Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Falcon Sport 100 Arka taraftan gelen ses

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba abilerim ve kardeşlerim motoru mart ayında bir bayiden 2018 model 12 km olarak satın aldım. Motor elime geçtikten sonra youtubedan izleyerek kullanmayı ögrendim ve 500km kadar kullandım bakım yapıcak ustaya vermeden orta sehpanın yere değmesi ve vites geçişlerinin arada geçip geçmemesi gibi sıkıntısı vardı. Bakımdan aldıktan sonra ustamız orta sehpayı, yan ayaklığı, yağını işte debriyaj telini falan ayarlamış ama şöyle bir sıkıntı varki motoru 2-3 dakika ısıtıyorum sonrasında 1e taktığımda motor hem kendini ileri atıyor hemde tak diye arka dişli kısımdan bir ses geliyor yolda giderken her gaza bastığımda veya vites yükselttiğimde bu ses mevcut gelen ses taak diye bir ses nalet olsun yaşadığım yerde adam akıllı işini doğru dürüst yapan bir usta bulamadım bu sorunun adı nedir veya neyden kaynaklanır bana yardımcı olurmusunuz ? Teşekkür ederim.

Bu günde motoru orta sehpaya alıp vitese atıp arkadaki sesi kontrol etmek istedim.
    1.viteste yük binmediği zaman yok
    2.viteste arada taak diye ses yapıyor gaz verdiğimde
    3.viteste hem arka teker kasılarak dönüyor hemde dediğim o sesi yapıyor
    4.viteste 3.vitesle aynı şekilde arka teker fazla kasılıyor ve yükleyeceğim videoda gördüğünüz gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:26 ----------

https://youtube.com/shorts/oBSTXRroX2s?feature=share

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Ses arka dişlidenmi zincirdenmi geliyor önden motor kısmındanmı?

Zincir çok bol gibi görünüyor.zincir baklalarında sıkışan baklalar öyle ses yapar.

Önce boşluğu kontrol edin.Zaten en geride zincir ayarı.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Vites boştayken ve tekerlek yerdeyken arka dişiliyi ileri geri oynatabiliyorsanız kaplin takozlarınız bitmiş demektir. Bir başka neden ise zinciriniz bozulmuş olabilir.
    bassturbin bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler