Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Enjektorlu motoru Karburatorluye cevirme

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Buffalo 250
    Mondial buffalo 250 enjektorlu motorumu surekli beyin yanmasindan dolayi karburatorluye cevirmeyi dusunuyorum fakat saglikli olmasi icin sadece yakit sistemini degil atesleme sisteminide degistirmem gerekiyor. Yardimci olabilecek yada istanbul anadolu yakasinda ugrasip yapabilecek bi ustaya yonlendirebilecek varmidir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    salih dalkıl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Alıntı Adamset adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial buffalo 250 enjektorlu motorumu surekli beyin yanmasindan dolayi karburatorluye cevirmeyi dusunuyorum fakat saglikli olmasi icin sadece yakit sistemini degil atesleme sisteminide degistirmem gerekiyor. Yardimci olabilecek yada istanbul anadolu yakasinda ugrasip yapabilecek bi ustaya yonlendirebilecek varmidir.
    Valla usta önerisi yapamam ama kendi düşüncem ve tecrübelerimle söyleyeyim yine verim alabileceğinizi düşünmüyorum

Motosikleti
    Buffalo 250
    Alıntı salih dalkıl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla usta önerisi yapamam ama kendi düşüncem ve tecrübelerimle söyleyeyim yine verim alabileceğinizi düşünmüyorum
    Bende oyle dusunuyorum lakin cozum yolu ariyorum tesekkurler

Yunus Özbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400 2023 & Kanuni Mati 125 2023
    Ben Mondial Rx3 evo yu çevirmiştim karbüratörlüye. Ateşleme ile hiç oynamadım. Enjeksiyon kelebek gövdeyi söktüm tüm sensörlerle birlikte ve yerine cg karbüratörü taktım. Gayet güzel çalıştı motor. Top speed kaybı falan da olmadı. Hatta tork bi tık arttı gibi gelmişti. Yakıt tüketimide artmıştı ama. 4,5 litreden 5,5 litreye çıkmıştı ortalama. Karbüratör ile 5 bin km kullandım motoru. Sonra aşırı tüketim nedeniyle geri döndüm enjeksiyona.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Senin beyin yanma problemin kardeşim enjeksiyonla bir ilgisi olduğunu sanmıyorum daha öncede dedim bu beyin yanma problemleri genelde motorların elektrik hatlarının kalitesiz yapılmasından oluyor zaman içinde motorun yaşı ilerdedikçe o kablolar işlevini yitirip kavlanıyor..

Bence önce elektrik hattını bütün kabloları sıfırla yenile ama kaliteli asma gibi içinde bakır olan kablolarla daha sonra beyne giden kablo yada kablolara ustana söyle araya kondansatör koysun hoş gerçi gerek kalmaz yeniledikten sonra ama oda ikinci bir önlem olur ..

Ondan sonra eğer devam ederse enjektör girersin ama ben devam edeceğini düşünmüyorum..

Motosikleti
    Buffalo 250
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin beyin yanma problemin kardeşim enjeksiyonla bir ilgisi olduğunu sanmıyorum daha öncede dedim bu beyin yanma problemleri genelde motorların elektrik hatlarının kalitesiz yapılmasından oluyor zaman içinde motorun yaşı ilerdedikçe o kablolar işlevini yitirip kavlanıyor..

Bence önce elektrik hattını bütün kabloları sıfırla yenile ama kaliteli asma gibi içinde bakır olan kablolarla daha sonra beyne giden kablo yada kablolara ustana söyle araya kondansatör koysun hoş gerçi gerek kalmaz yeniledikten sonra ama oda ikinci bir önlem olur ..

Ondan sonra eğer devam ederse enjektör girersin ama ben devam edeceğini düşünmüyorum..
    Abi beyinin yanmasinin enjeksiyonla ilgisi yok motor elektrik tesisati cok siradan yapilmis en ufak bi şase yapmada beyin yaniyor daha oncelerde yine beyin yanmasindan dolayi elektrik tesisatini komple elden gecirdim ve izole ettim . Tekrar beyin yakti sonra arizayi buldum arka stop led lerinden birinin bacaklaro birbirine degiyormus beyin yanmasinin nedeni buymus. Baska bi arkadasinda fren muşürunden olan şase yuzunden beyinde yanma olmustu. (Bende bundan supheleniyorum simdiki sorunda bi temassizlik vardi elle mudahale ediyordum)Ben bundan kurtulmak icin sistemde degisiklik yapmak istiyorum. Yazik gunah 4300 tl beyin simdi sorunu cozucem.lakin yine ayni seyi yasamak istemiyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)