Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

iridium buji

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Arabada OEM olarak platinum buji gelmişti. 40bin'de değiştirdim.
    Iridium NGK taktım. 80bin'de kontrol edelim dedik, aynı bokun pembesi olmuş yine değiştirmek gerekti. Gittim tekrar platinum taktım ben de.
    Malzeme bilimine karşı çıkmayacağım ama ne bileyim bir halta yaramadı arabada uzun vadeli bakınca.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    suzuki gsx-r 250
    yaptığınız yorumlar benim gibi amatör motosikletçiler için gerçekten çok faydalı,teşekkür ederim
    anladığım kadarıyla performansa ve yakıt ekonomisine pek katkısı olmadığından,iridyum buji fikrinden şimdilik vazgeçtim fakat bu konu hakkında sormak istediğim birkaç şey daha var,piyasadaki sahte bujilerden bahsedilmiş bu biraz aklımı karıştırdı,aslında bujilerimi yeni değiştirdim fakat sanayi içinde önüme çıkan ilk dükkandı ve pek güven vermeyen bir yerdi,buji değişiminden sonra motosikletimin son hızında düşüş ve yakıtta belirgin bir artış oldu,satın aldığım bujiler sahte olabilir mi? aynı zamanda yağ bakımı hava filtresi değişimi vs. zamanı da geldi,yoksa performans düşüşünün sebebi bujiler değil de bunlar olabilir mi?
    ikinci sorum , kullandığım motosikletin buji kodu ''CPR7EA-9'' arama yaptığımda aynı koda sahip ngk bujiler 75tl ile 370 tl arasında değişiyor ve farklı motosikler için satışa sunulmuş,aynı bujiyi farklı motosikletler de kullanabilir bunu anlıyorum fakat bu belirgin fiyat farkının sebebi nedir?
    bunları sorduğum için ucuz mal peşinde koştuğum algılanmasın,tam tersine en iyi ve orjinal parçayı bulmaya çalışıyorum,yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Sorduğun soruların tamamının cevabı, olabilir.
    Hava emiş sisteminde filtre kirliliği vb bir sebepten de performans düşüşü ve yakıt artışı olabilir, sahte bujiden de olabilir.

Fiyat farkının da birden fazla sebebi olabilir, ilki tabi sahte ihtimali. İkincisi de memlekette sayısı çok azalsa da ithalatla gelen ürünü aldığın günkü TL fiyatı üzerinden maliyetlendirip buna göre satan acayip bir kitle var. Batmak için neler yapılır isimli bir makaleye mi çalışıyorlar bilmiyorum. Bu sebepten bir kaç sene önce aldığı bir ürünü bu şekilde ucuza satıyor da olabilir. Çok ucu açık ihtimaller bunlar biliyorum ama öyle. Liste fiyatı 780TL iken 260TL'ye K&N filtre aldığımı biliyorum. Adamın elinde kalmış, batmaya çalışan da değil, tek tük kalan ürünleri yerine koyma prensibinden çıkıp gitsin de nakde dönsün diye satıyor da olabilir.

Motosikleti
    suzuki gsx-r 250
    o zaman en doğrusu bu hafta bakım yapıp motosikleti tekrar denemek ,düzelme olmazsa bujileri yeniden değiştiririm, yağ,buji, vs. için internet üzerinden gönül rahatlığıyla alışveriş yapabileceğim ve orjinal ürün garantisi olan alışveriş siteleri tavsiye edebilir misiniz?

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    70 liraya iridyum buji imkansız , dolar 20 ye dayanmış bunlar yurtdisindan ithal ürünler , standart bakır bujiler bile 90-100 tl , ya sahtedir ya killingroad'ın yazdığı gibidir ama bazı ilanları arayınca fiyat değişebiliyor..

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı burak arslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman en doğrusu bu hafta bakım yapıp motosikleti tekrar denemek ,düzelme olmazsa bujileri yeniden değiştiririm, yağ,buji, vs. için internet üzerinden gönül rahatlığıyla alışveriş yapabileceğim ve orjinal ürün garantisi olan alışveriş siteleri tavsiye edebilir misiniz?
    Ben Motul yağ kullandığım için Motul'un kendi sitesinden alışveriş yapıyorum. Eskiden de n11'den alırdım ama, öyle sahtesinin zebil olduğunu da düşünmüyorum. Belki 5100'ün falan olabilr tabi modele göre de değişiyor - ben 300V alıyorum, yılda 1000 litre bile satmıyorlar bulunmuyor yağ, sahtesi de olmaz öyle yağın. Ama en rahatı en temizi. Castrol falansa direk gider satış yetkisi olan bir yerden alırdım.

NGK'nın siteside distribütör bayi vs bir bilgi vardır mutlaka. Yetkili servise gidilmeyecekse buralardan bakıp ona göre bir yerden almak en doğrusu olacaktır.

70 liraya iridum buji olamamalı hakkaten. Normali için bile zor geliyor, 4 dolar değil.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)