Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çözülemeyen telsiz devir saati sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    ergunerbaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 Z Tenere
    Cümleten iyi akşamlar, cg tip elektrik tesisatına sahip motorda ne yaptıysam bir türlü çözemediğim,akü bağlı iken ne kadar gaz açarsam açayım iki bin deviri geçmeyen devir saati arızası ile uğraşıyorum. Aku kutup başlarından herhangi birini çıkardığım zaman gaz açınca normal şekilde yükseliyor. Tesisatın bantlarını komple soydum kontrol ettim kopuk,kaçak gibi bir durum yok.Akü şarj sorunu veya ateşleme sorunu yok. Motosiklet elektriğinden anlayan forum üyelerinden yardım rica ediyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:47 ----------

Ateşleme bobini giriş kablosundan saate direk bağlantı yaptım sonuç değişmedi. Multimetre kullanmayı biliyorum ve anladığım kadarıyla yapabileceğim tüm kontrolleri yaptım fakat bu durum beni aşıyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Göstergenin şasesini yanlış bir yerden almış olma ihtimaliniz olabilir, göstergenin kablo soket renkleri elektrik tesisatı ile aynı renklerdeki ile bağlanması gerekmektedir aksi halde göstergede sapıtmalar meydana gelmektedir. Göstergenin şasesini yani yeşil renk olan kabloyu farklı bir yere bağlayın sorununuz çözülebilir.

ergunerbaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 Z Tenere
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Göstergenin şasesini yanlış bir yerden almış olma ihtimaliniz olabilir, göstergenin kablo soket renkleri elektrik tesisatı ile aynı renklerdeki ile bağlanması gerekmektedir aksi halde göstergede sapıtmalar meydana gelmektedir. Göstergenin şasesini yani yeşil renk olan kabloyu farklı bir yere bağlayın sorununuz çözülebilir.
    Göstergeye üc adet kablo geliyor, siyah,sarı siyah ve yeşil. Yeşil olan şase ve tüm bağlantılar tek bir kablodan şaselenmiş.Multimetre diyot kademesinde tüm kabloları kontrol ettim,şaseye ve yeşil kabloya degdirdigim zaman ötüyor. Yarın göstergeye giden yeşil kabloyu ayırıp motorun gövdesine değdirip deneyeceğim bakalım.Cevabınız için teşekkür ederim

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Göstergenin yeni dahi olsa arızalı olma ihtimalini gözden kaçırmayın.
    ergunerbaş bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    Sarı siyahi direk bobinden al. Buji piposunu. Bağlandığı bobine çoğu motorda sarı- siyah ve yeşil gider.
    ergunerbaş bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)