Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT-25 zincir ses

Motovento
    REKLAM ALANI

Hayırlı günler MT-25 2015 model motorum var. Daha yeni bakıma soktum. Zincirim DID marka ve bir ses geliyordu. Motorcunun söylediği zinciri yağlamaktı. Motoru yıkarken zinciri güzelce yıkadım ve tekrardan motorcuma götürdüm zinciri yağladı fakat hala zincir kısmından hala bi hışırtı sesi geliyor. Genelde 3 vitesten sonra düşük devirde rahatsız edici seviyede duyulabiliyor. Daha önce yaşayan yada bilgisi olan var mıdır neden yaptığı konusunda ve ne yapmam gerek. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

çıkan sesi yükleyebilirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Zincir yağlandıktan sonra mı sesli çalışmaya başladı? usta gerdirmede yaptıysa fazla kaçmış olabilir..ön dişlide aşırı bozuk ise ses üretir..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    kontroletmek lazım lazım burdan bilemeyiz.bir parçamı kırık bi yere mi sürtüyor.belki arka balatadan geliyodur.balata aşınmıstır psilenmiştir.ön yada arka dişlide problem olabilir.paddock standa kaldırılıp bakılabilir.servise göster

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir yağlandıktan sonra mı sesli çalışmaya başladı? usta gerdirmede yaptıysa fazla kaçmış olabilir..ön dişlide aşırı bozuk ise ses üretir..
    motoru alalı çok olmadı aldıktan 2-3 gün sonra benzinlikte zinciri yıkadım kuruttum. daha sonra yağlattım motorcuda. yağlattıktan sonra ses gelmeye başladı başka motorcuya götürdüm oda zincir bol diyip gerdi ve aynı şekilde zinciri yıka gel yağlayalım dedi yine yıkadım yağladı ama hala geçmedi. ses arkadan geliyor. sesi kaydettim yüklüyorum bi duyun isterseniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:02 ----------

Alıntı Atincozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kontroletmek lazım lazım burdan bilemeyiz.bir parçamı kırık bi yere mi sürtüyor.belki arka balatadan geliyodur.balata aşınmıstır psilenmiştir.ön yada arka dişlide problem olabilir.paddock standa kaldırılıp bakılabilir.servise göster
    arka dişlinin orda zincir kısmından geliyor kaydettim sesi birde siz dinleyin belki anladığınız bir ses olabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:09 ----------

https://voca.ro/1lEhf0m474om

çıkan sesi böyle kaydettim. zinciri gerdirmeden önce gelen ses bu, zinciri gerdirdim fakat seste bir değişiklik olmadı. acaba motorcu zinciri az mı yağladı

Motosikleti
    Benzinlikde yıkadım derken , inşallah basınçlı su ile yıkamamışsındır zinciri , zincirin baklaları arasında oring denilen yuvarlak lastikler var zarar görür , kayıtta zırıltı sesi geliyor sanki , en sağlamı gözle incelemektir , ustana git dişliler ne durumda baksın , özellikle ön dişli daha çabuk aşınır ses üretir , arka tekerde kaplin lastikleri var , eğer aşındıysalar zinciri gerdirdiğinde daha çok sorun üretir, zinciride dikkatlice inceleyin , oringler hasarlıysa , lokal uzama varsa , eski sahibi değişim kilometresi hakkında net bilgi vermediyse kaliteli bir marka ile set halinde değişin derim , gözünü korkutmak istemem ama zincir kopması yada atması çok risklidir internette okuyabilirsin..

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzinlikde yıkadım derken , inşallah basınçlı su ile yıkamamışsındır zinciri , zincirin baklaları arasında oring denilen yuvarlak lastikler var zarar görür , kayıtta zırıltı sesi geliyor sanki , en sağlamı gözle incelemektir , ustana git dişliler ne durumda baksın , özellikle ön dişli daha çabuk aşınır ses üretir , arka tekerde kaplin lastikleri var , eğer aşındıysalar zinciri gerdirdiğinde daha çok sorun üretir, zinciride dikkatlice inceleyin , oringler hasarlıysa , lokal uzama varsa , eski sahibi değişim kilometresi hakkında net bilgi vermediyse kaliteli bir marka ile set halinde değişin derim , gözünü korkutmak istemem ama zincir kopması yada atması çok risklidir internette okuyabilirsin..
    hocam çok teşekkür ederim söylediğin hususları dikkat ederek haftasonu tekrardan ustama gideceğim ve eklemek istiyorum eski sahibi zinciri dişliyi değiştirelim 2500km olmuş dişli nedir bilmiyorum ama zinciri DID marka iyi bişey taktırdığını söyledi. İlginiz için ayrıca teşekkür ederim

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Motoru ilk aldığından beri mi ses var yoksa sonradan mı olmaya başladı?
    Mt25 ve R25 lerde zincir sesi kronik benim önceki motorumda(mt25) da vardı o ses.
    Arka tekeri paddock standı ile kaldırırsın. L uçlu stand alırsan ekstra aparata ihtiyaç olmadan maşadan kaldırırsın motoru.

Motosikleti
    Alıntı ibrahimtylk1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam çok teşekkür ederim söylediğin hususları dikkat ederek haftasonu tekrardan ustama gideceğim ve eklemek istiyorum eski sahibi zinciri dişliyi değiştirelim 2500km olmuş dişli nedir bilmiyorum ama zinciri DID marka iyi bişey taktırdığını söyledi. İlginiz için ayrıca teşekkür ederim
    dişli dediğimiz arka tekerin göbeğindeki zincirin çevirdiği parça , ondan daha küçüğü zincirin diğer ucunda da var üzerinde kapak vardır sökmeden pek görülemez...2500 km önce zincir değişmişse 2015 model olduğunu düşünürsek dişlilerde beraber değişmiştir , fabrikaların montajda taktığı ön dişlide sesi engellemek için kauçuk bir parça vardır , piyasada satılan dişlilerin malzemesi kaliteli olsa bile bu parçayı eklemiyorlar , zincir sağlıklı çalışıyor ama biraz sesli çalışıyor başka bir sıkıntı vermez , sende de böyle bir durum olabilir , ustan zinciri kontrol ettikten sonra dişliler sağlam zincirde yeni derse sesi kafaya takma..

Alıntı Beto87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru ilk aldığından beri mi ses var yoksa sonradan mı olmaya başladı?
    Mt25 ve R25 lerde zincir sesi kronik benim önceki motorumda(mt25) da vardı o ses.
    Arka tekeri paddock standı ile kaldırırsın. L uçlu stand alırsan ekstra aparata ihtiyaç olmadan maşadan kaldırırsın motoru.
    aldığımda yoktu hocam. kaldırdıktan sonra kontrol etmek gereken bir yer mi var

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı ibrahimtylk1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aldığımda yoktu hocam. kaldırdıktan sonra kontrol etmek gereken bir yer mi var
    Zincir gerginliğini ayarlaman gerekebilir belki bol olduğu içindir ama benim mt25 de de çevremdeki mt25 r25 lerde de hep zincir sesi vardı belki sen yeni farketmeye başladın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler