Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KENDİ MOTORUMU TAMIR EDECEĞİM DÜKKANA RUHSAT GEREKİR Mİ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Dorado akida 125
    Öncelikle merhabalar, biz iki arkadaş kendi motorlarımızı kesip biçmek istiyoruz. Bunun için de kapalı bir mekan depo, garaj, dükkan gibi bir yere ihtiyacımız var. Uzatmadan soruma geçeyim. Kendi motorlarımızı tamir edeceğimiz bir dükkan tutsak. Herhangi bir ruhsat vs. gerekir mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    xmax250
    kısa ve öz olacak ama gerekmez.

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    bir başkasına para yada ücret tekabülü edicek birşey almadığınız sürece niye gereksin, bende evimin arkasındaki depoya ruhsat çıkarttırıyım o zaman hatta bizde dayımın, arkadaşlarımın araçlarını orda söküp takıyoz

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:24 ----------

birileri dükkan açıp vergi vermesi gerekiyosa ülkedeki kaçak onlarca insan müsvettesi (homosapienler) versin ondan sonra türk halkıda verir
    mgokhan57 ve bassturbin bunu beğendiler.

Motosikleti
    Dorado akida 125
    Peki hocam belediyeden gelip bize kontrol e gelinirse ne demeliyiz? Sonuçta ben içeride motor tamir etmek için her türlü alet edevat bulundurucam. Bize gelip siz burda tamircilik yapıyorsunuz vs. deyip ceza yazabilir mi?

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kendi motorun hocam; bu dediğini yapan bir sürü insan var zaten.

mgokhan57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250 2022
    Bir kamu çalışanı olarak benim görüşüm elbetteki bir sorun olmayacağı. Ama şu konulardan emin olmak lazım;
    1- Orada kiracılardan bir başkası motosikletini size tamir ettirecek mi? Eğer cevap evet ise ve bu işlem esnasında o kişiden belli bir meblağ alırken yakalanırsanız yada fotoğraflanıp şikayet edilirseniz, büyük sorun çıkabilir.
    2- Etrafta resmi bir şekilde çalışan dükkan, özellikle tamirciler varsa sizi şikayet edebilir.
    Bunlar aklıma gelen ilk şeyler. Ama kiracılar sadece kendi motosikletlerini tamir edecekse hiçbir sorun olmayacaktır.

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    hiçbir şey olmaz... konu komşunun ufak tefek işlerini yapsan da bir şey olmaz... ne zamanki orayı ticarethaneye çevirirsin, o zaman vergi mükellefi olursun...

ruhsattan kastın resmi abonelikler v.b ise elektrik, su, doğalgaz vb abonelikler için bir kira kontratına ihtiyacın olacak...

Motosikleti
    Dorado akida 125
    Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Birde şu konu aklıma takılıyor. Kiraladığım dükkan veya deponun bağlı olduğu apartman üzerinde mutlaka yaşayanlar olacak sesten gürültüden rahatsız olup beni şikayet ederlerse bunun bana yaptırımı olur mu? Hangi saatler arasında çalışma yapabilirim?

mgokhan57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250 2022
    Alıntı UlanAmatör adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Birde şu konu aklıma takılıyor. Kiraladığım dükkan veya deponun bağlı olduğu apartman üzerinde mutlaka yaşayanlar olacak sesten gürültüden rahatsız olup beni şikayet ederlerse bunun bana yaptırımı olur mu? Hangi saatler arasında çalışma yapabilirim?
    Sabah 9 akşam 18 arası bir sorun olmayacaktır. Ama hafta sonları için sabah 10-11 daha iyi olur.
    Bir gün olacak dedim, oldu

Motosikleti
    Dorado akida 125
    Alıntı mgokhan57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabah 9 akşam 18 arası bir sorun olmayacaktır. Ama hafta sonları için sabah 10-11 daha iyi olur.
    Teşekkürler hocam bide bi muhasebeciyle vs görüşüp olurunu olmazını kanuna göre konuşayım iyi günler 🖐
    mgokhan57 bunu beğendi.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Alıntı OnixsyS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir başkasına para yada ücret tekabülü edicek birşey almadığınız sürece niye gereksin, bende evimin arkasındaki depoya ruhsat çıkarttırıyım o zaman hatta bizde dayımın, arkadaşlarımın araçlarını orda söküp takıyoz

