Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bulunamayan benzin pompası

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    DanielPaxTF
    İyi günler. Benim rks 250 cruiser motosikletim var, yolda giderken aniden gaz kesip stop ediyor, başlarda fazla yapmıyordu artık sık sık yapmaya başladı. Diğer kullanıcılara vs sordum benzin pompasından kaynaklıymış değişmesi lazım ama sorun şu ki benzin pompası fabrikada yok satan bi yerde yok. Acaba bu motosikletten olup bu sorunu çözebilen, tamiri vs yapılıyorsa nasıl yapıldığını anlatabilecek ve ya yapabilecek var mı? Alternatif çözüm olarak başka pompa takmayı düşündük ama hangi pompa olur onuda bilmiyoruz. Kısaca bi çözüm yolu gösterebilecek birisi varsa çok sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    salih dalkıl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Alıntı chopper125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi günler. Benim rks 250 cruiser motosikletim var, yolda giderken aniden gaz kesip stop ediyor, başlarda fazla yapmıyordu artık sık sık yapmaya başladı. Diğer kullanıcılara vs sordum benzin pompasından kaynaklıymış değişmesi lazım ama sorun şu ki benzin pompası fabrikada yok satan bi yerde yok. Acaba bu motosikletten olup bu sorunu çözebilen, tamiri vs yapılıyorsa nasıl yapıldığını anlatabilecek ve ya yapabilecek var mı? Alternatif çözüm olarak başka pompa takmayı düşündük ama hangi pompa olur onuda bilmiyoruz. Kısaca bi çözüm yolu gösterebilecek birisi varsa çok sevinirim
    Hocam bu sorunu bence çözümleyecek en bilgili kişiler oto tamircilerinin pompa kısmı ile ilgilenenler olur daha önce aynı debide pompa takılıp çözüldüğünü çok duydum gördüm

Motosikleti
    Suzuki sv650s-2008 / Honda Cbr 250R 2012
    Benzin pompalarında normal elektrik motoru kullanılır. Pompadan motoru sökün ve motoru yanınıza alarak sanayiye gidin muadili bir motor bulmayı deneyin. Üzerinde motor kodu da olacaktır oradan da internetten aratarak bulabilirsiniz.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Alıntı Cr1Enis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin pompalarında normal elektrik motoru kullanılır. Pompadan motoru sökün ve motoru yanınıza alarak sanayiye gidin muadili bir motor bulmayı deneyin. Üzerinde motor kodu da olacaktır oradan da internetten aratarak bulabilirsiniz.
    Mantıklı pompa kapalı kutu yani açılamaz değilse en mantıklısı bu olur tabi pompanın başka bir aksamında arıza yok ise

Motosikleti
    Suzuki sv650s-2008 / Honda Cbr 250R 2012
    Pompa kapalı kutu da değildir, pompa benzin filtreleri hortumları ve hazneleri olan bir şamandıranın içinde bulunur. Motordan motora farklılık göstermekle birlikte temel olarak benzin pompası, benzin filtresi benzin hortum çıkışı bölümü aynı şekilde üzerinde benzin haznesi vardır bir miktar benzini hep içerisinde bulundurur. Bu parçalardan oluşur arkadaş şamandıranın yan tarafında 3 veya 4 tane olan tırnakları kırmadan güzelce açarsa tornavida vs yardımıyla, sonrasında da motoru alabilir. Tabiki bunları yapmadan önce şamandıranın tıkanık olmadığından emin olması gerekiyor. Bunun için ise içi su dolu bir leğene şamandırayı koyup altındaki deliğe de bir hortum bağlayarak ağzıyla çekebilir, sorunsuz şekilde zorlanmadan suyu çekebilirse pompa sıkıntılı şamandıra sağlam demektir. Hatta elektrikten anlıyorsanız motorun soketi açıkta bulunur sokete elektrik vererek suyu çekip çekmeyeceğine bakabilirsiniz pompanın durumunu en iyi bu şekilde anlarsınız. Kolay gelsin şimdiden en sevmediğim bölümdür şamandıra.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Alıntı Cr1Enis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pompa kapalı kutu da değildir, pompa benzin filtreleri hortumları ve hazneleri olan bir şamandıranın içinde bulunur. Motordan motora farklılık göstermekle birlikte temel olarak benzin pompası, benzin filtresi benzin hortum çıkışı bölümü aynı şekilde üzerinde benzin haznesi vardır bir miktar benzini hep içerisinde bulundurur. Bu parçalardan oluşur arkadaş şamandıranın yan tarafında 3 veya 4 tane olan tırnakları kırmadan güzelce açarsa tornavida vs yardımıyla, sonrasında da motoru alabilir. Tabiki bunları yapmadan önce şamandıranın tıkanık olmadığından emin olması gerekiyor. Bunun için ise içi su dolu bir leğene şamandırayı koyup altındaki deliğe de bir hortum bağlayarak ağzıyla çekebilir, sorunsuz şekilde zorlanmadan suyu çekebilirse pompa sıkıntılı şamandıra sağlam demektir. Hatta elektrikten anlıyorsanız motorun soketi açıkta bulunur sokete elektrik vererek suyu çekip çekmeyeceğine bakabilirsiniz pompanın durumunu en iyi bu şekilde anlarsınız. Kolay gelsin şimdiden en sevmediğim bölümdür şamandıra.
    Daha önce enjeksiyonlu motora sahip olmadığım için bu yorumu yaptım ustam kuzende ys125 var oda daha yeni motor olunca sökmeye kıyamadım biraz yaşlansın onu söke taka enjeksiyonlu motordada tecrübe kazanırım inşallah zamanla hocam

Motosikleti
    Artık Yok...
    O blok 50 çeşit motorda kullanıldı pompası da %99 aynıdır .. rks cruiser dediğin makine eski keeway landcruiser dır ..

Aynı blok borelli ledow,monero, bisan roadstar roadster, keeway super shadow şu anda bile rks klight 250 mondial nevada aklıma gelmeyen onlarca modelde kullanıldı pompa da %99 aynıdır çünkü ne blok ne şanzıman ne başka bir şeyinde değişim yapılmadı benim bildiğim teknik verileri bile hala birebir aynı ..

ergunerbaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 Z Tenere
    Aliekspreste kesin vardır araştırın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    DanielPaxTF
    Bi arkadaş opelin bi kasası ile aynı olduğunu söyledi bu hafta onu alıp deneyeceğim bi

Motosikleti
    Dominar D400
    Pompanın bar'ı(yakıtı pompalayabildiği basınç değeri) önemlidir. Genelde 3-3,5 bar oluyorlar yanlış hatırlamıyorsam. Bu durumda yerine oturan ya da az el işçiliği ile uydurabildiğiniz 3 barlık bir yakıt pompası işinizi görecektir diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bu motorun blok parçası belki Türkiye de en yaygın en fazla motor parçasıdır niye gidip Opel falan deniyorsunki.. motor model değil blok olarak bakın..

O blok 50 çeşit marka adı altında 100 çeşit model adı altında getirtildi Türkiye .. blok birebir aynı blok hepsinin benzin pompasıda aynıdır .. üstünde lifan üretimi lifan patentli 92 model Yamaha virago benzeri blok var ..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)