Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

en az benzin yakan motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI
    javacı_ayşe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jawa ceylan
    ben honda innova alıcam sanırım çünkü en az yakan o gözüküyo
    Ben günahlarına emanet edilmiş bir mermi çekirdeğiyim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı albts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    ayşe bence seni 600rr keser

DUDULALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat 2006
    Honda Beat km de 7 YKR ( 70.000 YTL)
    BİBER MUHAKKAK YAKAR, "YA GİRERKEN YA ÇIKARKEN"... By NaZmİ

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Ayşe kardeşim sen sakın scooter türüne bakma sonradan pişman olursun. Jawa ceylan gibi ağır bir motoru kullanabiliyosun zaten cbr ybr titan falan gibi commuter türü bişey al.
    2 zamanlı motorlar hakkında söylenilenler hepsi doğru değil 250 cc iki zamanlı mototr 500 cc 4 zamanlı motor kadar yakar falan gibi söylemler yanlış bunlar kulaktan dolma bilgiler ve doğruluğu yok. 2 zamanlı motorda 4 zamanlı kadar olmasada yüksek randımanlı bir motordur. Tek sorunu egzost ve emme aynı tur içinde yapıldığı için karışımda her zaman bir miktar yanmış kısım bulunur. Evet söylendiği gibi 4zamanlı da 2 turda bir 2 zamanlıda her turda ateşleme olur ancak 2 zamanlı motorlar daha düşük devirli ve yüksek torklu motorlardır bu nedenle benzin sarfiyatı 2 kat değildir. Ayrıca 4 zamanlı motorda motorun egzost yaptığı turda güç kaybı olur bu 2 zamanlı motorda olmaz bunu da unutmayalım.

lazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba 165-25

efsane jawa

bende jawa lazer var yakıtından ve performansından çok memnunum 104 km yol yaptım 2 lt civarı benzin yaktı.tabi ben elektronik ateşleme yaptım platin sorunu yok.beni tek rahatsız eden tarafı benzin alırken yağ koyma işi .sürati 120civarı.resimlerini görmek isterseniz 10 eylül abant gezisine bakabilirsiniz.

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı belo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla 50 cc ler için bir rivayete göre 60 70 125 likler içinde 100 110 diyorlar ama java 2 zamanlı bir motor olduğu için ve yanılmıyorsam senin motorun 250 lilik olduğunu kabul edersek sen şu anda 500 cc lik benzin harcıyorsun artık gerisini sen kıyasla
    bu işler rivayete göre olmaz bence

110cc yarı otomatik cup motor 2 lt yakıyor. motoru bağırtırsan en fazlz %40 artış olabiliyor. 50cc motorlar az yakar 4 zamanlı honda today mesela. fakat çok yavaş kalır. bana göre birazcık performans ve yakıtı güzel olsun istersen 125cc commuter (yamaha ybr125, honda titan) ya da cup motorlar (honda innova)

bence 2 zamanlı motorlar tamamen zarardır. hem çevreye hem de bütçeye zarar. 2 zamanlı motorlar sadece kroslarda avantajlıdır çünkü gaza ani tepkiler vermesi gerekiyor motorun. fakat bu devirde yakıttan önemli değil bence. yeni üretilen 125cc kroslar bile 4 zamanlı.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

spormotosiklet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bi jawacı olarak tavsiye

eski bi jawacı yım
    racing hayranıydım
    ama şu çapırlar değiştirdi....hani jawa dönerken eksoz sürter ya bide devirsizken guruldyarak 4. vites gezersin ya.. kafan bozuldu mu da 4.den 2 ye düşer yırtarsın ortalığı işte o zevki.. veriyolar...
    gv 250 dene .....jawadan hızlı
    dha kal,teli
    daha az yakıyo....(100 km de 2.7 lt -3.2 lt arası ) yani ölüsü jawanın yarısını yakıyo.. ses te tatlı...... eksoz da altında kayıyo..... eski bi jawacı olarak dene diyebilirimmmmmmmmmmmmmmmmm
    MOTOSİKLETTE DOĞUNUN YÜKSELEN SESİ:bounce:

Motosikleti
    jawa ceylan
    ya cup tarzı yarı otomatiklere alışabilir miyim sizce, yoksa çok mu yadırgarım innova gibi bir motoru, tamamen manuel bir motordan sonra, bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim

Motosikleti
    Honda Beat
    innovayı bilmiyorum ama konu benzin tüketimiyse honda todayi sakin kullanırsen 50 kuruş yakarsın. Ama ben yine honda beat al derim. 70-75 bin lira yakıyor. gayet te sorunsuz bir cihaz. innovayı bilemem. bu arada senin javanın bi resmi varsa buraya koysana.

jawacı ayse ozel mesajların dolu bır kac tane sılersen sana ulasabılırım ama ozelden..............