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:24 ----------

birileri dükkan açıp vergi vermesi gerekiyosa ülkedeki kaçak onlarca insan müsvettesi (homosapienler) versin ondan sonra türk halkıda verir
    Yazdığınıza saygı duyuyorum harika
    Aprilia RS 250 GP Nº1

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aksam 7 sabah 7 arası bir de öglen 1 ile 3 arası ses yapmak yasaktır.

kiralama kontratından farklı bir amacla kullandıgınızda diğer saatlerde de gürültü yaparsanız şikayet edilirsiniz.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    işyerinden bir arkadaş, motorunu otoparka koyacaktı, en son mahalleden çok yakın 7 8 arkadaşı (hepsi motorlu), boş bir dükkan tuttular, orayı sadece kendilerine otopark olarak kullanıyorlar,
    içerde koltukları, tv leri, yıkama makinaları ve bilimum bakım vs. malzemeleri var,
    3 senedir herhangi bir sorun yaşamadılar, tamirat tadilat olmadığı için gürültüde olmadı ve şikayet de yemediler tabiki.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Dorado akida 125
    Alıntı maximusti, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işyerinden bir arkadaş, motorunu otoparka koyacaktı, en son mahalleden çok yakın 7 8 arkadaşı (hepsi motorlu), boş bir dükkan tuttular, orayı sadece kendilerine otopark olarak kullanıyorlar,
    içerde koltukları, tv leri, yıkama makinaları ve bilimum bakım vs. malzemeleri var,
    3 senedir herhangi bir sorun yaşamadılar, tamirat tadilat olmadığı için gürültüde olmadı ve şikayet de yemediler tabiki.
    Aynen hocam böyle şeyler görüyorum ve duyuyorum ama bizim amacımız daha çok kendi motorlarımızı tamir etmek, custom bişeylerle uğraşmak olduğu için biraz tedirgin oluruyoruz açıkçası.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı maximusti, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki elektirk su için bir şey yapmak gerekiyor mu bende depo olarak kiraladım ama elektrik su dükkan olmadığı için açılmaz vs gibi dedi emalkcı saçma geldi bana
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    elektrik su işini bilmiyorum açıkcası, bizimkilerde elektrik, su, internet, tv hepsi var.
    ama diğer türlü ticari bir işlem yapmadıkca problem olmaz.
    depo da olsa neticede elektriğe her daim ihtiyaç olacak , depoyu neyle aydınlatacaksın.
    berk_cglr bunu beğendi.

yulis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache RTR150 --> RTR180-->CBF1000FA
    Yettim gari,babam eki bisikletçi,emekli oldu dükkam da bana kaldı.Şuan dediğiniz gibi boş vakitlerimde dükkanta kendi işlerimi yada arkadaşlarımın işlerini yapıyorum.herhangi bir problem olmaz.su elektrik hala babamın üzerine onun için birşey diyemiyorum fakat karşılaşılabilecekj tek sorun eğer şikayet olursa ses,kalabalık,pislik vb. sadece zabıta gelir. Onda da ticarethane olmadığından uyarıp gidiyor.
    berk_cglr bunu beğendi.

Motosikleti
    Dorado akida 125
    Alıntı yulis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yettim gari,babam eki bisikletçi,emekli oldu dükkam da bana kaldı.Şuan dediğiniz gibi boş vakitlerimde dükkanta kendi işlerimi yada arkadaşlarımın işlerini yapıyorum.herhangi bir problem olmaz.su elektrik hala babamın üzerine onun için birşey diyemiyorum fakat karşılaşılabilecekj tek sorun eğer şikayet olursa ses,kalabalık,pislik vb. sadece zabıta gelir. Onda da ticarethane olmadığından uyarıp gidiyor.
    Çok sağol hocam zaten biz kepenkli bir dükkan tutup kepenkleri kapatıp içerde kendi keyfimize göre takılmayı düşünüyorduk. Hani dışarıdan insanlar görüp tamirci sanıp rahatsız etmesinler falan diye. Ticarethane olmadığını ispat etmemiz vs gerekiyor mu?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)