motora,

lastiği nasıl sökecez kolay bir yolu varmı?

debriyaj kilitli kalmıs demiş arkadas , debriyaj kilitli vaziyette motor çalısıp yürürmü ki?

Abi sen bu motoru neden aldın...Söylermisin...Böyle sıkıntı yaşamak için mi...sat anasını satayım...Ver ölü eşşek fiyata başka bişey al...veya motor da alma kış süresince kafanı dinle...hayatına dön yaşamdan keyif al...Birde deniliyorki kul yapısı bozulur hep çalışmazki arada bir bozulur vs.vs...geyik bunlar...motor bakımdan bakıma gidicek kankolar...lamı cimi yok...Bende hep öyle olmuştur...1 yıl içinde 3.kez servise gidicem öylemi...İmkansız...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Zorlarken aküyü boşaltmışsın korkacak bişey yok. Ayakla çalıştığına göre elektrik sisteminde bir arıza yok. Bekleyince marş çok hafif basıyo demişsin demekki marş motorunda sağlam. Biran önce freni tamir ettirmeye bak fren sıkılı kullanmak ciddi sorunlara yol açar.

Motosikleti
    dominar400ug
    cok şükür ki sadece fren kitlemiş dandik balatalar yüzünden hepsi
    balatayı ve fren telini değiştirdim sorun çözüldü gibi,
    aküm boşalmış nedense onada sonra bakacaz artık.

servise götürmiyeceğim mahallemizde bisikletciden bozma motorcu var ona baktıracam anasını satim. en azında dogru durust ilgileniyo adam

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı okanogur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş birşer sorucam bu tip motorları çalıştırırken genelde frene basıpta çalıştırırlar. bir devre var sanırım onunla ilgili bir durum olabilirmi acaba.

Geçmiş olsun tekrar.

ön frene basmassanız çalışmaz. orda marş müşürü vardır. motor çalışırken marş motorunu koruma maksatıyla(çocoklar basabilir, yanlışlıkla basabilirsiniz, kendi takılı kalabilir) konmuştur. yosa marş motorunuz çok çabuk yanardı.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

extreme76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regar raptor dadyw 250 cc
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi sen bu motoru neden aldın...Söylermisin...Böyle sıkıntı yaşamak için mi...sat anasını satayım...Ver ölü eşşek fiyata başka bişey al...veya motor da alma kış süresince kafanı dinle...hayatına dön yaşamdan keyif al...Birde deniliyorki kul yapısı bozulur hep çalışmazki arada bir bozulur vs.vs...geyik bunlar...motor bakımdan bakıma gidicek kankolar...lamı cimi yok...Bende hep öyle olmuştur...1 yıl içinde 3.kez servise gidicem öylemi...İmkansız...

ben ayda 2 kez gittim

c@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSX600F
    yani 1 söz var 1 çok motorsiklet tamirciside söyler arıza ile gidince

kardeşim bunu arabamı sandın araba kendini öldürür motor sahibini süründürür cidden de öle arabama benzin koyuyorum basıorum marşa gidiorum ama motor hafta da en azından 1 defa sorun oluor (akü boşalıor ,fren teli kopuor,ampul patlıor, sigortası atıor, balatası bitior,vidası gevşior) derken zaten motorun bakımı gelmiş oluyor hoppa yine servise git hehe yani

Mel-a-ku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @kontgerilla,

bu bir hafta ıcerısınde ne kadar masraf ettin..

+ lutfen bilinli musterı olalım, yaşadıgımız tum sorunları sikayetvar.com a da yazalım. buraya yazdıgın yazıyı aynen kopyalasan yıne kârdır. cunku gercekten geri donuyorlar oyle bır durumda.

Motosikleti
    mondial 100 kh
    cok şükür ki sadece fren kitlemiş dandik balatalar yüzünden hepsi
    balatayı ve fren telini değiştirdim sorun çözüldü gibi,
    aküm boşalmış nedense onada sonra bakacaz artık.

servise götürmiyeceğim mahallemizde bisikletciden bozma motorcu var ona baktıracam anasını satim. en azında dogru durust ilgileniyo adam

benim motorumunda aküsü bitti daha sadece 400 km de. ucuz etin yahnisi diyorum pek fazla takmıyorum. geçen gün lastğim patladı söktüm tamir ettim. delik şambriyelin iç kısmındaydı , ek yerinden delinmi, herhangi birşey batmamış. yapacak birşey yok, yamadım biniyorum, marş içinde kick start ı kullanıyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler