Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yeni Trafik Yasası

Motovento
    REKLAM ALANI
    kayisidiyari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    YA BU YAZININ BİR BAGLAYICILIGI VARMI, YADA BU MESELE KAPANDIMI ŞUNANKİ UYGULAMA NEDİR :

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    muvattali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Malatyalı hoşgeldin siteye Önce tanışma faslında kendini tanıtıp site üyelerine sepet sepet kayısı ikram etmeni beklerdik, aşkolsun .
    Soruna gelince, beklenen Kanun henüz çıkmadı. Çıksa bile 125 cc altı motorlarda B sınıfı ile motosiklet kullanılıp kullanılmayacağı konusu hala bir efsaneden ibaret. Federasyon bu konuda Meclis Trafik Komisyonuna bir teklif verdi ama açıkçası benim pek umudum yok. Önerim, eğer yok ise, tezelden bir sürücü kursuna kaydolup bir A2 edinmen. Ben öyle yapıyorum da..

Motosikleti
    ARN TUNİNG 125CC classifying!Special Keeway/Kazaze
    Motorsikletprensi kardesim.14 yasında trafigemi cıkıyorsun yaw.cıkarsında.polısler cıkartırmı bılmem.nasıl olacak anlamadım.sımdı ben 17 yasındayım.a2 ehlıyetı alacam.bundan once motorla.gezdım ama vucut ıtıbarı ıle polısler durdurmadı benı.ehlıyet alınca kafam rahat gezerım.ama 18 beklıyorum.nedenı;hem a2-b ehlıyetını beraber almak.cunku ayrı ayrı para vermek adama koyuyor.kullanmayı bılıyorasan tecrubelıyesen bın motora.18 aralıkta doluyor.o zamana kadar.ehlıyetsız.ama dıkkatlı.senın yasıtların.dıkkatsız oluyor.yanı 14 yasındakıler.herkes senın gıbı dusunmuyor.sen bın gıtsın.tecrubende var.4 yıl bekle ehlıyet al.ama 4 yıl az degıl. cussss

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    SIMDI BEN 16 YASINDAYIM GELECEK AY MONDIAL 50 TT ALACAM YANI EHLIYETSIZ KULLANABILECEKMIYIM LUTFEN CEVAP YAZIN ?????????????????????

Gelişim Sürücü Kursu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600
    Merhaba Arkadaşlar ;
    Son 6 aydır gerek medyada gerekse yazılı basında gündeme taşınan ve sürekli olarak gündemde tutulan bu konu malesef ilk motorsiklet federasyonunun bir teklifi olarak kaldı.Şuan elimizde T.B.M.M İÇİŞLERİ KOMİSYONU KARAYOLLARI TRAFİK KANUNU ALT KOMİSYONUN KABUL ETTİĞİ METİN VAR.
    Bu bir tekliften öteye geçemedi ve yeni bir kanun olmadan yürürlüğe girmeyecek.
    Gelişim Sürücü Kursu
    0216 330 54 44
    0216 336 62 77
    www.gelisimsurucu.com
    msn: ehliyet@msn.com

ivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Suzuki
    Dostum bu konu hakkında aydınlattığın için teşekkürler eline sağlık
    Tekerleğimi Yakarım Ama Ruhu'mu Asla
    İVAN ( serh@t )

siteye yeni kayıt oldum.30 yıldır araç kullanıyorum büyük şehrin trafiğinden kurtulmak için bir motor almaya karar verdim 250 cc ehliyet almaya niyet edince en erken temmuzda alabileceğim söylendi . bu ara B sınıfla yeni tasarıyla motor kullanılacağını duydum bu konuda aydınlatılmayı bekliyorum.

aakreeep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    paylaşımın için teşekkürler arkadaşım..

kaç paradır bu A2 alalım abicim

Forumdan Uzaklaştırıldı solistalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 Zat
    Alıntı setenayım adlı üyeden alıntı
    kaç paradır bu A2 alalım abicim
    İlden ile değişiyor bu fiyatlar ayrıca sürücü kurslarına görede aynı durum söz konusu mesela ben izmirde herşey dahil 200 tl verip kursa yazılmıştım ehliyet kart masraflarıda 80 küsür yapıyor toplam maliyet 280 tl. bunun için türkiye ortalamasında herşey dahil 280-400 tl diyebiliriz il ve ilçelerdeki fiyatlara göre.

blackhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125-CBR 600 RR/Yamaha R1 (2007)AB RH (+)
    böyle bir şey olursa Sadece B mi olacak yoksa C ve E lerde motorsiklet kullanabikeceklermi ehliyetsiz.Mesela benim C ehliyetim...
    AB RH (+) 506 357 7316
    http://www.facebook.com/vatandogukan
    https://www.facebook.com/Jand.komd.ozel.harekat

Trafik cezasi

Arkadaslar araba ehliyeti olupta motor(150 cc) kullananlara uygulanan trafik cezasi ne kadar bilen varmi?

hakanacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys 650 abs 2015
    walla ehliyet alsan daha az para ödersin onu biliyorum 350 falandı galiba
    deliler ve akıllılar aynı derecede zararsız kişilerdir
    asıl tehlikeliler yarı deli ve yarı akıllılardır..

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    A2 Ehliyet. mesele değil var zaten de ,

Şu hız limitleri yükseltilse çok hoş olacak !

PamPam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal_Raptor (R&R)
    8 Temmuzda A2 ehliyeti alacaklar bu sezonu gezerek gecirebilir.
    kaçıranlar bu sezonu kapatır arkadaşlar.ben polisten gördüm cezaları.dudak uçuklatacak cinsten.206 YTL ehliyetsiz sürmek, 1-2 ay hapis cezası(bu paraya cevrilir), 5 ceza puanı (ehliyetsiz yakalanan adama nasıl ceza puanı düşecekler onu da bilmiyorum ya) , birde motoru bağlıyolar.daha ilginci motoru ehliyetsiz kişi gidip alabiliyor.

arkadaşlar aşağıdaki topiğe bir göz atın derim..

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=16928
    [EMAIL="denizyilmaz83@yahoo.com"]denizyilmaz83@yahoo.com[/EMAIL]
    Pam_Pam

Gelişim Sürücü Kursu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600
    Merhaba,
    Malesef A2 ehliyeti olmadan cc farkı gözetmeksizin motosiklet kullanmak imkansız.Yukarıda belirtilenler yada duyumlarımız doğrultusunda B ile 125 cc veya 150 cc kullanma gibi bir imkanımız yoktur.Bu sadece motosiklet federasyonunun teklifiydi ancak meclis içişleri altkomisyonda kabul görmedi....
    Cezalarına gelince....
    206 ytl trafik cezası eğer motoru kullanan ruhsat sahibi değilse kullanan ve ruhsat sahibine 2 ayrı ceza yazılır.
    Kullanan ise mahkemeye çıkar 1 ay hapis cezası alır bu ise para cezasına çevrilir oda günlük 20 ytl yani 600 ytl yapar....
    Gelişim Sürücü Kursu
    0216 330 54 44
    0216 336 62 77
    www.gelisimsurucu.com
    msn: ehliyet@msn.com

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    ya bırakınız bu işleri kardeşim en başamı dönelim ;neden dersaneler var?,neden sürücü kursları var?, birileri para kazansında ne olursa olsun düşünsene bukadar insan B ehliyetiyle 125 veya 150 cc ye kadar motorsiklet kullandığını kurslar ne kazanacak ozaman.

Motosikleti
    HArley Davidson Softail Heritage Deluxe
    Alıntı motorsikletprensi adlı üyeden alıntı
    abi ben ne olacam ben yinemi polis korkusuyla motora binecem yaaaa yeter motor ehliyeti kalksın 14 yaşını dolduran her ''TÜRK GENCİ'' yani BEN gibi gençler motora polis korkusuyla binmekten kurtulsun artık yeterrrrrrrrr

Arkadaşım sakın yanlış anlama, lakin motorsiklet kullanmanın bir felsefesi bir raconu vardır. 14-15 yaşlarında büyük motorsiklet kulanmasını bildiğini sanan nice gençler hakkın rahmetine kavuştu. O nedenle Kanun koyucuları "18 yaş "demesinin elbette bir nedeni var. Motorsiklet kullanmak hız ile değil olgunlukla, keyifle kullanmak demektir.Polis korkusuyla Motorsiklet kullanmanın bence hiç bir keyifli yanı olmasa gerek ...

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    ney ehlıyet 18 yasmı oldu bı nededıgın bılıyrmusn
    Yeni yine yeniden

esreffatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yha ben 350 tl ye mobilet alıcam noter masrafı konusunda sıkıntı çekiyorum yardımcı olun lütfen armut piş ağzıma düş gibi laflar kullanıp bi öte atmayın

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler