Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletim çalışmıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yuki ZN250T
    Arkadaşlar merhaba. Motorumun bujisi arızalı diye düşündüğüm için buji satın aldım, D8EA kodlu. Bujiyi değiştirdim fakat halen motorum çalışmıyor. Bana ateşleme yok gibi gelmişti, yeni buji çatır çatır ateşliyor. Fakat motosikletimi yine çalıştıramadım. Karbüratöre giden hortumlarda yakıt var gibi gözüküyor. Videoyu aşağıya koyuyorum, sese göre falan anlayabilip yardım edebilecek varsa çok minnettar kalırım.

https://www.youtube.com/watch?v=aYotaYHjG14

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Blokta sıkıntı yok ise siz motoru çalıştırmaya çalıştığınız için boğmuş olabilirsiniz, karbüratörün altında pis benzini tahliye etmek için bir hortum o hortumun üst kısmında vida olması lazım gevşetip fazla benzini boşaltın ve vidayı sıkın sonra tekrar deneyin olmadı bir servise gösterin başka sıkıntı da olabilir videoyu izlemeden yorum yapıyorum.

Motosikleti
    Yuki ZN250T
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Blokta sıkıntı yok ise siz motoru çalıştırmaya çalıştığınız için boğmuş olabilirsiniz, karbüratörün altında pis benzini tahliye etmek için bir hortum o hortumun üst kısmında vida olması lazım gevşetip fazla benzini boşaltın ve vidayı sıkın sonra tekrar deneyin olmadı bir servise gösterin başka sıkıntı da olabilir videoyu izlemeden yorum yapıyorum.
    Hocam elimde buji anahtarı yoktu, 18'lik anahtarla sıkmaya çalıştım. Tam sıkamamış olabilir miyim? Blokta sıkıntı yok, henüz 4 küsür bin kilometrede. Birçok vida var, hangisi olduğunu nasıl anlayacağım? Küçük bir ilçedeyim, tamircilere güvenmiyorum.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Buji tam sıkılmamış olsa marşa basarken fıs fıs fıs diye tarif edebileceğim ses gelir , böyle bir hava kaçak sesi varsa kompresyonda yapmaz motor çalışmaz..

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Akünüzden dolayıda çalışmıyor olabilir, akünüz videodan gördüğüm gibi zayıf ve marş motorunu yeteri kadar kuvvetli çeviremiyor, bu güçte dönen marş motorunu istediğiniz kadar basın motor asla çalışmayacaktır. Araç aküsü ile takviye edip çalıştırmanızı öneririm.

Motosikleti
    Yuki ZN250T
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buji tam sıkılmamış olsa marşa basarken fıs fıs fıs diye tarif edebileceğim ses gelir , böyle bir hava kaçak sesi varsa kompresyonda yapmaz motor çalışmaz..
    Anlama şansım var mı acaba bunu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:14 ----------

Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akünüzden dolayıda çalışmıyor olabilir, akünüz videodan gördüğüm gibi zayıf ve marş motorunu yeteri kadar kuvvetli çeviremiyor, bu güçte dönen marş motorunu istediğiniz kadar basın motor asla çalışmayacaktır. Araç aküsü ile takviye edip çalıştırmanızı öneririm.
    Hocam bir arkadaşımın motosikleti var, onun motorundan takviye yapıp çalıştırmayı deneyebilirim. Araç aküsü ağır gelmez mi, aküyü veya elektrik devrelerini falan yakmaz mı acaba?

Motosikleti
    CRF 250
    12V dünyadaki tüm akü türleriyle takviye yapabilirsin. Kutup başları doğru bağlanmış ise problem olmaz.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı vFurky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlama şansım var mı acaba bunu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:14 ----------

Hocam bir arkadaşımın motosikleti var, onun motorundan takviye yapıp çalıştırmayı deneyebilirim. Araç aküsü ağır gelmez mi, aküyü veya elektrik devrelerini falan yakmaz mı acaba?
    Araba aküsü 12 volt olsun yeter amperin bir önemi yok, voltu kuvvet amperi ise kapasite olarak düşünebilirsiniz. Araba aküsü ile basmanız daha sağlıklı olacaktır sebebi ise amperi yüksek olduğundan dolayı hemen bitmeyecektir ve size sürekli güç verecektir.
    espresso bunu beğendi.

Eğer ateşleme geliyorsa bujiyi söküp motorun içine şırınga ile biraz benzin damlatın ve hemen bujiyi takıp marşa basın bazen motora karbüratörden benzin gelmiyor motor çalışırsa eğer benzini kendi çekiyor.

Motosikleti
    Honda cb 125 e
    Buji piposunun içine su yada çöp vs grmiş olabilir Yağmurda çok kişi bu sebeple kısa süeliğine yolda kalıyor içini peçete ile tornavida desteiyle temizleyim yola devam ediyorlar

Hocam bende böyle bir sorunla karşılaşmıştım 2006 model eski tip büyük scooterlerde motor soğukken hiçbir şekilde çalışmıyordu 2.3 gün oğraş sonucu bi yöntem buldum şırıngayla benzin deposundan benzini çekip hava filtresinin hortumundan karbüratörün içine benzini basarak çalıştırdım denemeni öneririm videonuda izledim akü çok zayıf marş yeterince çevirmiyor bu şekilde çalışması zaten imkansız aküyü şarj edip benim dediğim yöntemi dene ( bu arada bu yöntem kalıcı değil motor sıcakken marş tekrar alıyodu soğuyunca tekrar depodan karburatöre benzin basmak gerekiyordu) gene bi ustaya gitmen en iyisi olur senin için

Motosikleti
    Yuki ZN250T
    Alıntı Kasım38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12V dünyadaki tüm akü türleriyle takviye yapabilirsin. Kutup başları doğru bağlanmış ise problem olmaz.
    Merhabalar. Şarj ettim, bujiyi de değiştirip çalıştırmayı denedim fakat yine çalışmadı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:55 ----------

Araba aküsü 12 volt olsun yeter amperin bir önemi yok, voltu kuvvet amperi ise kapasite olarak düşünebilirsiniz. Araba aküsü ile basmanız daha sağlıklı olacaktır sebebi ise amperi yüksek olduğundan dolayı hemen bitmeyecektir ve size sürekli güç verecektir.
    Hocam anladım teşekkürler. Şarj ettim fakat ona rağmen yine çalışmadı. Bujiyi de değiştirdim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:56 ----------

Alıntı İvn_moto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer ateşleme geliyorsa bujiyi söküp motorun içine şırınga ile biraz benzin damlatın ve hemen bujiyi takıp marşa basın bazen motora karbüratörden benzin gelmiyor motor çalışırsa eğer benzini kendi çekiyor.
    Hocam çok mantıklı, teşekkür ederim öneriniz için. Motorumun karbüratör hortumlarında benzin gözüküyor, bujiyi söküp marş bastığımda da benzin kokusu geliyor fakat çalışmıyor. Bunu deneyeceğim, öneriniz için teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:58 ----------

Alıntı coskun_motor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buji piposunun içine su yada çöp vs grmiş olabilir Yağmurda çok kişi bu sebeple kısa süeliğine yolda kalıyor içini peçete ile tornavida desteiyle temizleyim yola devam ediyorlar
    Merhabalar, yanıtınız için teşekkürler. Buji piposunu incelediğimde bir problem göremedim, bujim de şuan ateşliyor fakat dediğim gibi halen çalışmıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:59 ----------

Alıntı Mertcan0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bende böyle bir sorunla karşılaşmıştım 2006 model eski tip büyük scooterlerde motor soğukken hiçbir şekilde çalışmıyordu 2.3 gün oğraş sonucu bi yöntem buldum şırıngayla benzin deposundan benzini çekip hava filtresinin hortumundan karbüratörün içine benzini basarak çalıştırdım denemeni öneririm videonuda izledim akü çok zayıf marş yeterince çevirmiyor bu şekilde çalışması zaten imkansız aküyü şarj edip benim dediğim yöntemi dene ( bu arada bu yöntem kalıcı değil motor sıcakken marş tekrar alıyodu soğuyunca tekrar depodan karburatöre benzin basmak gerekiyordu) gene bi ustaya gitmen en iyisi olur senin için
    Hocam hava karbüratöre hortumdan değil de kazandan giriyor, o yüzden bunu yapamayabilirim. Ek olaraktan, motosikletim çok ağır hocam götürüp getirmek çok sıkıntı oluyor. Bunların da dışında, ustaya götürüyorum yapıyor birkaç gün sonra yine bozuluyor. En azından kendim yapayım, hem uğraşır bilgi sahibi de olurum.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Marş motorunuz yeteri kadar kuvvetli çevirmiyor olabilirmi?

Mondial zat 150 dede aynı sorunu yaşadım hep.Benim sorun şase kablosu ve marş motoruydu. Deneyimlerimden baz alarak marş rölesi yeteri kadar enerjiyi marş motoruna iletmiyorda olabilir. Marş rölesine saniyelik bi tornavidayla kısa devre yaptırıp öyle marşa basarak çalıştırmayı dene. Aküyü şarj etsende kalitesiz bir akü iş görmüyor. Ben 12/7 de çok sıkıntı yaşıyodum 12/9 aldım çok daha işlevsel. Ayrıca marş motoru motoru çalıştıracak kadar güçte üretmiyor olabilir rahat dönmüyor olabilir vs vs

Motosikleti
    Yuki ZN250T
    Marş motorunuz yeteri kadar kuvvetli çevirmiyor olabilirmi?
    Aklıma marş motorunun kömürünün bitmiş olabileceği geldi, sökmeden kontrol etme şansım var mı? Tekrardan bir video çekip paylaşabilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:29 ----------

Alıntı canberkgry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial zat 150 dede aynı sorunu yaşadım hep.Benim sorun şase kablosu ve marş motoruydu. Deneyimlerimden baz alarak marş rölesi yeteri kadar enerjiyi marş motoruna iletmiyorda olabilir. Marş rölesine saniyelik bi tornavidayla kısa devre yaptırıp öyle marşa basarak çalıştırmayı dene. Aküyü şarj etsende kalitesiz bir akü iş görmüyor. Ben 12/7 de çok sıkıntı yaşıyodum 12/9 aldım çok daha işlevsel. Ayrıca marş motoru motoru çalıştıracak kadar güçte üretmiyor olabilir rahat dönmüyor olabilir vs vs
    Marş motorum bazen kitliyor fakat motoru sallayınca çalıştırıyordu, o yüzden zannetmiyorum marş motorunda problem olduğunu fakat olabilir de. Marş rölesini nasıl kısa devre yaptıracağım ve marş rölesi ne oluyor, açıklama şansınız var mı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)