Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

marş basmıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar kanuni tiğer motorum var yaklaşık 4 aydır kullanmıyordum şimdi hava güzel die kullanacaktım ama çalıştıramadım marş basmıyor nasıl çalıştıracam yardım ederseniz sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    4 Ay kullanmadığın için büyük ihtimalle akün boşalmıştır. Aküyü şarj ettirebilirsin; Başka bir araçtan takviye ile çalıştırabilirsin; var mı bilmiyorum ama varsa kickstart "ayak marşıyla" çalıştırabilirsin; Motosikleti marş açık konuma getirip ittirerek 2 viteste vurdurup çalıştırabilirsin; ve son olarak yeni bir akü alabilirisin.
    not: Başlık yazarken yardım yerine sorununa dair bişeyler yazarsan daha iyi olur.

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    4 ay hiç çalıştırmadıysan ve şimdi tık bile demiyorsa akün bitmiş demektir :( Vurdurmanı tavsiye ederim. Vurdurmayı 3 de dene almıyorsa 2 ye at. Eminim çalışacaktır.
    Okan ACAR

Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    "mars basmiyor" derken hic mi cevirmiyor (yani TAK TAK gibi ses mi geliyor sadece) yoksa cevirmeye calisip da motor mu calismak istemiyor?

motordan "TAK TAK" (veya "TOK TOK" olsun) gibi sesler cikiyor ve sanki motor hic dönmüyormus gibiyse akü "deep discharged" denilen bir durumda - yani ciddi hasar görmek üzere. uzun süre öyle kaldiysa bir daha adam olmaz, degistirmek gerekir.

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Mesaj başlıklarınıza

-yardım
    -yarmak üzereyim
    -yarıcam

cinsinden şeyler yazmak yerine içerik hakkında bilgi verecek kelimeler yazmanız tarafımızca tercih edilir
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Motosikleti
    Asya 150 T1
    Herkese merhaba, benim de sorunum benzer. ben de 2 aydır motoru kullanmıyordum.bugün kullanayım dedim.ancak motor çalışmıyor. akünün bitmiş olabileceğini düşündüm.ama hiçbir gösterge çalışmıyodu. motor servisine sordum.2 aydır kullanmıyosan asitli su falan problem çıkarmıştır, yeni akü alman lazım dedi.sizce bu problem nası çözülür?çok teşekkürler.

Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    Alıntı zaxaza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akünün bitmiş olabileceğini düşündüm.ama hiçbir gösterge çalışmıyodu. motor servisine sordum.2 aydır kullanmıyosan asitli su falan problem çıkarmıştır, yeni akü alman lazım dedi.sizce bu problem nası çözülür?çok teşekkürler.
    hoca, sen bunu ciddi ciddi soruyor musun yoksa bizimle dalga mi geciyorsun?

yukarida kalinlastirdigim "ama" lafinin anlami halk arasinda "suna söyle diyorlar AMA bundan dolayi o dedikleri öyle olamaz" gibi önce söylenenlerden emin olunmadiginda ortaya atilan "kanitlara" hazirlik sayilir. sen "akünün bitmis olabilecegini" düsünüp bitmis olmamasi gerektigini calismayan göstergelerden mi cikariyorsun yani?

bence git kendine adam gibi "carefree" bir akü al ve motorun tak. 2 ay kullanmayarak bozulan akünün markasini da bir yere yaz ki bir daha ondan almayasin...

Motosikleti
    Asya 150 T1
    Alıntı Predator[23rd] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoca, sen bunu ciddi ciddi soruyor musun yoksa bizimle dalga mi geciyorsun?

yukarida kalinlastirdigim "ama" lafinin anlami halk arasinda "suna söyle diyorlar AMA bundan dolayi o dedikleri öyle olamaz" gibi önce söylenenlerden emin olunmadiginda ortaya atilan "kanitlara" hazirlik sayilir. sen "akünün bitmis olabilecegini" düsünüp bitmis olmamasi gerektigini calismayan göstergelerden mi cikariyorsun yani?

bence git kendine adam gibi "carefree" bir akü al ve motorun tak. 2 ay kullanmayarak bozulan akünün markasini da bir yere yaz ki bir daha ondan almayasin...
    merhaba, yazdıklarım biraz çelişkili olmuş ama,daha önce de akü bittiğinde göstergeler çalışıyodu diye hatırlıyorum da ondan öyle yazdım.

Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    dedigim gibi, akü'yü degistir veya degistirmeden önce sarj et ve dene. eger calisiyorsa ve akü bir daha sorun cikarmiyorsa akünü kullanmaya devam et. yok iki gün motoru kullanmazsan ve yine calismiyorsa akü tamamen ölmüs demektir.

akünü sarj ederken düsük akimli (0.5-0.9 amper) ile sarj et. akünün kapasitesine göre (amper-saat) birkac saat sürebilir (4 amper-saatlik akü 0.5 amper ile sarj edersen 8 saatte dolar) ama akü icin daha sagliklidir.

eger akü ciplak gözle bile sismis gibi duruyorsa hic ugrasma, git yenisini al.

Motosikleti
    Asya 150 T1
    Alıntı Predator[23rd] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dedigim gibi, akü'yü degistir veya degistirmeden önce sarj et ve dene. eger calisiyorsa ve akü bir daha sorun cikarmiyorsa akünü kullanmaya devam et. yok iki gün motoru kullanmazsan ve yine calismiyorsa akü tamamen ölmüs demektir.

akünü sarj ederken düsük akimli (0.5-0.9 amper) ile sarj et. akünün kapasitesine göre (amper-saat) birkac saat sürebilir (4 amper-saatlik akü 0.5 amper ile sarj edersen 8 saatte dolar) ama akü icin daha sagliklidir.

eger akü ciplak gözle bile sismis gibi duruyorsa hic ugrasma, git yenisini al.
    çok teşekkürler verdiğin bilgiler için.iyi geceler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)