Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CBF 150 GAZ SORUNU

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    V-STROM DL 650
    Selamlar 2009 model Honda cbf 150 motosikletim marşa basınca önce zor çalışıyordu daha sonra hiç çalışmadı. Motosiklete elektrik gelmiyordu . Ustaya gösterdiğimde belirli kontroller yapıldıktan sonra subaplar çok sıkı gevşettim dedi. Ardından statöre ve beyine baktı . Beyinden olduğunu söyleyip değiştirince elektrik geldi. Şu an motor çalışıyor ama gaz verince yarım gazda stop ediyor. Sebebi ne olabilir ? Şimdiden çok teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı BURAK BEKTAŞ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar 2009 model Honda cbf 150 motosikletim marşa basınca önce zor çalışıyordu daha sonra hiç çalışmadı. Motosiklete elektrik gelmiyordu . Ustaya gösterdiğimde belirli kontroller yapıldıktan sonra subaplar çok sıkı gevşettim dedi. Ardından statöre ve beyine baktı . Beyinden olduğunu söyleyip değiştirince elektrik geldi. Şu an motor çalışıyor ama gaz verince yarım gazda stop ediyor. Sebebi ne olabilir ? Şimdiden çok teşekkürler
    Karbüratörden veya emme manifoldundaki contalar size bu durumu yaşatıyor olabilir.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Stator veya aku ile ilgili olabilir mi ?

Motosikleti
    V-STROM DL 650
    Mantıken sonuçta ateşleme geliyor ve motor rolantide çalışıyor. Yarım gazdan sonra çalışmayı kesiyor. Karbüratör siparişi verdim bakalım inşallah oradan kaynaklıdır.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Mantıken sonuçta ateşleme geliyor ve motor rolantide çalışıyor. Yarım gazdan sonra çalışmayı kesiyor. Karbüratör siparişi verdim bakalım inşallah oradan kaynaklıdır.
    Karbüratörü direkt değişmektense tamir kiti ile revize edip yenilemek daha mantıklıydı veya emme manifoldundaki contaları değişip denemekte.

Motosikleti
    V-STROM DL 650
    Karbüratörde değişti ama hala gaz verince stop ediyor. Yeni Bobinde denedik durum aynı

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğer kontrol etmediyseniz;
    -Benzin hortumunun ve benzin filtresinin tıkalı yada pis olmadığından emin olun.Depodaki benzini de kontrol edin.Deponun dibine pislik yada su çökmediğinden emin olun.
    -Hava filtresinin tıkalı yada pis olmadığından emin olun.

Motosikleti
    V-STROM DL 650
    Motor şu an çalışıyor fakat giderken egzozdan port port diye sesler çıkıyor ve yüksek viteslerde daha rahat çalışıyor gibi . Sanırım servise götürücem

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:33 ----------

Bunlara da baktık çok sağolun

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Motor şu an çalışıyor fakat giderken egzozdan port port diye sesler çıkıyor ve yüksek viteslerde daha rahat çalışıyor gibi . Sanırım servise götürücem

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:33 ----------

Bunlara da baktık çok sağolun
    Egzozdan gelen tatlı patırtıların sebebi egzoz contanız kaçırıyor olabilir.

Motosikleti
    V-STROM DL 650
    İyi bir usta buldum ve sorun çözüldü. Segman değişti , subap ayarı ve karbüratör değişiminden sonra saat gibi oldu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)