Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Hyosung GV250 Acayip Bir Rölanti Problemi çözüm önerileri lütfen..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosung GV 250 - 2012
    Konu ile ilgili bir şey gözüme çarptı.
    Işıklarda sinyal vermiş durumdayken ister viteste debriyaj çekili, ister boşta ol, o sinyal hani 4 sinyal ampulünden biri patlak olduğunda seri şekilde yanar ya... Onun gibi seri şekilde yanıyor.

Ara gazı verdiğimde 3 bin devirin üzerine çıktığında normal yanıyor sinyaller.
    Ampullerin dördünün de yandığına eminim. Patlak olan yok.

Şimdi bu işi başka boyuta götürdü sanki... Statör ya da konjektör arızası olabilir mi acaba?

Problemler hala aynı bu arada. Isındıktan sonra 1500 devir civarı önce teklemeye başlar gibi rölanti dalgalanması oluşuyor. Onu hissettiğin anda bil ki devri 2500-3000 altına düşürürsen cart diye stop edecek. İster ilerliyor ol ister duruyor ol...
    Ama ilk çalıştırdığımda ısınana kadar rölantide teklemiyor bile. Saat gibi!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hyosung GV 250 - 2012
    Sorunu buldum arkadaşlar. Ön far ve park lambasına giden kablolar kopmuş. Gidonun hareketinden dolayı plastik karenaj ile maşa şaft borusunun yatağı arasında ezilmişler.

Tesisatın o bölgesini yarıp kabloları lehimledim. Lehimleri makaronlayıp tekrar üstüne makaron attım.

Taş gibi oldu. Rölanti sorunu da düzeldi.

tommygun, Cyan, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Hyosung GV 250 - 2012
    Dün sabah İstanbul'dan Lüleburgaz'a gittim geldim. Uzun yolda zaten sorun yok fakat şehir içine girince tekrar eder mi etmez mi diye endişelendim.
    Şehir içinde, ışıklarda, trafikte vs. hiç stop etmedi. Ama o sele altından gelen ufak rölanti dengesizliğini hissettim.

2 saat şehirde takılıp dönüş yoluna geçtiğimde şehir çıkışında ışıklarda dururken bir kez stop etti.
    Sonrasında Büyükçekmece civarı rampa inerken ve hızım da varken bir kez daha stop etti.

Kablolardan değilmiş kısacası dostlar. Ya da sorunun tamamı kablolardan değilmiş desek daha doğru. Zira kabloları tamir ettikten sonra zırt pırt stop eden makine bunu eskisi kadar yapmamaya başladı.

Fotoğraftaki kablolarda dışı sağlam içi kırık olanlar olabilir. Hafta sonu o bölümü tekrar açıp tüm kabloları kontrol etmeyi düşünüyorum.

Sonuçları yazarım.

Motosikleti
    Hyosung GV 250 - 2012
    Merhabalar.

Arıza konjektör arızası çıktı. Yeni konjektör bağlayarak sorunu çözdüğümüzü düşünüyoruz. Eskisinin soketleri yanmıştı.
    Hafta sonu uzun bir gezi yapacağım. Kesin sonucu gezi sonrası yazarım yine.

Opie Winston - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv250
    Hocam merhaba, probleminiz çözüldü mü? Benzer sıkıntı bende de var.

Motosikleti
    Hyosung GV 250 - 2012
    Merhaba,

Sorunu değişimden sonra 1-2 kez tekrarladı. Ama sonrasında düzeldi.
    FI ışığı yakmayan motorum değişimden sonra 0138 ve 0352 hataları vermeye başladı.
    Sanırım usta değişim yaparken kısa devreler vs. oluştu.

Şimdi FI hataları da silindi stop etme sorunu da çözüldü.
    Uzun yolu da yaptım hafta sonu. Hiçbir sorun çıkarmadı.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler