Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bütün ustaları bu topic e davet ediyorum bana yardım edermisinizz????

Motovento
    REKLAM ALANI
    Spatula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100KM siyah
    Ewt arkadaşlar benim sorunum (aslında sorun olup olmadığını bilmiyorum sizede onu soruyorum)

motorum Mondial 100KM (bu bildiğiniz 100 lüklerin otomatik viteslisi Cup model)
    Motorumun yakıtından şikayetçiyim çok yakıyor bu normalmidir.. motor kilometrede yaklaşık 83-85 ykr yakıorvede hesaplamalarımın doğruluğundan kesinlikle eminim 2 kere denedim (bu arada motoru şehir içi ve şehir dışı kullanıyorum vede motor 1100 km'de ilk bakımı 900 de yapıldı)
    ikinci sorum ve sorunum ise motorumun hızı motorla bomboş yolda çok denedim motor 80 'i geçmiyor yani en fazla 82 filan yapıyor bu normalmidir normalde bu 100llükler saatte 100 kilometre filan yapıor galiba bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim
    şimdiden TEŞEKKÜRLER
    İyi kötü kazanırım para ama kaltptir asıl kumabara bi sevgilim yoksa kollarımda napiim Mondiali altımda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    voldemort - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şu an yok
    ciddi olmazsın o kadar yakıyormu harbi. kardes felaket bı sey yaw sen bence en kral ustaya gotur onu bı ayar yapsın. ayarı tam olunca mondialın özellıkle o modellerı 20 25 ykr yakıyor. birde şu hız işine gelınce kadran ı 160 gosteren kı sanırım cupların bır çoğu öyle 80 82 cok az acamamıssındır bır 50 60 km elını gazdan ekmeden tam gaz gıt bır dene acılınca muhtemelen 140 gorur o motor.
    Dört duvar arası kapanmazki sendeki özgür ruh. Ölünce parçalanmazki bendeki özgür ruh. Sevişe sevişe azalmazki tendeki özgür ruh. Kopyalayarak çoğalmazki gendeki özgür ruh... BABAZULA

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    fazla yakması kesinlikle normal değil ve ayrıca 20-25 ykr değil 50-60 civarı yakıt tüketimleri o motorların
    ve 140 mı? sanırım şaka yapıyorsunuz
    hadi şuna max 100 diyelim
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Motosikleti
    Mondial 100KM siyah
    Voldemort dalga mı geçiyorsun anlamadım walla 20-25 ykr ne demek ya15cc lik motor yoq bunun içinde normal oranları viteslilerde70 ykr filan vede ibrede 120 war tabi bu motor 120 i görürse birdaha çalışmaz bunuda söyliim ...
    bide şu motoru açma işine gelince ne yapmam gerek senin bu söylediğin çok inandırıcı gelmio bana doğrumu dur bu???

he arkadaşlar eklemek istediğim bir durum daha var motorumla son günlerde soğukken marşa bastığımda marş yemio tıkanıp kalıo ne yapıcam bi fikir veirn servise sormak istemiorum düzgün çalışmıolar çünkü ve motoru bu duruma getirende onlar motor bakıma girdi geldi girmez olaydı keşke yağını ben değiştirseydim diorum artık okadar yani !!!!Hİç hoşuma gitmio şu servisler ya ne biçim adamlar anlamıoruumki oyuncak sanıolar motorumu!!
    İyi kötü kazanırım para ama kaltptir asıl kumabara bi sevgilim yoksa kollarımda napiim Mondiali altımda

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    o tip bir motor bir arkadaşımda vardı yakıtı 7,5 ykr/km, son hızı da 95 km/h civarı idi.
    çok anladığımdan değil ama sübap ayarı istiyor olabilirmi o motor.

Motosikleti
    Mondial 100KM siyah
    Warmı başqa Cwp yazan

umutpoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN namı diğer düldül
    motor daha yeni oyüzden hız yapmıyordur fakat yakıtı gayet normal dert etme hem motor daha yeni şöyle 3bin falan olsun az yakar hem ibre deki 80 e güven me yanlış gösterebilir birde yakıt normal 4000 km 125 zn var bende o kadar yakıyor

memin1857 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer
    Kilometre göstergen az gösteriyor olabilir. (Haliyle toplam kilometrelerde düşük çıkıyor, tüketim yüksek çıkıyor)
    Karayollarının Km kontrol tabelalarından birini bul. Üstünde 0+000 yazar. 5km sonra 5+000 yazar. Bu ikisinin arasında senin göstergende tam 5km ilerlemelidir. Benim tahmin daha az ilerliyecek. Yani 5km gittiğinde motorun 4km gitmişsin gibi gösterebilir. Hız göstergende bu yüzden 80den fazla hızlanamadığını gösteriyor olabilir.

Motosikleti
    CBR 250R
    bede 100 kh var vitesli 40 ykr yakiyor ayricada duz yolda 80 yokus asagi max 110 yapiyor senin motorda otomatik oldugundan cok yakabilir vitesli olsaydi hic olmassa devirleri ayarlardin

superkartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat
    Benim duyduğum vitesli cup modeller az yakıyor.Seninki bence de normal.Yukarıdaki arkadaşımızın dediği gibi vitesli olsaydı belki daha az yakardı.

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı memin1857 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kilometre göstergen az gösteriyor olabilir. (Haliyle toplam kilometrelerde düşük çıkıyor, tüketim yüksek çıkıyor)
    Karayollarının Km kontrol tabelalarından birini bul. Üstünde 0+000 yazar. 5km sonra 5+000 yazar. Bu ikisinin arasında senin göstergende tam 5km ilerlemelidir. Benim tahmin daha az ilerliyecek. Yani 5km gittiğinde motorun 4km gitmişsin gibi gösterebilir. Hız göstergende bu yüzden 80den fazla hızlanamadığını gösteriyor olabilir.
    ben bu arkadaşın dedigine katılıyorum olduçka mantıklı... yoksa diger şekilde o motorun okadar yakması imkansız gibi görünüyor...

Motosikleti
    Mondial 100KM siyah
    Alıntı mondiall adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bede 100 kh var vitesli 40 ykr yakiyor ayricada duz yolda 80 yokus asagi max 110 yapiyor senin motorda otomatik oldugundan cok yakabilir vitesli olsaydi hic olmassa devirleri ayarlardin
    yoq ya o motor 65-70 ykr filan yakıo kilometrede seninkine yanlışlıkla 25 cc lik motor takmış olmasınlar tabi bu işin şakasıda eminim o motor daha fazla yakıyordur...doğru hesapladığına emin ol...
    bide arkadaşlar motorum 1150 kilometrede

Alıntı memin1857 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dediğini deniyecem babama soriim bakiimm Edremit-Akçay arasında o dediğin tabelalrdan warmı!!

vosvos2001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache
    Arkadaslar,
    Kurus hesabini yanlis yaptiginizi dusunuyorum. Benim 73 Model Vosvos'um bile kilometre basina 300.000TL = 30 YKr yakiyor. Ustelik 1600cc.. Sizin 100cc'lik motorunuz nasil olur da 83-85 YKr yakar? Sakin o sizin dediginiz 8,3 - 8,5 YKr olmasin?

Konu ile ilgili cevap veremedim ama okurken kendimden supheye dustum yanlis mi goruyorum diye

Hepinize sevgiler, kazasiz belasiz surusler...

Safak

Motosikleti
    Mondial 100KM siyah
    Alıntı vosvos2001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar,
    Kurus hesabini yanlis yaptiginizi dusunuyorum. Benim 73 Model Vosvos'um bile kilometre basina 300.000TL = 30 YKr yakiyor. Ustelik 1600cc.. Sizin 100cc'lik motorunuz nasil olur da 83-85 YKr yakar? Sakin o sizin dediginiz 8,3 - 8,5 YKr olmasin?

Konu ile ilgili cevap veremedim ama okurken kendimden supheye dustum yanlis mi goruyorum diye

Hepinize sevgiler, kazasiz belasiz surusler...

Safak
    bence sen kuruş hesabını yanlış yapıorusun 300.000tl 300ykr yapar...
    bide bu motorun habire zinciri gevşio gerdirmekten canım sıkıldı atık yani o kadar diebilirim haftada biservis yolu of .....Çin motorlarına savaş açıcam walla bu gidişle bende

vosvos2001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache
    Peki sizin dediginiz gibi olsun...

Safak

memin1857 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer
    Alıntı Spatula adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence sen kuruş hesabını yanlış yapıorusun 300.000tl 300ykr yapar...
    Yahu arkadaşlar YTL'ye geçeli 1.5 yıl oldu, yapmayın böyle acemilik, bakkal kazıklar sonra

300.000TL = 30 Yeni Kuruş yapıyor yada 0.3YTL. (300YKr değil)
    Motorum 85.000TL yakıyor diyenlerde 8.5YKr demeye çalışıyor, 85 değil.

Diğer dönüşümler:
    1 YTL = 100YKr
    1 YKr = 10.000TL
    1 YTL = 1.000.000TL

BİSANCI_42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    O Motor Max 110 Oda Oynama İle Olur Bİde 55-60 Yksa Tamam 20 Ykr Naaaptiniz Sİz Onda Bİ Ayarsizlik Vardi GÜvendİĞİn İyİ Bİr Ustaya Elden GeÇİrmesİnİ SÖÖle

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler