Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125, Ampülü

Motovento
    REKLAM ALANI
    SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Selam ark.lar

Honda cbr 125 2006 model var.
    Durup dururken sağ far kısalarda yanmamaya başladı, şöyle 2 tık yapınca yanıyor fakat tıklamak gerekiyor. servis patladığını ve yenisinin 15ytl oldugunu söyledi.

Şimdi ben zati xenon, beyaz ışıklı bişiler düşünüyordum. Benım motora 12 volt a 35watt ampül gidiyormuş, bu teknik bilgilerden pek bişi anlamıyorum ama 15ytl de vermek istemiyorum hemde xenon falan alabilirsem takmak istiyorum.

4.levent de oturuyorum önerebileceğiniz yer varmı? nerden alabilirim, kaç para veririm vs...
    Soda Ayran Cool

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    superkartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat
    Servis patladığını söylemiş ama sen iki tık attığında yandığını söylüyorsun.Eğer öyleyse patlamamıştır.Orada bi temassızlık falan vardır.İyi kontrol et

Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Bugun gittim servise dedim böle böle, yani ben vurunca cama yaniyor. adam geldi vurdu yandı, dedi tel kopmuş ama vurunca birbirine değiyor o yuzden yanıyor. ısınıncada yapışıyormuş teller devam ediyormuş yanmaya.
    Soda Ayran Cool

Motosikleti
    mondial 100 kh
    evet doğru olabilir. ama o motorun farları halojen ampul değilmi? ozaman 55 watt tır. adedi 15 değildir daha ucuz olması gerek. hırdavatçıya sordunmu?

Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Servis bizzat 15ytl vereceğine git sanayiden 3-5ytl ye al getir takalım dedi.
    Soda Ayran Cool

kimyacı_23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gv 650

yok kardeş

bence serviste hata var..ampülün arkasında ki sokette temasızlık var. yanmıyan ampülü söküp iletken sprey sıkman lazım. en kötü ihtimal az yağ sür. birazda sıkıştırabilirsen düzelir... ampülün teli kopunca öyle ısınınca felan düzelmez içerisinde tungstern iletkeni var.en ufak bi kopma yda temazsızlık..artık tekrar çalışmasını engeller(ark yapar).........servise haddim olmayarak selamlar...
    (eski nickim engineer23)

Alıntı SuSpect adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi ben zati xenon, beyaz ışıklı bişiler düşünüyordum. Benım motora 12 volt a 35watt ampül gidiyormuş, bu teknik bilgilerden pek bişi anlamıyorum ama 15ytl de vermek istemiyorum hemde xenon falan alabilirsem takmak istiyorum.
    Xenon ampul sisteminin fiyati 300-350 ytl arasinda.
    Senin bahsettigin beyaz isik verenler çakma xenon :> çin malıdır 1 ayda keser.
    Beyaz ışığa yakın Osram ın Cool Blue serisi var. Ama 35 watt olanı var mı bilemem.
    Alacağın ampül Osram / Philips / Narva gibi markalar olsun ki sorun yaşamayasın.

Peril - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla ben bir ara çakar taktırdım modifiyecide.ampüllerden temaslı bir şekilde yaptılar sonra çakarlar yalan oldu üstelik hiç bir serviste çakar xenon gibi şeyleri tavsiye etmiyor bende çok memnun kaldığımı söyleyemem aslında..
    tabi son karar senin.

Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Hmm osaman sallayın xenonu o kadar paraya gerreksiz.

Alıntı kimyacı_23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence serviste hata var..ampülün arkasında ki sokette temasızlık var. yanmıyan ampülü söküp iletken sprey sıkman lazım. en kötü ihtimal az yağ sür. birazda sıkıştırabilirsen düzelir... ampülün teli kopunca öyle ısınınca felan düzelmez içerisinde tungstern iletkeni var.en ufak bi kopma yda temazsızlık..artık tekrar çalışmasını engeller(ark yapar).........servise haddim olmayarak selamlar...
    Dostum bende senın gibi düşünüyorum patlayan bir ampül bida yanmaz, ama herif ısınınca yapışıyor vs.vs. saydı.

Neyse osaman ben sanayiden 3-5ytl bir ampül alıp granajı kendim söküp takabilirmiyim acaba?
    Soda Ayran Cool

blackhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125-CBR 600 RR/Yamaha R1 (2007)AB RH (+)
    sana tavsiyem Honda Urfa servisini ara orada ekrem usta var sana yardımcı olur telefonla...Ben ekrem usta gibi birini görmedim o kadar honda servisleri içinde....
    AB RH (+) 506 357 7316
    http://www.facebook.com/vatandogukan
    https://www.facebook.com/Jand.komd.ozel.harekat

Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Urfa mı?

Hocam o kadar uzağa gitmeye gerek yok be
    Soda Ayran Cool

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Aynı şey bendede vardı. Dün servise bıraktım. Yenisini takmışlar 6,36 lira !!!
    Okan ACAR

Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Nası yane? bana ampül için 15YTL ve birde işçilik için belli miktar para söylediler.

Hangi servis bu?
    Soda Ayran Cool

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kimyacı_23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    size "yok kardeş" servis doğru söylüyor aynı sorun şu anda bende var... ampule baktığınızda kısalarda telin temassızlığı açıkça görünüyor , vurunca kıvılcım çıkartıyor... ampulun değişmesi gerek, bende pazartesi gidicem bakalım...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

SILWERBEAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİDEN BEATTI ŞİMDİ CBF 150
    ya kardsım bu servıs nıye bukadar kazık anlamadım ben kendı motoruma aldım en kalıtesı 5 ytl aldım taktım aynı ampul honda bıeatla ama xenon ampulu death arkadasın dedıgı gıbı hepsı cın malı bızım bır arkadas taktı ama sadece 1 ampulu 300 milyon bıde xenon beynı var akuden gelen 12volt ceyranı 320 330valta getırıyor ona xenon denır dısarda satılan ampullar hepsı dandık tamam beyaz gozukuyor ama hıc yolu gostermıyor tavsıye etmem ya orjınal ampulunu tak yada tam sistem xenon tak senın kararın suspect arkadas

BİSANCI_42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    12 volta 35 watt xenon değilde beyaz yanan ampuller var hiç bi değişiklik yapmadan sadece o ampulu takıyosun ve beyaz yanıyor zaten orjinaller sarı sarı yanıyor gıcık oluyorum

sorun lambalarda degıl

ben 2006 da cbr 125 aldım tıklayınca yanıyo arıza far degısınce duzelıyor fakat hep aynı arızayı yapıyor
    aldıgımdan berı lamba sorunu duzelmedı servıs ve honda as laf anlamayınca hakkımı mahkemede aradım ve kazandım motorun yenısı ıle degısım kararı verıldı4000 tl verdıler almadım yenısını vermedıler temyıze gıttıler yalanın bını bır para bunlarda sızde arayın hakkınızı yenısını vermedıler cunku korkuyorlar onunda patlayacak fararı hakkınızı arayın kazanırsınız hepsı sorunlu o modellerın ayrıntılı bılgı ıstersenız tarik.571@hotmail.com yardımcı olmaya çalısırım selam ve dua ile..

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    arkadaşlar cbr 125 uyumlu sarı renkli philips narva osram vsvsvs orginalliğini bozmadan daha yüksek wattlı ampullle değiştirmemiz mümkünmü sizce varmı piyasada?? kado filan ismi nedir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler