Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Beyin fırtınası. Racing kasaya ns200 koyulur mu? Ustalar?

Motovento
    REKLAM ALANI

Demin yanlış yere açmışım konuyu kusura bakmayın lütfen.

Ns200 kelle motoru bu motosiklete koyarsak
    Dişli zincir oynaması ile 160 görür mü ?
    F/P olarak uzun vadeli kullanımda uygun olur mu.

Takılacak motor: daelim roadwin250
    Sebep: parçası tr de yok blok değişimi şart
    Cbr/r25: önermeyin aşırı pahalı ns200 kelle 10 lira onların kelle 30-35

Motor görseli

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ns200 normalde de 160 göremiyor diye biliyorum. Siz o bloğu kendi motorunuza farklı dişli oranlarıyla adapte etseniz bile kuvvetle muhtemel 160 görseniz de kalkış, ara hızlanma, çekiş gibi konularda zayıf ve tatsız bir motorunuz olacaktır diye düşünüyorum.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ns200 normalde de 160 göremiyor diye biliyorum. Siz o bloğu kendi motorunuza farklı dişli oranlarıyla adapte etseniz bile kuvvetle muhtemel 160 görseniz de kalkış, ara hızlanma, çekiş gibi konularda zayıf ve tatsız bir motorunuz olacaktır diye düşünüyorum.
    Ns200 ve RS200(grenajlı racing kasa) blokları aynıymış.
    Baktım topspeedlerine 150-168 arası motordan motora değişiyor.
    Dişli oynaması ile +5,10 km her türlü artar diye düşündüm.
    Aslında 150 rahat yapması da yeter bana her yere full topspeed ile gitmiyoruz sonuçta.

Amacım minimum para ile maksimum kalite
    Yani ns kelle takıp yamaha kalitesini zaten beklemiyorum
    Örneğin ns200 parçası uygun, kellesi 9-12 bin tl bandında bulunuyor
    Çin değil uzun yolculuk yapabilirim yolda kalmam bakımları aksatmazsam diye düşünüyorum.

Bilmiyorum tabi siz tecrübeli insanların fikirleri çok önemli

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı s200honda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmiyorum tabi siz tecrübeli insanların fikirleri çok önemli
    Tecrübeli insanlar küçük hacimli motorlarla o hızları hiç düşünmemeni söyler.
    espresso bunu beğendi.

Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısınız da ben zaten nadir topspeed yaparım
    125 filan rahat yapsın uzun yol yaparken 80 90 ile yol bitmez çünkü. redline abanınca da 155 civarı yapsa yeterli olur zaten öyle düşünüyorum. Ns200 takınca bu şekilde olur mu onda kafam karışık

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    O bloğu o motora taktında 160 görmesi kaldı. Tavsiye etmem, hem paranıza hem emeğinize yazık.
    espresso bunu beğendi.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Egzoz bilyası ve dişlilerle oynanırsa 170 görürsün. Egzoz bilyası konusunda tecrübeli bir usta bulman gerek. Bizim burada çok iyi bir usta vardı fakat covid-19 sebebiyle mevta oldu. Kalfası çırağı öğrendiler mi yapabilirler mi bilmiyorum.
    espresso bunu beğendi.

salih dalkıl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzoz bilyası ve dişlilerle oynanırsa 170 görürsün. Egzoz bilyası konusunda tecrübeli bir usta bulman gerek. Bizim burada çok iyi bir usta vardı fakat covid-19 sebebiyle mevta oldu. Kalfası çırağı öğrendiler mi yapabilirler mi bilmiyorum.
    Egzoz bilyasında işcilik çok önemli hocam eğer usta düzgün takamazsa arka kampana erken biter buda akünün az şarj olmasına sebep olabililit doğru dediniz bilyayı mümkünse çelik taktırın 😂😂
    espresso ve DickName bunu beğendiler.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yapılan bir hız insana nasıl keyif verir? Benim keyif alabilmem için "ölürsem kabrime gelme istemem" şeklinde hazinli sesler çıkararak son nefesini vermesi değil, devamının da olduğunu bildiğiniz ağlamadan zırlamadan yapılabilen hızlardır. Herkeşin zevkine hiç kimse karışamaz

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    İlla yapacağım dersen elbet olur olmasına da, bu konuyla alakalı çok güzel bir atasözü var:

"Attığın taş ürküttüğün kuşa değmez"
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar250
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    🤣🤣 Çok tehlikeli bence

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Komple tesisat, beyin, enjeksiyon, vs. geçirirseniz çok mantıklı olur. Zaten tek silindir makina motor kulaklarına çok aşırı bi işlem gerektirmez gibi.

Alıntı vycmajoris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O bloğu o motora taktında 160 görmesi kaldı. Tavsiye etmem, hem paranıza hem emeğinize yazık.
    Ne alaka hocam bu motora cg mct cbr r25 de taktılar biniyolar
    Benm bütçe japona yetmedi çin takıp yolda da kalmak istemedim en mantıklısı hint ns geldi işte

Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Komple tesisat, beyin, enjeksiyon, vs. geçirirseniz çok mantıklı olur. Zaten tek silindir makina motor kulaklarına çok aşırı bi işlem gerektirmez gibi.
    Selam zaten komple tesisat beyin enjeksiyon takmadan çalışmaz ki mecbur onlar zaten olucak. Bakalım deneyip görücez teşekkür ederim yanıtınız için

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:13 ----------

Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlla yapacağım dersen elbet olur olmasına da, bu konuyla alakalı çok güzel bir atasözü var:

"Attığın taş ürküttüğün kuşa değmez"
    Hocam kuşu ürkütmek için r25 takardık ama 40 45 bine geliyor fiyat
    Ns de 20 liraya herşeyiyle yapabiliyoruz
    F/p zaten 150 den sonra korkuyorum acıkcası
    benim için 120 ye rahat çıksın arada redline yapıp 150 falan görsem yeter zaten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:16 ----------

Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok doğru söylediniz hocam
    Benim amacım 120 130 rahat cıksın uzun yolda rahat gitsin yeter
    Redline nadir yaparım 150 ozaman da görürse tamam benim için

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Beni yanlış anlamayın ama bu nasıl bir ucubedir arkadaş.

bal gibide koyulur koyulmaz diyenleri es geç. Hesabını şöyle yap eğer roadwin kasasına ns 200 motoru koyduğunda normal olarak RS200 den daha uyguna mal ediyorsan direk yap gitsin hem çok eğlenirsin şu ana kadar hep proje motorlarıyla uğraşmışımdır. kapak blok piston krank yada swap farklı şeyler yapmayı hep huy edindim merakın varsa uyguna geliyorsa yap.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Roadwin zamanında ben sürdüm o motor oturuş pozisyonu olarak dik bir oturuşu var rs gibi yani ss oturma pozisyonuna sahip değildir daha çok sport touring gezi motoru tadında keyifli bir motor ..
    ama ss değil ..

Onun dışında neden olmasın olur pulsar motoru .. zaten sanırım motorun parçası bulunmadığı için herkes kendince bir şeyler takıyor bir YouTube videosunda izlemiştim arkadaşda cg motoru takmıştı roadwine

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    grenaj olduğu ıcın pulsardan en az 10 km daha hızlı gıdecektır dıslı oranları zıncır uzunlugu ıle tam ayar yaparsanız pulsardan daha sarı ve hızlı olacağı kesın cın malı olduğu ıcın daha hafıf olduğuna emınım ama frenleme ne durumda ona da dıkkat edın derım

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    grenaj olduğu ıcın pulsardan en az 10 km daha hızlı gıdecektır dıslı oranları zıncır uzunlugu ıle tam ayar yaparsanız pulsardan daha sarı ve hızlı olacağı kesın cın malı olduğu ıcın daha hafıf olduğuna emınım ama frenleme ne durumda ona da dıkkat edın derım
    Daelim Kore malı Çin değil .. ve kaliteli üretim yapan eski bir firmadır .. normalde uzmanlık alanı scooterdır dünya scooter yarışları vardır ordada şampiyonlukları olan kendini kanıtlamış ispatlamış iyi bir markadır normalde.. 2021 yılında firma ismini dna olarak değiştirdi. Sanırım bu markanın distribütör falan kapandı hiç bir parçası gelmiyor sıkıntı orda ..

Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    153 de kesiciye girer. ayrıca o bloğu nasıl uyduracaksın blok kulakları ayrı yerlere denk gelemeyecek mi.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı s200honda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150-168 arası motordan motora değişiyor.
    Yok 299 mg. Sonra kol çıkardı bacak çıkardı. Mesele motoru yürütmekse yürür. Gerisi ne olur, takınca görülür.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)