Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arka Fren Boşalması

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Regal Raptor Daytona 350
    Merhaba;

Regal Raptor Daytona 350 kullanıcısıyımm. Motorumda arka frende bir sorunum var. Arka fren tamamen boşalıyor. Freni dibe kadar gidiyor ancak sıfır tepki oluyor. Bu durumu yalnızca yoğun fren kullanımı gerektiren zamanlarda yaşıyorum. Örneğin 10 gün önce Bodrum'dan Antalya'ya gittim fren bir kez bile boşa düşmedi. Ama şehir içi trafiğin (dur kalk) yoğun olduğu veya yoğun arka fren kullanarak indiğim uzun ve dik yokuşlu yerlerde sürüşlerde fren kesinlikle boşa düşüyor. Kenara çekip kısa bir süre beklediğimde kendi kendine düzeliyor. Dün bu sebeple ani fren gereken bir anda frenleme yapamadım. gazı açıp riskli bir sollama yapmak zorunda kaldım. Fren merkezi arızası mıdır diye düşünüyorum ancak uzun yolda hafif orta fren kullanımlarında hiçbir problem yaşattırmıyor.

Bodrum bölgesinde bu tarz motorlarla ilgilenen, anlayan usta / servis tavsiyeniz var ise iletebilirsiniz. Bu konuda da genel bir problem yaşıyorum ciddi maddi külfet haline gelmeye başladı sürekli masraf ediyoruz ama hiçbir sonuç alamıyoruz.

Şu ana kadar yapılanlar.

Hidrolik sıvısı değişti. (Eksilme yok)
    Balatalar değişti.

Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    iskampavya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    Gümbet kavşağında motofark var anacadde üstüne, Yavuz’u sor

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Merkezlerin kontrolü sağlaması gerek, basan pistonlarda veya merkez basınç pistonunda sorun olabilir. Arka kaliperin civatalarının sıkılığından emin olun.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Şehir içinde dur kalk trafikte veya uzun yokuş içinlerinde oluyorsa bu fren diskleri çok fren yapmaktan ısınıyor bu sıcaklıkla fren hidroliği de ısınıp fren hortumlarının genleşmesine neden oluyor olabilir mi? Çok ısınan fren tutmaz iyi.
    Yalnızca arka fren kullanmak ya da arka freni çok kullanmak buna neden olabilir. Ön frenle birlikte mi kullanıyorsunuz? durdurma gücünün çoğu ön frende azı arka frendedir zaten, bu forumda da uzun uzun başka konu başlıklarında bu anlatıldı. Ön freni daha çok kullanın, arka freni uzun uzun çok yük bindirmeyin. sürekli kombine fren yapmaya alışın.
    Cyan ve fazil bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Fren sıvınızı tazeleyin; çok nem toplamış, ısınınca içindeki nem kaynayıp buharlaşıyor ve hava yapmış gibi oluyor herhalde...

O işlem yapılırken manet ve kaliperi de kontrol ederler, orada bir sorun varsa düzeltilir.

Merkezde minibüs garajının karşı çaprazında sanayide Bodrum Motosiklet var, onlar bakabilir diye düşünüyorum - düzgün bir yer.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:26 ----------

Şimdi gördüm fren sıvısı değiştirmişsiniz; taze yeni açılmış kutudan değişti değil mi? Bodrum gibi nemli sıcak yerde açık kutudan vermişlerse olmaz...
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)