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Ben hyosung GT250(R) dicem - hem az yakıyor, hem 250cc, hem de çok eğlenceli
    -t
    ---
    Honda NC750S..... Honda VFR 2008... Hyosung GT250R

HAXO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KEEWAY 150 SL
    20 ytl 250 km ister yavaş ister hızlı farketmiyor hep aynı
    MOTORCU, HER HAVADA GİDENDİR!!!!

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı javacı_ayşe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya cup tarzı yarı otomatiklere alışabilir miyim sizce, yoksa çok mu yadırgarım innova gibi bir motoru, tamamen manuel bir motordan sonra, bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim
    özelden mesaj atmışın cevap verdim.

cup motorlar şehiriçi kullanım için çok az yakan ve eğlenceli motorlar. alışması son derece kolay. birkaç dk lık anlatımla hiç motor sürmeyen birisi bile vites sistemine alışabiliyor.

@tkalfaoglu

hocam hyosung 4lt/100 km yakar. innova 2lt/100 gibi rakamlarda. yarı yarıya fark var. sakin kullanım filan demeyin inanmam çünkü gt250 29 beygir bir motora sahip. motor güzel ama yakıt konusunda cimri değil. tabi uzun yol derseniz 250cc lazım

ayrıca innova sınıfının en sağlam motorudur. hondanın dayanıklılığıyla zor şartlarda bile motor dayanıyor. alan arkadaşlarım çok memnun.

hatta sitede bir yazı vardı innova yağsız bile çalışıyordu. kalite dış görünüşte bitmiyor bence. jawa da kalitenin sadece dış görünüşte kalmadığı bir motor. 20-30 yıldır tık demeden çalışan jawalar var.

aydınlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super 51
    keeway speed 150 (100km de 2 lt yaktığını duydum)
    [FONT="Arial Black"]Acı çekmeyenler,başkalarının acı çekebileceğini akıllarına bile getiremezler[/FONT]

Alcohol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YK-200GY2
    bende 200 CC 16,5 beygirlik bin Çin Eşşeği var Km de 9 kuruş yakiyor
    İnsanlarla Ugraşmaktansa Makinalarla Uğraşmayı Tercih Ederim....

maitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 KT
    yaklaşık 40 gundur 2.el aldıgım yamaha crypton kullanıyorum.
    buda yarı otomatıklerden ve tek kelımeyle super.
    gelelım yakıt olayına.
    10510 km de benzin bitti.(50 metre motorcukumu ıtmek zorunda kaldım)
    ıstasyonda yan ayaklıga aldım ve 12 YTL lık benzın aldım.dık tutsaydım bıraz daha alırdı.
    daha sonrakı benzın alışım gosterge sondayken oldu ve motoru dık tutarak 11 YTL lık benzın aldım.km 10825 i gosterıyordu.
    drtık hesabı yapmak sıze kalmıs.benım hesabıma gore yaklaşık 35-40 Ykr cıvarında.

Motosikleti
    jawa ceylan
    bu iyi bişey 35-40 ykr yakan bir motor bayağı az yakıyo demektir, bu da bir alternatif olabilir, bu arada gilara runner ne kadar yakıyo bir bilginiz var mı?

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sanırım daha ufak boyutlu bir motosiklet düşünüyorsun benim hyosung sıkışık trafikte dur kalk falan 100 km de 4 lt yakıyor...Manuel vitesli büyük ve kıvrak bir motosiklet arasıra Keeway arn kullanıyorum çok garip geliyor 125 cc arkadaşıma ait ne kadar yaktığını öğrenince seninle paylaşırım problemsiz bir model şehir içine çok müsait ve dizaynıda güzel...

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    arkadaşlar şu ykr ytl ye bir türlü alışamadık.

35-40 ykr demek 350-400 bin lira yapıyor eski paraya göre. yani 2000cc benzinli bir arabayla aynı yakıyor.

cebinizdeki paralara bakın bakalım 10 ykr ne kadar eski paraya göre??

Eyüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSXR 600 K7-CBF 150
    gilera runner adamın ocağına incir ağacı diken motorlardan ayşe hiç bulaşma bence.Ama güçlü ve seri motordur eee o kadarda yaksın demi ama

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler