Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Farklı karbüratör takmak

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Cbr 125
    Motosikletimin karbüratöründe sorun var ne tamir kiti ne de sıfırını çıkmasını bulabiliyorum. Farklı bir karbüratör takabilir miyim öyle bir şans var mı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Cbf150'nin karbüratörü benziyor gibi ikisini karşılaştırıp bakabilirsiniz.

Motosikleti
    Cbr 125
    Yok hocam eskisi de yenisi de çok farklı karbüratörler

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı motto95 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok hocam eskisi de yenisi de çok farklı karbüratörler
    Aliexpress'te Cbr125r için satılan karbüratörü Cbf150 içinde kullanılabilir olduğunuda söylüyordu.

Motosikleti
    Cbr 125
    Belki yeni kasalar için olabilir belki hocam bilemedim sordum satıcısına yanıt bekliyorum

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Belki yeni kasalar için olabilir belki hocam bilemedim sordum satıcısına yanıt bekliyorum
    Yeni kasa Cbr125r modelleri enjeksiyonludur, onlarda karbüratör bulunmamakta (2011 ve sonrası).

Motosikleti
    Cbr 125
    Paramız eski kasaasına yetti aldık bi tane iyi kötü gezdirsin diye o da elimizde patladı işte hocam :D

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Paramız eski kasaasına yetti aldık bi tane iyi kötü gezdirsin diye o da elimizde patladı işte hocam :D
    Hor görmeyin, en güzel en iyi motosiklet sizin elinizde olan motosiklettir. Bende motosiklet yüzünden çokça sorunlar yaşadım en basitinden fren yüzünden şase bile yırtıldı bu kadar dandik motosikletler sayesinde bugünlere gelebildim. Elbet her motosikletin kusurları olur ama yaşadığınız sorunlar inanın çok çok basit sorunlar böyle basit sorunlar canınızı sıkmasın elinizin altında çok güzel Japon motosikleti bulunmakta, iyi bir usta ile bu sorunlarınız çok rahat çözülür.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Cbr 125
    Valla hocam kendi kendime uğraşarak çalıştırdım motoru şu an tek sıkıntım karbüratör ayarı karbüratörün altındaki vida ayar tutmuyor hava ayar vidası da pek çalışmıyor gibi onu da çözersem tamamdır inşallah. İyi usta bulmak zor işte insanı zorla usta yaptırıyorlar

Motosikleti
    Artık Yok...
    Eskiden karbüratörcü ustalar vardı karbüratörü parçalar toplar başka karbüratör içini uyarlar falan yaparlardı kalmadı artık fazla o tip usta karbüratörlü motor kalmayınca ..

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Karbüratörün kendisi kolay kolay bozulmaz hatta hiç bozulmaz.Şamandırası takılı kalır sadece veya biraz yeni nesillerde üst vakum valfı çatlar çok eskiyse çürür ama zor ihtimal...

Ne arızası varda yenisini takmak istiyorsunuz?

Marka model nedir?

Motosikleti
    Cbr 125
    hocam 2007 honda cbr 125. İçindeki memeler gitmiş ayar tutmuyor piyasada tamir kiti yok çıkması ya da sıfırı bile yok en azından başka bir karbüratör uyuyorsa piyasada bulunan onu takayım diye düşündüm

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    hocam 2007 honda cbr 125. İçindeki memeler gitmiş ayar tutmuyor piyasada tamir kiti yok çıkması ya da sıfırı bile yok en azından başka bir karbüratör uyuyorsa piyasada bulunan onu takayım diye düşündüm
    Bence karbüratörünüzü sökün, Honda yedek parçası olan bir parçacıya gidin ve Cbf150'nin karbüratörü ile kıyaslama yapın uyuyorsa onuda takabilirsiniz.

Motosikleti
    Cbr 125
    Hocam benim karbüratör geniş cbf 150 nin uzun tipi de değişik zaten koltuğun altına sığmaz. Ankara da 2 tane honda servisi var cumhurbaşkanına ulaşmaktan daha zor telefona baktıkları yok ulusoy da tansoy da

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Hocam benim karbüratör geniş cbf 150 nin uzun tipi de değişik zaten koltuğun altına sığmaz. Ankara da 2 tane honda servisi var cumhurbaşkanına ulaşmaktan daha zor telefona baktıkları yok ulusoy da tansoy da
    Cbf'lerde iki tip karbüratör bulunmakta eski tip karbüratöre bakıyorsanız zaten olmaz en basitinden sizin karbüratörünüzde diyafram bulunmakta eski tipte o bulunmamakta. Bakınız yine bahsettiğim gibi sizin karbüratörünüzün kodu PD25J olarak geçmekte, ilanda Cbr125r'ın karbüratörü Cbf150 ile uyumlu olduğunu söylüyorlar. Aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Link: https://www.amazon.co.uk/HS-MGDP-CBR.../dp/B09Y23FST2

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Sizin motorun başka bir arızası yoktur değilmi sübaplar sıkıysada geç çalışma yapar.Aynı şeyi söyliycem ama karbüratör şamandıra memesi sıkışması tam açılmaması seviyesi ayarı haricinde ki oda zor arıza yapmaz meme-jetler bozulmaz.memenin bozulması için çekiçle vurmanız lazım daha önce başka birisi müdahale etmediyse.

Hava ayarınıda yarım turdan başlayıp 2 2.5 3 tura doğru gevşetip gaz verip bakın.

Ya tam temizlenemedi karbüratör veya sübaplarda ayarsızlık sıkışıklık olabilir.Birde erg valfi geri dönüşümü varmı egzost gazını geri döndüren sistem oradada patlak boru veya o parçanın içini açıp bakın karbon kir yağ vs varmı yokmu.

Motosikleti
    Cbr 125
    tipi benziyor hocam eyvallah satıcı ile iletişime geçiyorum hemen

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:04 ----------

Hocam dün bi şanssızlık oldu komple karbüratörü temizledim tekrar topladım bu sefer de hava ayar vidası düştü kaybettim internetten onu bulmaya çalışıyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)