Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Skymax 125 Akü Şarj Problemi

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatih86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Snappy XI
    Arkadaşlar sizlere motosikletin konusunu bütün sorunları çözmeden açmayayım dedim. Bütün sorunları çözdük derken akü olayında takılı kaldım. Sorunlarımı aktarıyorum.
    Motosikletin aküsü şarj olmuyor.
    Motosikleti ayak marşı ile çalıştırıp kutup başlarını söktüm.
    Dc olarak min 4, max 7 volt okudum.
    Konjektörü söktüm. (4 kablolu olan model kullanılmış.) Voltmetreyi ac 200 moduna alıp voltmetre ile ölçüm yaptım. Yaptığım iki ölçümde minimum 15 - maksimum 20 volt statör değerleri okudum.
    Sizce sorun nedir arkadaşlar?
    Son olarak bir soket var boşta. (Aldığımda da öyleydi.) Yeşil ve sarı kablolar geliyor. Ama boşta takılacak bir yer yok. İsterseniz fotoğraflarla destekleme yapabilirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Mondial Snappy XI
    Kimseden ses çıkmamış. Kendi söküğümü diktim sanırım. Motosiklet üzerine 12.95 volt olarak ölçtüğüm aküyü taktım. Rölantide 12.90 volt, biraz gaz verince de 13.2 voltlara kadar çıkıyor. Sanırım sorun çözüldü. (Akü şarj ölçümü motosikletin tüm aydınlatmaları açıkken yapıldı. Hepsi kontağa bağlı olduğu için direk açılıyor.)

Sorunun hâla tahnminimce devam ediyor çünkü idealde 125 lik scooterlarda 13.8-14.5 voltlarda şarj ediyor ama az ediyor gibime geldi ben motorumda 14.5 e kadar alıyorum farlar açıkken gazda. eğer güzel bir gaz verdiğinde akü üzerinden okuduğun değerler 13.8-14.5 arası ise birşeyi yok

Motosikleti
    Mondial Snappy XI
    Alıntı uakbulut07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorunun hâla tahnminimce devam ediyor çünkü idealde 125 lik scooterlarda 13.8-14.5 voltlarda şarj ediyor ama az ediyor gibime geldi ben motorumda 14.5 e kadar alıyorum farlar açıkken gazda. eğer güzel bir gaz verdiğinde akü üzerinden okuduğun değerler 13.8-14.5 arası ise birşeyi yok
    Cevabınız için teşekkürler. Aküyü şarj ettim. Bir de koso marka voltmetre bağladım motora. 5-6 marş sonra akü 11.8-12.0 volt civarlarına düştü. Çalıştığında maksimum 13 falan görüyorum. Bu şarj esnasında far, stop, gösterge lambaları falan hepsi yanıyor. Sanırım o da biraz düşürüyor voltajı.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Bence sorun aküde eğer eskiyse artık şarj tutmuyor olabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)